tracking

Kaip pakeisti motociklo stabdžių kaladėles

Be būtino nuolatinio motociklo stabdžių sistemos ir stabdžių kaladėlių tikrinimo yra keletas neabejotinų požymių, rodančių, kad reikia pakeisti motociklo stabdžių kaladėles. Pirmasis jų – šiek tiek pailgėjęs stabdymo kelias, antrasis – pailgėjęs pedalo ar svirties mostas proporcingai kaladėlės storio sumažėjimui. Tai beveik neabejotinai parodo alyvos lygį sistemoje, kurį galima matyti per alyvos bako sieneles.

Jei lygis sumažėja, tai reiškia, kad kaladėlė yra susidėvėjusi ir ją aktyvuojantis stūmoklis turi pasislinkti toliau ir sunaudos daugiau alyvos, kol sustabdys motociklą. Vizualiai (kur įmanoma) taip pat galima patikrinti, kiek yra susidėvėjusios kaladėlės. Kai kaladėlės yra akivaizdžiai susidėvėjusios, jas reikia pakeisti naujomis identiškomis. Kai kuriuose motocikluose (dažniausiai sportiniuose kroso motocikluose) stabdžių kaladėles galima pakeisti, neišmontuojant kaladėlių dėklo, tačiau paprastai jį reikia išmontuoti (ypač galinių stabdžių). Priklausomai nuo modelio ir motociklo tipo reikia atlikti skirtingus veiksmus, todėl nurodyti veiksmai gali netikti visiems modeliams. Toliau pateiktas aprašymas, kaip pakeisti jūsų motociklo stabdžių kaladėles.

Dalykai, kurių jums prireiks

  • Aukšto slėgio plovimo įrenginys

  • Naujos motociklo stabdžių kaladėlės

  • Veržliarakčiai su skirtingais antgaliais

  • WD-40 Daugiafunkcinė priemonė

  • Sandariklis

  • Vario pasta

  • Kilimėlis

Žingsnis 1: PLOVIMAS IR VALYMAS

Prieš keičiant stabdžių kaladėles, reikia gerai išvalyti ir nuplauti kaladėlių dėklą ir diską (rekomenduojama aukšto slėgio srove). Vidiniai mechanizmai negali būti užteršti jokiomis pašalinėmis medžiagomis, ypač smėliu, žemėmis ar įvairių tipų riebalais. Valymui gali būti naudojama WD-40 nuriebalinimo priemonė, dulkėms, skysčių likučiams, nešvarumams ir alyvai pašalinti iš stabdžių. Priemonė išdžiūsta per kelias minutes, nepalikdamas jokių likučių. Motociklą reikia pastatyti ant stovo, kur yra tinkamas apšvietimas. Turite pasiruošti naujas, identiškas sumontuotoms stabdžių kaladėlėms.

replace motorbike brake pads

Žingsnis 2: KALADĖLIŲ DĖKLO ATLAISVINIMAS

Kaladėlių dėklas yra tvirtai pritvirtintas prie rėmo varžtais. Norint pakeisti motociklo stabdžių kaladėles, šias jungiamąsias dalis reikia atsukti ir nuimti, kad atskirtumėte apkabą nuo rėmo. Tai padaryti gali būti sunku, varžtai lengviau atsilaisvins, užpurškus šiek tiek WD-40 Daugiafunkcinio tepalo  paliekant tepalą, kol jis suveiks.

replace motorbike brake pads (1)

Žingsnis 3: STABDŽIŲ KALADĖLIŲ IŠĖMIMAS

Dėklą su senomis kaladėlėmis reikia išimti iš diskų. Gali būti sunku išimti kaladėles, esančias labai arti diskų. Tokiu atveju rekomenduojama jas šiek tiek pakelti, jas pastumiant link atitinkamo stūmoklio taip, kad jis grįžtų į savo padėtį, padidinant atstumą tarp jų. Stumdami nenuleiskite disko, nes taip galite jį subraižyti. Kaladėles dėklo viduje laiko sriegis (kartais pritvirtintas kaiščiais). Jį taip pat reikia atlaisvinti ir išimti. Dabar lengvai išimsite kaladėles. Jei kaištis yra labai surūdijęs ar nešvarus, jį reikia gerai nuvalyti WD-40 Daugiafunkcine priemone.

replace motorbike brake pads (2)

Žingsnis 4: NAUJŲ STABDŽIŲ KALADĖLIŲ UŽDĖJIMAS

Dabar galima į dėklą tinkamoje padėtyje įstatyti naujas kaladėles taip, kad skylė kaištyje būtų viename lygyje su angomis dėkle.

Tuomet kaištį reikia prakišti per dėklą ir kaladėles ir priveržti, ant sriegio užlašinus lašą (ne daugiau) sandarinančios priemonės.

replace motorbike brake pads (3)

Žingsnis 5: PERMONTUOTO KALADĖLIŲ DĖKLO ĮSTATYMAS

Kitas veiksmas yra dėklo su naujomis kaladėlėmis įstatymas atgal į vietą taip, kad stabdžių diskas būtų tiksliai tarpo tarp kaladėlių viduryje. Tuomet reikia pakeisti dėklą prie rėmo laikančius varžtus (užlašinant šiek tiek sandarinimo skysčio). Kai kuriuose motocikluose montuojamas dėklas taip pat yra uždengtas apsauginiu dangčiu. Montuojant motociklo  kaladėlių dėklą, sukimo momentas (N/m), iki kurio reikia suveržti šiuos varžtus, paprastai pajaučiamas rankomis, todėl gali reikėti veržliarakčio.

 

replace motorbike brake pads (4)

Žingsnis 6: ATSTATYMAS IR PATIKRINIMAS

Baigus montavimo darbus, stabdžių svirtį reikia pastumti taip, kad naujos kaladėlės judėtų link disko. Tuomet reikia atlikti dvi patikras:

  1. Stebėdami atitinkamą baką, patikrinkite, ar stabdžių skystis vėl yra savo įprastame lygyje;
  2. Ranka pasukite atitinkamą ratą ir patikrinkite, ar stabdžių kaladėlės yra sumontuotos teisingu atstumu nuo disko, stenkitės neliesti disko, nebent yra įjungta stabdžių svirtis. Baigę darbus, šluoste nuvalykite diską WD-40 nuriebalintoju, kuris užtikrins, kad ant disko neliko jokių nuosėdų. Visuomet žinokite, kad naujos stabdžių kaladėlės ne iš karto stabdo reikiamu efektyvumu. Pirmą kartą važiuojant motociklu po stabdžių kaladėlių keitimo, rekomenduojama patikrinti stabdžius, važiuojant vidutiniu greičiu. Tik įsitikinę, kad stabdžiai veikia tinkamai, galėsite važiuoti saugiai.

Dabar jau žinote kaip pakeisti motociklo stabdžių kaladėles!

Sužinosite kaip pakeisti jūsų motociklo stabdžių kaladėles. Tačiau priklausomai nuo modelio ir motociklo tipo reikia atlikti skirtingus veiksmus, todėl nurodyti veiksmai gali netikti visiems modeliams.

PREKINIO ŽENKLO NAUDOJIMAS

Daugelį WD-40 produktų panaudojimo būdų, aprašytų šioje svetainėje, WD-40 kompanijai pateikė galutiniai  produktų vartotojai. Kompanija WD-40 nėra išbandžiusi šių naudojimo būdų, todėl jie nėra rekomenduojami ar siūlomi. Naudodami WD-40 produktus, vartotojai turėtų elgtis, vadovaudamiesi sveiku protu. Visada laikykitės nurodymų ir atkreipkite dėmesį į bet kokius įspėjimus, išspausdintus ant pakuotės.

Susiję Patarimai

Susisiekite su mumis

Getz Lithuania UAB Buveinės adresas: H. Ir O. Minkovskių g.98, LT-46248, Kaunas

© 2021 WD-40 Company