tracking

Kaip atidaryti užstrigusį langą

Langą gali būti sunku atidaryti dėl keleto priežasčių priklausomai nuo įvairių veiksnių. Norėdami suprasti, kaip atidaryti užstrigusį langą, pirmiausia Jūs turite įvertinti medžiagą, iš kurios jis pagamintas. Langų mediniais rėmais ir langų pagamintų iš kitokių medžiagų (tokių kaip aliuminis, PVC ir kt.), užstrigimo priežastys gali būti skirtingos kilmės. Taip pat yra labai skirtingų langų uždarymo ir pasvirimo mechanizmų, dėl kurių juos atidaryti gali būti sunku (ar neįmanoma).

Apskritai yra didesnė tikimybė, kad langai užstrigs ekstremalesnėmis oro sąlygomis tokiomis, kaip intensyvus šaltis ar labai karšta temperatūra dėl pastovios saulės kaitros. Tai yra dėl to, kad žymūs temperatūrų svyravimai sukelia medžiagų plėtimąsi ir susitraukimą, dažnai sukeliantį užstrigimą. Taip pat veikia oro drėgmė, dėl kurios rėmai gali išbrinkti, mechanizmai gali išdžiūti ir atsirasti kitos problemos. Dėl tos priežasties būtina ištirti, su kokio tipo langais Jūs susidūrėte ir nustatyti tikslias užstrigimo priežastis, kad galėtumėte imtis tinkamų veiksmų.

Kaip atidaryti langą mediniais rėmais

Šio tipo langas gali užstrigti dėl lango rėmų varčios ir rėmo deformacijų ir išbrinkimo priklausomai nuo temperatūros ir atmosferos sąlygų. Juos uždaryti gali būti lengva, o atidaryti gali būti sunku.

Kaip atidaryti langą, kurio rėmas pagamintas iš aliuminio, PVC ar kompozitų

Šie langų tipai paprastai ne tokie jautrūs temperatūrai ir aplinkos sąlygoms, kaip langai mediniais rėmais. Dažniausios problemos glūdi uždarymo sistemose.

Dalykai, kurių jums prireiks

  • Guminis plaktukas

  • WD-40 Specialist silikoninis tepalas

  • Karšto oro pistoletas

  • Šaldanti priemonė

  • Švitrinis popierius

Žingsnis 1: ATIDARYKITE LANGĄ

Jei langas neatsidaro, Jūs galite pabandyti pabelsti į rėmą guminiu plaktuku, ypač viršutiniuose ir apatiniuose kampuose. Jei yra guminės tarpinės, tam kad palengvėtų judesiai, rekomenduojama kelis kartus užpurkšti  WD-40 Specialist Silikoninio tepalo, kuris puikiai sutepa. Kai kuriais atvejais gali būti naudinga panaudoti karšto oro pistoletą arba, esant labai saulėtam orui, šaldančią priemonę (tokio tipo, kuri paprastai naudojama gydyti sausgyslių patempimams arba traumoms). Atidarydami langą, patikrinkite rėmą, kuriose vietose vyksta trintis.

 

how to open a jammed window step 1

Žingsnis 2: LANGO RĖMO IR VARČIOS TAISYMAS

Lango varčią reikia išimti iš vyrių. Jei priežastis buvo varčios išbrinkimas arba maža deformacija, šveiskite varčią ar rėmą vidutinio grubumo švitriniu popieriumi (Nr. 120-180) (priklausomai nuo to, ar yra, ar nėra tarpinės profilių). Po šio veiksmo visada reikia atnaujinti paviršiaus apdailą (laką arba dažus), prieš įstatant rėmo varčią atgal. Tą patį veiksmą reikia atlikti, jei rėmo varčia-rėmas užstrigo dėl lako ar dažų poveikio.

how to open a jammed window step 2

Žingsnis 3: ATIDARYMO IR PASVIRIMO MECHANIZMŲ TAISYMAS

Užstrigimą atidarant dažnai gali sukelti uždarymo sistemų (strypų, vidaus rėmo varčios šliaužiklių ar išorės skląsčių ir t.t.) arba pasvirimo sistemų (kontaktų, ašių, vyrių) pakenkimas. Šias dalis reikia apžiūrėti ir, jei reikia, pakeisti naujomis. Prieš naujai montuojant, ant dalių rekomenduojama užpurkšti šiek tiek WD-40 Specialist silikoninio tepalo, nes jis nepritraukia purvo ir, greitai išdžiūvęs, izoliuoja nuo drėgmės. Jo sudėtis tinkama visiems metalams, plastikui, gumai ir medžiui. Patikrinkite visų gumų būklę, ji gali būti sukietėjusi ir tai gali būti pagrindinė strigimo priežastis. Jei reikia, jas pakeiskite.

how to open a jammed window step 3

Žingsnis 4: LANGO, KURIO RĖMAS PAGAMINTAS IŠ ALIUMINIO, PVC AR KOMPOZITŲ, ATIDARYMAS

Jei langas neatsidaro dėl to, kad sugedusi uždarymo sistema, per jėgą neatidarinėkite lango varčios, nes tai gali ją dar labiau sugadinti. Šioje situacijoje geriausia susisiekti su specialistu montuotoju. Jei Jums pavyko atidaryti langą, apžiūrėkite uždarymo sistemą, esančią ant išorinio rėmo varčios krašto su rankena. Užpukškite ant šios sistemos dalies WD-40 Specialist silikoninio tepalo.

how to open a jammed window step 4

Žingsnis 5: KAIP ATLAISVINTI STUMDOMĄ LANGĄ

Įvairių langų tipų skiriasi užstrigimo priežastys, tačiau viena iš dažniausių priežasčių yra ta, kad slankiojimą gali apsunkinti pernelyg didelė slenkančių dalių trintis. Kruopščiai išvalykite,  pašveiskite švitriniu popieriumi ir sutepkite, naudodami aukščiau minėtą priemonę.

how to open a jammed window step 5

Dabar jau žinote kaip atidaryti užstrigusį langą!

Atidaryti užstrigusį langą gali būti sunku dėl daugelio priežasčių ir įvairių veiksnių. Užstrigimo priežastys gali būti skirtingos kilmės. Mūsų patarimų dėka sužinosite kaip atidaryti užstrigusį langą.

PREKINIO ŽENKLO NAUDOJIMAS

Daugelį WD-40 produktų panaudojimo būdų, aprašytų šioje svetainėje, WD-40 kompanijai pateikė galutiniai  produktų vartotojai. Kompanija WD-40 nėra išbandžiusi šių naudojimo būdų, todėl jie nėra rekomenduojami ar siūlomi. Naudodami WD-40 produktus, vartotojai turėtų elgtis, vadovaudamiesi sveiku protu. Visada laikykitės nurodymų ir atkreipkite dėmesį į bet kokius įspėjimus, išspausdintus ant pakuotės.

Susiję Patarimai

Susisiekite su mumis

Getz Lithuania UAB Buveinės adresas: H. Ir O. Minkovskių g.98, LT-46248, Kaunas

© 2021 WD-40 Company