tracking

Kaip išvalyti motociklo karbiuratorių

Kaip išvalyti motociklo karbiuratorių ir kada būtina jį valyti? Jei jis nebeveikia taip sklandžiai kaip anksčiau, taip pat visada nuvažiavus atitinkamą kilometrų skaičių ir motociklų sezono pradžioje. Motociklo karbiuratorius – tai šios transporto priemonės centras, aplink kurį centruojasi visos kitos motociklo dalys. Tai itin sudėtingas komponentas, susidedantis iš daugelio dalių, atliekančių skirtingas ir pagrindines funkcijas. Kai kurias iš šių dalių galima sureguliuoti įvairiai, norint pakeisti oro ir benzino santykį arba jei reikia paleisti šaltą variklį, taip pat priversti variklį veikti maksimaliu/minimaliu režimu ir pan. Kiekvienas motociklų gamintojas skirtinguose motociklų modeliuose montuoja skirtingų tipų karbiuratorius.

Motociklų karbiuratoriai taip pat gali labai skirtis vienas nuo kito, net jei jų veikimo principas – toks pat. Neatsižvelgiant į tai, koks karbiuratorius įmontuotas, motociklo savininkas turi atlikti įprastus karbiuratoriaus techninės priežiūros darbus ir tinkamai jį išvalyti. Labai svarbu nepridaryti problemų, tokių kaip purkštukų ir oro įsiurbimo angų išsiderinimas arba neteisingas minimalaus/maksimalaus režimo sureguliavimas. Dėl šių priežasčių, prieš pradedant (įprastus ar specialius) motociklo karbiuratoriaus techninės priežiūros darbus, būtina perskaityti motociklo ir karbiuratoriaus priežiūros ir naudojimo vadovą.

Dalykai, kurių jums prireiks

  • WD-40 Daugiafunkcinės priemonės

  • Atsuktuvo

  • Replių smailiu galu

  • Suspausto oro pūtimo įrenginio

  • Plieninės vielos

Žingsnis 1: PRIEŠ IŠMONTUOJANT KARBIURATORIŲ

Atsižvelgiant į motociklo korpuso formą, norint pasiekti karbiuratorių ir tinkamai jį išimti, tikriausiai reikės nuimti apsauginius dangčius. Prieš pradėdami bet kokius kitus veiksmus, kruopščiai nuvalykite motociklą, kad purvo, smėlio ir asfalto likučiai nepatektų į karbiuratoriaus vidų ir vėliau nepadarytų rimtos žalos. Po valymo motociklo korpusą būtina kruopščiai išdžiovinti, o po to siūlome ant karbiuratoriaus gausiai užpurkšti WD-40 Daugiafunkcinio valiklio, kad pašalintumėte priskretusius nešvarumus ir palengvintumėte karbiuratoriaus išmontavimą.

 

clean motorcycle carburettor

Žingsnis 2: ORO FILTRO ATJUNGIMAS

Karbiuratorius yra prijungtas prie stūmoklio galvutės, oro filtro, droselio/oro sklendžių pavarų ir kuro žarnelės, einančios iš bako. Norėdami išvalyti motociklo karbiuratorių, pirmiausia atlaisvinkite varžtus (ar kitas sistemas), kurie fiksuoja išimamą oro filtrą. Šis filtras (įvairių formų ir struktūrų) turi būti kruopščiai apžiūrėtas ir įvertintas: vienus filtrus galima plauti ar valyti, pučiant suspausto oro srovę, kitus ne, o jei filtras užsikimšęs, jį reikia pakeisti.

clean motorcycle carburettor (1)

Žingsnis 3: KURO ŽARNELĖS IR SKLENDŽIŲ PAVARŲ ATJUNGIMAS

Kuro žarnelė yra tvirtai prijungta prie karbiuratoriaus metaliniu arba plastikiniu spaustuku. Uždarę kuro tiekimo vožtuvą, išeinantį iš bako, replėmis atlenkite spaustukų gnybtukus, tada atjunkite kuro žarnelę nuo karbiuratoriaus. Laidas, einantis iš droselio sklendės rankenėlės, ir automatinė oro reguliavimo sistema (jei tokia yra) taip pat turi būti atjungti nuo karbiuratoriaus galvutės. Karbiuratoriaus kuro įpurškimo žarnoje dažnai būna įmontuotas mažas kuro filtras, kurį reikia apžiūrėti ir išvalyti.

clean motorcycle carburettor (2)

Žingsnis 4: KARBIURATORIAUS IŠĖMIMAS

Karbiuratorius prie variklio prijungtas įvairiomis sistemomis. Viena iš labiausiai paplitusių – trumpa sintetinės medžiagos arba gumos rankovė, įkišta į karbiuratoriaus kuro išleidimo žarnelę ir prijungta prie variklio galvutės, kur ji tvirtinama metaline juostele. Ją atlaisvinus, karbiuratorius gali būti atjungtas. Kai kuriais atvejais karbiuratorius gali būti pritvirtintas prie cilindro galvutės  smeigėmis. Jei pritvirtinta smeigėmis, keli WD-40 Daugiafunkcinio valiklio papurškimai padės jas atlaisvinti. Dabar karbiuratorių galima išimti.

clean motorcycle carburettor (3)

Žingsnis 5: TARPINIŲ TIKRINIMAS IR KURO BAKO KAMŠČIO ATIDARYMAS

Pirmas dalykas, kurį reikia patikrinti, yra tarpinių būklė: apžiūrėkite tarpinę, jungiančią karbiuratorių su cilindru ir įstatytą (jei iš viso yra) tarp karbiuratoriaus ir oro filtro. Jų vientisumas ir funkcionalumas – labai svarbūs, nes įplyšimai, tarpinės išsipūtimas ar net trūkimas sukels karbiuratoriaus gedimus arba netgi sugadins variklį. Tada išimkite kuro baką, atsukdami apatinį centrinį varžtą, kuris jį laiko savo vietoje (įsitikinkite, kad dirbate virš bako). Kuro bako kamščio apačia dažnai būna aplipusi kuro nuosėdomis ir kitais likučiais. Dabar aiškiai matysite – plūdę galima išimti, nuėmus mažą plieninę ašį, ant kurios ji uždėta, taip pat nuėmus prie plūdės prijungtą kaištį. Patikrinkite ir kamščio tarpinę, kurią dažnai reikia pakeisti. Viską sudėkite į tam tinkamą indą ir gausiai apipurkškite WD-40 Daugiafunkciniu valikliu, kuris itin greitai įsiskverbia ir valo įvairias dalis.

clean motorcycle carburettor (4)

Žingsnis 6: MOTOCIKLO KARBURATORIAUS VIDINIŲ KOMPONENTŲ VALYMAS

Karbiuratoriuje įmontuoti kuro purkštuvai, minimalaus slėgio ir oro purkštukai, taip pat giljotina su kaiščiu. Jei neturite tam specialių įgūdžių, tiesiog palikite juos vietoje ir nupūskite suslėgto oro srove. Jei esate labiau patyręs, norėdami išvalyti karbiuratorių, visada galite jį išardyti ir išvalyti tuo pačiu, anksčiau nurodytu produktu, karbiuratoriaus angas valydami plienine vielute – tik būkite atsargūs ir nepažeiskite karbiuratoriaus komponentų. Karbiuratoriaus korpusą galima panardinti į WD-40 Daugiafunkcinį valiklį (jo taip pat galima įsigyti talpyklose).

clean motorcycle carburettor (5)

Žingsnis 7: SKLENDŽIŲ PAVARŲ ĮDĖJIMAS IR SUTEPIMAS

Kai karbiuratorius bus visiškai švarus, kruopščiai išdžiovinkite ir vėl jį surinkite, įdėdami kiekvieną komponentą atgal į jo vietą ir įstatydami į buvusią poziciją, atliekdami aukščiau nurodytus veiksmus atbuline tvarka. Taip pat atkreipkite dėmesį į sklendžių pavarų jungtis.

clean motorcycle carburettor (6)

Dabar jau žinote kaip išvalyti motociklo karbiuratorių!

Karbiuratorius – tai transporto priemonės centras, aplink kurį centruojasi visos kitos motociklo dalys. Patarsime kaip teisingai pasirūpinti motociklo karbiuratoriumi.

PREKINIO ŽENKLO NAUDOJIMAS

Daugelį WD-40 produktų panaudojimo būdų, aprašytų šioje svetainėje, WD-40 kompanijai pateikė galutiniai  produktų vartotojai. Kompanija WD-40 nėra išbandžiusi šių naudojimo būdų, todėl jie nėra rekomenduojami ar siūlomi. Naudodami WD-40 produktus, vartotojai turėtų elgtis, vadovaudamiesi sveiku protu. Visada laikykitės nurodymų ir atkreipkite dėmesį į bet kokius įspėjimus, išspausdintus ant pakuotės.

Susisiekite su mumis

Getz Lithuania UAB Buveinės adresas: H. Ir O. Minkovskių g.98, LT-46248, Kaunas

© 2021 WD-40 Company