tracking

Kaip išvalyti užuolaidų bėgelius?

Itin svarbu išvalyti užuolaidų bėgelius ir juos sutepti. Taip būsite tikri, kad tvirtinimo detalės bėgelių takeliais slankios sklandžiai ir neužstrigs. Užuolaidų bėgeliai įprastai gaminami iš metalo arba plastiko: juose įmontuoti nedideli slankiojantys kabliukai su šliaužikliais ar spaustukais, kuriuos galima valdyti virvelėmis. Galite įsigyti įprastus bėgelius vienai užuolaidai arba dvigubus bėgelius, tinkamus dviem užuolaidoms (dieninėms ir naktinėms), taip pat galite rasti įprastų bėgelių su dviem įtempikliais, skirtų užuolaidoms, kurios užtrauktos persidengia. Yra daug skirtingų bėgelių versijų – paprastų, dvigubų ir trigubų. Standartinėje konstrukcijoje bėgeliai tvirtinami teleskopiniais arba ne teleskopiniais bėgelių laikikliais, kurie būna su dviem galvutėmis, tvirtinamomis prie sienos ar lubų. Karnizą tvirtinti prie sienos geriausia išlaikant pakankamą atstumą nuo sienos, kad galėtumėte bent iš dalies atidaryti langus. Jei užuolaida pakabinta per arti lango ir trukdo juo naudotis, įprastai bėgeliai montuojami prie lubų. Tam tikslui galite įsigyti specialių bėgelių su laikikliais galuose, kurie gali būti sukiojami skirtingomis kryptimis ir montuojami tiek prie sienos, tiek prie lubų. Nepriklausomai nuo bėgelių  tipo, kabliukuose su šliaužikliais, kuriais atitraukiama ir užtraukiama užuolaida, gali prisinešti purvo ir jie ims strigti arba slankiojant girgždėti. Jei užuolaidų bėgeliais nesirūpinsite, ilgai nevalomi kabliukų šliaužikliai gali visiškai užstrigti bėgelių konstrukcijos viduryje. Norėdami išspręsti problemą, turėsite atlikti tam tikrus veiksmus.

Dalykai, kurių jums prireiks

  • WD-40 Varžtų atlaisvinimo priemonės

  • Siurblio

  • WD-40 Silikoninio tepalo

  • WD-40 Daugiafunkcinės priemonės

Žingsnis 1: NUKABINKITE UŽUOLAIDĄ IR BĖGELIŲ KABLIUKUS AR SPAUSTUKUS

Užuolaidą (arba užuolaidas) reikia nuimti nuo slankiojančios sistemos, atkabinant jas nuo slankiojančių kabliukų su šliaužikliais, taip pat nuėmus plastikinius spaustukus, kurie užuolaidą laiko pritvirtintą prie bėgelių. Norint nuimti kitokio tipo užuolaidas, paprasčiausiai užteks atidaryti spaustukus, kuriais užuolaida tvirtinama prie bėgelių.

clean curtain tracks

Žingsnis 2: RASKITE PROBLEMĄ

Jei karnizo bėgeliai pritvirtinti specialiais laikikliais (įprastai taip ir būna), geriausia juos nuimti, kad būtų patogiau prieiti ir lengviau dirbti. Pirmiausia gerai apžiūrėkite bėgelių sistemą ir suraskite problemą. Patikrinkite – galbūt tiesiog susipainiojo virvelės (ar grandinėlės). Tokiu atveju nuimkite virveles ir patikrinkite, ar sistema veikia.

clean curtain tracks (1)

Žingsnis 3: IŠVALYKITE KARNIZO BĖGELIUS IŠ VIDAUS

Norėdami sutepti užuolaidų karnizo bėgelius, pirmiausia turite patikrinti vidinę  bėgelio dalį, nes ten gali kauptis pūkai, riebalinės kilmės nuosėdos, dulkės, vabzdžiai ir kitokio pobūdžio nešvarumai. Šiuos susikaupusius nešvarumus išsiurbkite dulkių siurbliu. Riebalų ir purvo sluoksnis įprastai kaupiasi virtuvės užuolaidų bėgeliuose. Susikaupęs purvo ir riebalų sluoksnis apsunkins bėgeliuose esančių tvirtinimo elementų judėjimą, todėl jį būtina išvalyti. Šiam darbui pasitelkite WD-40 Varžtų atlaisvinimo priemonę, kuri greitai pašalina riebalų ir nešvarumų sankaupas, nepalikdama jokių likučių. Tepalas veikia itin greitai. Šia priemone išpurkškite bėgelių vidinę dalį. Ji gali būti naudojama įvairioms medžiagoms sutepti, įskaitant metalą.

clean curtain tracks (2)

Žingsnis 4: SUTEPKITE KARNIZO BĖGELIUS

Kai karnizo bėgelius išvalysite, juos privalu sutepti. Tam puikiai tiks WD-40 Specialist silikoninis tepalas. Šis tepalas netraukia purvo ir pasižymi puikiomis tepimo savybėmis, kurios užtikrins, kad slankiojančios detalės judės nepriekaištingai. Juo galite sutepti visų rūšių metalą, plastiką, gumą ir medieną. Ši priemonė greitai džiūsta, o išdžiūvusi palieka apsauginę plėvelę, kuri ne tik atlaisvins užstrigusias detales, bet ir užtikrins, kad jos neims strigti iš naujo. Šį tepalą taip pat galite purkšti ant užuolaidas laikančių kabliukų šliaužiklių (ar kitų slankiojančių sistemų), kuriais, valdant virvele, tiek atitraukiamos, tiek užtraukiamos užuolaidos.

clean curtain tracks (3)

Žingsnis 5: IŠ NAUJO PRITVIRTINKITE BĖGELIUS IR PAKABINKITE UŽUOLAIDĄ

Baigę tepti užuolaidų bėgelius ir patikrinę, ar visi užuolaidų tvirtinimo kabliukai laisvai ir lengvai juda bėgeliais, galite vėl pritvirtinti bėgelius ir atitinkamomis kabinimo priemonėmis pakabinti užuolaidas. Bet kokiu atveju, norėdami, kad užuolaidų kabliukai nestrigtų, periodiškai keletą kartų papurkškite WD-40 varžtų atlaisvinimo priemonės tiesiai ant prie sienos tvirtinamų bėgelių, jų nenuimdami (bet visada nukabinkite užuolaidą).

 

clean curtain tracks (4)

Žingsnis 6: LAUKO UŽUOLAIDŲ PRIEŽIŪRA

Jei užuolaidos pakabintos lauke ir užuolaidų karnizas veikiamas drėgmės ar kritulių, greičiausiai ant metalinių bėgelių dalių ir slankiojančių kabliukų ims kauptis rūdys. Esant tokiai situacijai, užuolaidų bėgelius tepkite, laikydamiesi visų aukščiau pateiktų nurodymų, taip pat naudinga, kruopščiai išvalius bėgelius, prieš juos sutepant, naudoti WD-40 Daugiafunkcinę priemonę, kuri neleidžia atsirasti rūdims.

 

clean curtain tracks (5)

Išvalyti užuolaidų bėgelius yra paprasta ir lengva!

Labai svarbu išvalyti užuolaidų bėgelius ir juos sutepti. Taip būsite tikri, kad tvirtinimo detalės bėgelių takeliais slankios sklandžiai ir neužstrigs. Pasinaudoję mūsų patarimais lengvai išvalysite užuolaidų karnizų bėgelius ir jie jums tarnaus ilgiau.

PREKINIO ŽENKLO NAUDOJIMAS

Daugelį WD-40 produktų panaudojimo būdų, aprašytų šioje svetainėje, WD-40 kompanijai pateikė galutiniai  produktų vartotojai. Kompanija WD-40 nėra išbandžiusi šių naudojimo būdų, todėl jie nėra rekomenduojami ar siūlomi. Naudodami WD-40 produktus, vartotojai turėtų elgtis, vadovaudamiesi sveiku protu. Visada laikykitės nurodymų ir atkreipkite dėmesį į bet kokius įspėjimus, išspausdintus ant pakuotės.

Susisiekite su mumis

Getz Lithuania UAB Buveinės adresas: H. Ir O. Minkovskių g.98, LT-46248, Kaunas

© 2021 WD-40 Company