tracking

Durų skambutis – ką daryti jam sugedus

Durų skambučio laidais teka žemesnė nei 220 voltų įtampa, kad durų skambutis, kuris yra dažniausiai įrengiamas lauke ir neapsaugotas nuo išorės veiksnių, turi žemesnę įtampą, kuri nepavojinga žmogui. Įtampa sumažinama, įrengus mažą 220/12 voltų transformatorių. Šis transformatorius paprastai yra įjungiamas į skydą ir dažnai būna su jungikliu, kuris gali atjungti jį nuo elektros sistemos. Durų skambučiai paprastai sugenda dėl šių pagrindinių veiksnių:

  • Išorinio mygtuko sugedimas arba prastas veikimas;
  • Skambučio prastas veikimas;
  • Transformatoriaus prastas veikimas;
  • Atsitiktinis sistemos gedimas

Jei skambutis veikia prastai, siekiant nustatyti, kur yra problema, ir po to ją išspręsti, reikia patikrinti kiekvieną iš šių elementų.

Dalykai, kurių jums prireiks

  • Atsuktuvas

  • Dulkių siurblys

  • WD-40 Specialist Contact Cleaner (WD-40 Kontaktų valiklis)

  • Testeris

repareres en ødelagt dørklokke

Žingsnis 1: NUVALYKITE IŠORINĮ MYGTUKĄ

Tai gali būti atskiras mygtukas arba telefonspynė. Bet kuriuo atveju abiems reikalingas maitinimas, kurio sujungimai būna atskiroje dėžutėje. Drėgmė ar netgi vanduo gali dažnai patekti į šią dėžutę arba į ją gali patekti vabzdžiai, norintys ten įsirengti lizdą. Dėl visų šių reiškinių gali atsirasti gedimas. Atjungę elektros sistemos namie tinklo jungiklį, atidarykite mygtuko skydą ir patikrinkite vidų. Po to išsiurbkite jį, kad jame neliktų jokių nešvarumų. Jei yra drėgmės, visiškai ją išdžiovinkite.

repareres en ødelagt dørklokke 1 (1)

Žingsnis 2: PATIKRINKITE IR ATLIKITE SKAMBUČIO MYGTUKO JUNGČIŲ REMONTĄ

Patikrinkite jungtis, į kuriuos įkišti du kabeliai. Vienas arba abu iš jų gali būti išsitraukę iš jungčių. Bet kuriuo atveju reikia atsukti jų varžtus ir ištraukti kabelius. Po to užpurkškite WD-40 Specialist Contact Cleaner (Kontaktų valiklis) ant durų skambučio jungčių ir kabelių, jis pašalins kondensaciją ir greitai įsiskverbs į sunkiausiai pasiekiamas vietas, greitai džiūdamas ir nepalikdamas jokių nuosėdų. Jis taip pat atstato elektrinį laidumą. Po to įkiškite kabelius atgal ir užspauskite jungtis bei patikrinkite jų veikimą, prieš uždarydami mygtukų skydą.

repareres en ødelagt dørklokke 4

Žingsnis 3: MYGTUKO VEIKIMO PATIKRINIMAS

Jei durų skambutis vis dar neveikia, atlikus aukščiau minėtus veiksmus, gali būti, kad neveikia pats mygtukas. Jūs galite tai patikrinti, dar kartą ištraukę kabelius iš gnybtų ir prilietę jų galus vieną prie kito: jei skambutis skamba, reikia pakeisti mygtuką (atsargiai atlikite šį veiksmą ir laikykitės visų atsargumo priemonių). Jei skambutis neskamba, viską sumontuokite ir patikrinkite transformatorių, kuris tiekia maitinimą durų skambučiui.

repareres en ødelagt dørklokke 6

Žingsnis 4: PATIKRINKITE DURŲ SKAMBUČIO TRANSFORMATORIŲ

Išjungę sistemos maitinimą, pasiekite transformatorių, tiekiantį maitinimą durų skambučiui, paprastai įjungtą į namų elektros skydą, kad patikrintumėte, ar įeinantys kabeliai (kurie atneša 220 voltų įtampą) arba tie, kurie atiduoda energiją (12 voltų), yra teisingai įtvirtinti jungtyse. Bet kuriuo atveju naudokite kurį nors WD-40 Specialist Contact Cleaner /Greitai džiūstantį kontaktų valiklį specialistams/, kuris nurodytas aukščiau. Jei durų skambutis vis dar neveikia, reikia panaudoti testerį kad patikrintumėte, ar transformatorius tiekia reikiamą įtampą. Tačiau šį veiksmą reikia atlikti su įjungta sistema ir tai turėtų atlikti tik kvalifikuotas specialistas. Specialistas testeriu nustatys, ar transformatorius tiekia reikalaujamą 12V įtampą. Jei ne, komponentą reikės pakeisti.

repareres en ødelagt dørklokke 2

Žingsnis 5: SKAMBINIMO PATIKRINIMAS

Įsitikinus, kad transformatorius veikia ir durų skambutis vis dar neveikia, panašu, kad sugedo skambutis. Taip pat esant atjungtai įtampai, įsitikinkite, kad kabeliai, prijungti prie jo, yra gerai įkišti į jungtis. Dar kartą atjunkite ir įjunkite juos po to, kai užpurkšite šiek tiek WD40-Greitai džiūstančio kontaktų valiklio. Jei šis veiksmas neišspręs problemos, panaudokite testerį, kad patikrintumėte, ar įtampa pasiekia patį skambutį, jį paspaudus. Jei taip, reikia pakeisti skambutį.

 

repareres en ødelagt dørklokke

Žingsnis 6: SISTEMOS PATIKRINIMAS

Jei, iš kitos pusės, įtampos nėra, problema yra durų skambučio sistemoje. Jei šis atvejis toks, Jums reikės kvalifikuoto specialisto, nes numatomi darbai turės būti atliekami esant įtampai, o tai atlikti privačiam vartotojui draudžia saugumo normos.

repareres en ødelagt dørklokke 3

IŠVADA

Jūsų durų skambutis yra svarbus Jūsų namams, ypač jei mėgstate užsakinėti prekes internetu! Šis paprastas ir naudingas vadovas gali padėti Jums sutaisyti Jūsų sugedusį durų skambutį ir padaryti paštininką laimingą, kai jis pristato Jūsų siuntinius!

Susisiekite su mumis

Getz Lithuania UAB Buveinės adresas: H. Ir O. Minkovskių g.98, LT-46248, Kaunas

© 2021 WD-40 Company