tracking

Kaip pataisyti sugedusį stiklo valytuvą

Kaip pataisyti sugedusį stiklo valytuvą? Jūsų automobilio stiklo valytuvo dalis, kuri greičiausiai susidėvi, yra guma, įkišta į šluotelę. Guma, bėgant laikui, sukietėja ir jau nebegali prisitaikyti prie stiklo formos, taigi nebenuvalo lietaus lašų. Jei blogėja valymo kokybė Jūs turite pasirūpinti juo kol stiklo valytuvas visiškai nesugedo. Kiti neigiami požymiai, kurie veikia Jūsų valytuvo guminę dalį ir kuriuos reikia tuoj pat taisyti yra:

 • Guminio profilio nusidėvėjimą;
 • Sukietėjimas ir sutrūkinėjimas dėl šalčio;
 • Išsiplėtimas, gumelėje susidarius bangoms.

Dalykai, kurių jums prireiks

 • Šluostės

 • Denatūruoto spirito

 • Naujų valytuvo šluotelių

 • Atsuktuvo

 • WD-40 Daugiafunkcinės priemonės

 • Savisriegio

 • WD-40 Specialist Varžtų atlaisvintojo

 • WD-40 Specialist Kontaktų valiklio

Žingsnis 1: REGULIARUS VALYMAS

Jei dėl valytuvo kyla problemų, nebūtinai jis yra sulūžęs. Jei guma nėra  pakenkta, tiesiog nuvalykite ją šluoste, sudrėkinta denatūruotu spiritu kiekvieną kartą, kai plaunate savo automobilį. Svarbu yra ir skysčio, kuriuo plaunate stiklą, sudėtis, naudokite tam specialiai skirtą stiklui ploviklį pagal proporcijas, nurodytas ant pakuočių.

how to fix a broken or hardened windscreen wiper step 1

Žingsnis 2: ŠLUOTELIŲ PAKEITIMAS

Jei gumelių pagrinde pastebite bet kokius įtrūkimus, trūkius arba įskilimus, būtina jas pakeisti. Gumelės gali būti pritvirtintos prie valytuvų skirtingais būdais: norėdami jas nuimti, dažniausiai Jūs turite paspausti spaustuką, kitu būdu pakanka ištraukti gumelę, prieš tai apvertus valytuvą. Nusipirkite savo automobiliui tinkamas gumeles ir jas pakeiskite. Jei pakeičiate vieną, būtinai pakeiskite ir kitą, galbūt pasilikdami tą, kuri yra geresnės būklės, kaip atsargą bet kokiems netikėtiems atvejams. Norėdami įdėti naują gumelę,  paprasčiausiai pridėkite gumelę prie valytuvo galo ir stumkite ją iki spragtelėjimo.

how to fix a broken or hardened windscreen wiper step 2

Žingsnis 3: PROBLEMOS DĖL VALYTUVO

Sulaužyti valytuvą labai sunku: spyruoklė, kuri laiko prispaustą prie stiklo, galėtų sulūžti, tačiau tai atsitinka retai. Dažniau sugenda ar sulūžta sujungimo sistema tarp rankenos ir ašelės, kuri užtikrina judėjimą. Šiuo atveju valytuvas nejuda, nežiūrint į tai, kad pavaros ašelė pastoviai sukasi, arba valytuvas gali atsiskirti nuo pavaros, kai Jūs važiuojate. Valytuvas gali būti sujungtas su ašele įvairiais būdais, kuriuos  išardyti galima skirtingais būdais. Kartais, kad ją pataisytumėte, užtenka tik priveržti varžtą (jei toks yra) po to, užpuršti šiek tiek WD-40 Daugiafunkcinės priemonės ant pakenktos dalies, tai labai palengvina varžtų atlaisvinimą ir prisukimą.

how to fix a broken or hardened windscreen wiper step 3

Žingsnis 4: AŠELĖS PRASLYDIMO REMONTAS

Kad nustatytumėte, ar ašelė bent kiek viduje praslysta, nuimkite valytuvą ir pažymėkite jo kryptį ant ašelės galvutės. Po to uždėkite valytuvą ir jį įjunkite. Nuėmę valytuvą, Jūs galėsite pastebėti bet kokį įmanomą poslinkį. Jei ašelės galvutė praslysta valytuve, galima padaryti laikiną sujungimą, tuo pat metu prigręžiant valytuvą ir ašelę grąžtu. Įkiškite tvirtą savisriegį į skylutę, kuri laiko valytuvą ir neleidžia ašelei slysti. Tai yra laikinas sprendimas, kol pakeisite nauja sulaužytą valytuvo ašelę.

how to fix a broken or hardened windscreen wiper step 4

Žingsnis 5: VALYTUVO GUMELĖS LAIKIKLIO PAKEITIMAS

Jei valytuvo gumelės laikiklis yra sulaužytas (sulaužytas stiklo valytuvas) arba jis smarkiai sugedęs, jį reikia pakeisti nauju. Jei jį sunku nuimti nuo ašelės, ant sujungimo vietos užpurkškite šiek tiek WD-40 Specialist varžtų atlaisvintojo, kuris greitai įsiskverbs ir pakankamai veiksmingai atlaisvins sujungimą. Nepamirškite pažymėti linijos, kur šluotelė remiasi į stiklą, kad turėtumėte orientyrą. Pažymėkite keletu gabalėlių izoliacijos, užklijuodami ant stiklo. Naujas valytuvas, ant kurio jau yra uždėta gumelė, turi būti taip pritvirtintas ant ašelės, kad jis remtųsi tiksliai ant vietų, pažymėtų ant stiklo. Jei yra užveržiantis varžtas, iki galo jį prisukite.

how to fix a broken or hardened windscreen wiper step 5

Žingsnis 6: KITI PATIKRINIMAI

Viena iš priežasčių, dėl kurių sugenda valytuvas, yra valytuvo pavaros variklis. Jei jis nerodo jokių gyvybės žymių, patikrinkite saugiklio dėžutę ir pažiūrėkite, ar jis nėra perdegęs. Jei viskas gerai, problema gali būti maitinimo tiekime į variklį. Jei galite pasiekti variklį, patikrinkite, ar į jį tiekiamas maitinimas, kai įjungti valytuvai. Jei taip, sujungimus galima apipurkšti trupučiu WD-40 Specialist kontaktų valiklio. Jei vis tiek neveikia, jį reikia pakeisti kitu.

 

 

 

 

how to fix a broken or hardened windscreen wiper step 6

Dabar jau žinote kaip pataisyti sugedusį stiklo valytuvą!

 

 

PREKINIO ŽENKLO NAUDOJIMAS

Daugelį WD-40 produktų panaudojimo būdų, aprašytų šioje svetainėje, WD-40 kompanijai pateikė galutiniai  produktų vartotojai. Kompanija WD-40 nėra išbandžiusi šių naudojimo būdų, todėl jie nėra rekomenduojami ar siūlomi. Naudodami WD-40 produktus, vartotojai turėtų elgtis, vadovaudamiesi sveiku protu. Visada laikykitės nurodymų ir atkreipkite dėmesį į bet kokius įspėjimus, išspausdintus ant pakuotės.

Susiję Patarimai

Susisiekite su mumis

Getz Lithuania UAB Buveinės adresas: H. Ir O. Minkovskių g.98, LT-46248, Kaunas

© 2021 WD-40 Company