tracking

Diskinis pjūklas – kaip jį tinkamai valyti

Diskinis pjūklas – kiekvieną kartą pasinaudoję juo, privalote kruopščiai jį išvalyti ir sutepti judančias jo mechanizmo dalis. Šis prietaisas turi laikančiąją konstrukciją su elektriniu varikliu viduje, kuris varo greitai besisukantį diską. Konstrukciją gali sudaryti korpusas be atraminių kojelių, tada diskinis pjūklas turi būti tvirtinamas prie stalviršio, arba korpusas su integruotomis atraminėmis kojelėmis, tada prietaisas veikia nepriklausomai ir jo nereikia tvirtinti prie stalviršio. Varomoji ašis paprastai yra „tiesiogiai“ sujungta su varikliu, tačiau kai kurie diskai komplektuojami su skriemuliais ir diržine pavara. Ašmenų padėtis virš korpuso gali būti reguliuojama rankiniu būdu, tačiau taip pat ašmenis galima pakreipti į kampinę padėtį – paprastai 45 laipsnių kampu, kad būtų galima pjauti nuožulniai. Apsauginis ašmenų dangtelis skirtas maksimaliam saugumui, jis užtikrina, kad neprisiliestumėte prie ašmenų. Viršutinėje korpuso dalyje yra ašmenims lygiagreti vertikalioji ašis, leidžianti atlikti tiesius pjūvius. Paleidimo-sustabdymo jungiklis įstatytas ant mašinos korpuso.

Dalykai, kurių jums prireiks

  • Šepetėlio

  • Sauso antifrikcinio PTFE tepalo

  • WD-40

  • Siurblio

  • Šluostės

vedligeholdelse af rundsav

Žingsnis 1: VALYMAS

Baigę darbą su diskiniu pjūklu, visada privalote kruopščiai išvalyti pjovimo metu susidariusias dulkes ir drožles. Iš pradžių, kad pašalintumėte stambesnes šiukšles, pasitelkite teptuką, po to naudokite  galingą dulkių siurblį su siauru antgaliu, kad galėtumėte išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas. Taip pat galite naudoti suspausto oro pistoletą, tačiau būkite itin atsargus, nes smulkios šiukšlės dėl oro srovės gali patekti dar giliau į pjūklo mechanizmus. Prie kai kurių diskinių pjūklų galima prijungti dulkių siurblį, kuris pjovimo metu surenka dulkes. Tokiu atveju turėsite ištuštinti ir atitinkamą surinkimo baką (arba maišelį). Atsižvelgiant į naudojimo dažnumą, pjūklą reikia periodiškai atidaryti, kad galėtumėte išsiurbti įrenginio vidinę dalį. Taip pat tikslinga nuimti ašmenų apsaugas, kad galėtumete pasiekti disko ašį ir ją tinkamai išvalyti.

image wissanustock, adobe stock

Žingsnis 2: IŠORINIŲ DALIŲ TEPIMAS

Kai iš diskinio pjūklo pašalinsite visas drožles ir dulkes, turėsite sutepti tam tikras pjūklo judančias dalis. Tam puikiai tiks WD-40 antifrikcinis sausas PTFE tepalas. Su šiuo tepalu galite sutepti virš darbinio stalviršio arba jo šonuose esančius šoninių kreiptuvų griovelius ir rankinio rato ar svirties sistemą, leidžiančią pakelti arba nuleisti ašmenis darbinio stalviršio atžvilgiu. Taip pat reikia sutepti šoninio disko (jei yra) slankųjį mechanizmą. Ypatingą dėmesį skirkite ašmenų pakreipimo sistemos (paprastai valdomos rankiniu ratu) valymui ir tolesniam sutepimui. Taip pat išoriškai sutepkite bet kokių prailginamų paviršių griovelius.

image leszekglasner, adobe stock

Žingsnis 3: VIDINIŲ DALIŲ TEPIMAS

Jei pjūklo konstrukcija leidžia patekti į mechanizmo vidų, kruopščiai išvalę dulkes ir skiedras, sutepkite visas įrenginio vidines dalis. Pirmiausia sutepkite ašmenų kėlimo mechanizmą, kuriame įprastai turėtų būti sraigtai. Šią dalį reikia valyti ir sutepti labai atsargiai. Judančią ašmenų sistemą, sukančią ašmenų ašį, sutepkite WD-40.

image tcsaba, adobe stock (1)

Žingsnis 4: Ašmenų ir skirstytuvo pleištai

Atlaisvinę fiksavimo veržlę dviem pridedamais raktais, nuimkite diską, sutepkite srieginį strypą ir pašalinkite visus apdegusios medienos ar dervos likučius nuo ašmenų korpuso, naudodami sausą antifrikcinį PTFE tepalą ir šluostę. Po vieną patikrinkite ašmenų dantis ir įsitikinkite, kad nė vienas nėra sulūžęs ar iškrypęs. Jei ašmenų dantys yra pažeisti, geriau ašmenis pakeiskite. Patikrinkite pjovimo skirstytuvo pleišto dalį, esančią už disko, ir įsitikinkite, jog pleišto padėtis yra statmena darbiniam paviršiui ir bet kuriuo atveju yra toje pačioje plokštumoje kaip ir ašmenys. Montuodami ašmenis, naudokite skaitmeninį goniometrą, kad įsitikintumėte, jog ašmenų padėtis darbinio paviršiaus atžvilgiu yra tiksliai tokiu kampu, koks privalo būti pagal graduotos skalės, esančios po stalviršiu, rodmenis. Geriausi diskiniai pjūklai turi mikrometrinį mechanizmą, kuriuo galima reguliuoti disko padėtį.

image tcsaba, adobe stock

Informacija

Norėdami rasti daugiau informacijos apie WD-40 produktus ir jų panaudojimo būdus, skaitykite mūsų tinklapyje:

https://wd40.lt/produktai/

Susisiekite su mumis

Getz Lithuania UAB Buveinės adresas: H. Ir O. Minkovskių g.98, LT-46248, Kaunas

© 2021 WD-40 Company