tracking

Automobilio stabdžių trinkelės – sužinokite kaip pakeisti

Automobilio stabdžių trinkelės. Nusidėvėjus automobilio stabdžių trinkelėms, privalote jas pakeisti. Įvairiuose automobilių modeliuose yra įdiegti specialūs trinkelių nusidėvėjimo jutikliai.  Pasiekus nustatytą trinkelių nusidėvėjimo ribą, prietaisų skydelyje įsijungia įspėjamoji lemputė. Trinkeles privalu keisti visų tipų automobiliuose, tačiau, priklausomai nuo automobilio modelio ir gamintojo, gali skirtis tiek stabdžių apkabos konstrukcija, tiek trinkelių tvirtinimo principas. Dėl šios priežasties, jei norite patys pakeisti stabdžių trinkeles, pirmiausia turėsite šį bei tą išsiaiškinti. Kiekvieną stabdį sudaro dvi trinkelės, jas laiko stabdžių apkaba (suportas), į kurią ateina stabdžių skysčio vamzdeliai. Tarp dviejų glaudžiai viena šalia kitos esančių trinkelių įstatytas stabdžių diskas. Paspaudus stabdžio pedalą, stūmoklis, veikiamas hidraulinėje stabdžių sistemoje sukuriamo slėgio, prispaudžia trinkeles prie diskų. Tokiu būdu transporto priemonė efektyviai sustabdoma. Kad pasiekti maksimalų stabdymo efektą rekomenduojama pasikeisti padangas naujomis.

Dalykai, kurių jums prireiks

  • Naujų stabdžių trinkelių

  • Automobiliams skirto stovo

  • WD-40 Specialist varžtų atlaisvintojas

  • WD-40 nuriebalintojas

  • Stabdžių įtraukiklio

  • Popierinių rankšluosčių

  • Specialios stabdžiams skirtos pastos

  • Klijų varžtų fiksavimui

  • Stabdžių skysčio

Žingsnis 1: PASIRUOŠIMAS

Norėdami pakeisti stabdžių trinkeles, pirmiausia pakelkite automobilį taip, kad padanga, kurios stabdžių trinkeles keisite, būtų pakilusi į viršų. Naudokite atitinkamus automobiliui skirtus stovus. Kad užtikrintumėte visišką automobilio stabilumą, atramai galite naudoti ir medines (ar kitokias) lentas. Nuėmę ratą, pamatysite stabdžių apkabą (suportą) ir trinkeles. Kad sumažintumėte slėgį, atidarykite variklio dangtį ir atsukite stabdžių skysčio bako dangtelį.

prepare car

Žingsnis 2: IŠIMKITE STABDŽIŲ APKABĄ

Prie rankovės formos stabdžių apkabos jungiama stabdžių sistema, ABS sistemos jungtys ir trinkelių nusidėvėjimo jutiklis. Norėdami atjungti šių sistemų kabelius, turėsite atjungti specialias jungtis. Tada atsukite varžtus (kaiščius ar kitas fiksavimo sistemas), kurie iš vidinės pusės fiksuoja apkabą prie atramos: jei atsukti neišeina, naudokite WD-40 specialist varžtų atlaisvintoją. Kai kuriuose automobiliuose yra spyruoklė ar kiti fiksavimo elementai, kuriuos taip pat turėsite išimti. Kad pakeistumėte stabdžių trinkeles, turėsite išimti stabdžių apkabą. Tik neatjunkite jos nuo stabdžių skysčio vamzdelio. Jei visas stabdžių sistemos mazgas yra purvinas, apipurkškite jį WD-40  nuriebalintoju ir nuvalykite.

fix brake caliper

Žingsnis 3: IŠIMKITE TRINKELES

Paprastai viena trinkelė (išorinė) lieka pritvirtinta prie atramos ir gali būti lengvai nuimama, o kita gali likti apkaboje, kuri liečiasi su stūmokliu. Jei bandysite ją išimti gali kilti problemų dėl stūmoklio sukuriamo spaudimo. Bet kokiu atveju, kadangi stūmoklis vis tiek turi pilnai grįžti atgal į savo cilindrą, galite naudoti apkabą (jei neturite tinkamo stabdžių įtraukimo įtaiso): tuo pačiu metu stumiant trinkelę ir stūmoklį, trinkelė turėtų lengvai išsiimti. Viską nuvalykite  WD-40 nuriebalintoju ir nusausinkite šluoste ar popieriniais rankšluosčiais.

change brake pads

Žingsnis 4: ĮDĖKITE NAUJAS TRINKELES

Jums reikės dviejų trinkelių, identiškų toms, kurias reikia pakeisti. Prieš įstatant trinkeles į atramą, tikslinga naudoti specialią stabdžių sistemai skirtą pastą. Ją tepkite taškuose, kur trinkelės tvirtinasi prie atramos, kad išvengtumėte cypimo ir kitų nemalonių garsų. Trinkelės tvirtinamos prie atramos iš abiejų disko pusių. Prieš uždėdami apkabą atgal, atidžiai patikrinkite, ar ją dedate tinkamoje padėtyje.

hvordan du skifter bremseklodserne på en bil

Žingsnis 5: PRITVIRTINKITE APKABĄ IR JUNGTIS

Apkaba yra tvirtinama prie atramos. Iš apkabos išeinantys kabeliai ir vidinė stabdžių trinkelė turi būti vėl prijungti prie jutiklio ir ABS jungčių. Kai viską įstatysite atgal į vietą, pakeiskite varžtus (arba kaiščius), kurie fiksuoja apkabą prie atramos. Prieš tai ant jų užlašinkite šiek tiek klijų, skirtų varžtų fiksavimui, šis veiksmas užtikrins, kad varžtai, veikiami vibracijos, neatsilaisvintų. Dabar galite uždėti ratą ir nuėmę stovą nuleisti automobilį.

remove brake pads

Žingsnis 6: SLĖGIO REGULIAVIMAS

Užsukite stabdžių skysčio bako dangtelį (būkite atsargūs – nepažeiskite stabdžių skysčio lygio jutiklio kabelio). Keli stabdžių skysčio lašeliai gali nulašėti, apkabos stūmoklį išstumiant iš cilindro. Užveskite automobilį ir keletą kartų paspauskite stabdžio pedalą. Tada išjunkite variklį ir dar kartą patikrinkite stabdžių skysčio lygį: jei reikia, pripilkite dar skysčio. Norint patikrinti, ar stabdžių sistema veikia tinkamai, patartina švelniai stabdyti, važiuojant trumpu kelio ruožu. Bet kokiu atveju, važiuodami pirmuosius 100 -150 kilometrų, venkite staigiai ar stipriai stabdyti.

test car braking

Stabdžių trinkelių keitimas yra lengvas

 Dabar jūs žinote, kaip savarankiškai pakeisti stabdžių trinkeles. Reikia įdėti šiek tiek darbo, turėti  tinkamų priemonių, ir darbas atliktas!

Susisiekite su mumis

Getz Lithuania UAB Buveinės adresas: H. Ir O. Minkovskių g.98, LT-46248, Kaunas

© 2021 WD-40 Company