tracking

Kaip prižiūrėti priekabos jungtį

Kaip prižiūrėti priekabos jungtį? Norint užtikrinti saugų bet kokios priekabos vilkimą, būtina teisingai prižiūrėti priekabos jungtį. Priekabos jungtis yra mechaninė sistema, stabiliai ir tvirtai pritvirtinta prie automobilio važiuoklės priekabai – karavanui, motociklui ar valties priekabai ir kt. prikabinti. Priekabos jungties galinėje dalyje yra stipraus metalo strypas su standartiniu 50 mm diametro ant jo sumontuotu metaliniu rutuliu.  Priekabos kablys yra pritvirtintas ir užfiksuotas specialiu laikikliu. Priekabos jungtis gali būti nenuimama (visuomet matoma) ir nuimama (ar sulenkiama), nenaudojimo metu nematoma.

Prie priekabos jungties yra elektros jungtis, kuri priekabos elektrines dalis (stabdžių lempos, parkavimo lempos ir kt.) prijungia prie automobilio elektros sistemos. Kai priekaba nėra prijungta, jungties kontaktai uždengiami. Blogas oras ir išsikišusios automobilio dalys kelionės metu gali trukdyti teisingai eksploatuoti šias dalis, todėl būtina nuolatinė ir atidi priežiūra jų sklandžiam naudojimui užtikrinti.

Dalykai, kurių jums prireiks

  • WD-40 Greito veikimo nuriebalintojas

  • Matuoklis

  • Švitrinis popierius

  • WD-40 Greitai džiūstantis kontaktų valiklis

Žingsnis 1: KABLIO TVIRTINIMO SISTEMOS TIKRINIMAS

Prižiūrėti priekabos jungtį ir kablį geriausia atidžiai įvertinant prikabinimo varžtų suveržimą. Pirmą kartą juos patikrinti reikia, nuvažiavus apie 1000 km. Po to rekomenduojama tikrinti kiekvieną kartą, priekabą prikabinant prie transporto priemonės. Rutulį tikrinkite matuokliu (prieš kiekvieną kelionę), pamatuodami, ar jo diametras yra bent 49 mm. Jei diametras yra mažesnis nei 49 mm, reikia pakeisti rutulio vamzdį. Šio veiksmo negali atlikti patys naudotojai, tam reikalingas įgaliotas montuotojas.

towbar maintenance

Žingsnis 2: RUTULIO PRIEŽIŪRA

Prie priekabos jungties prikabinamas nenaudojamas rutulys visuomet turi būti švarus ir uždengtas atitinkama danga (minkštu sintetiniu rutuliu). Kelio purvą galima nuvalyti, jį paprasčiausiai nuplaunant ir gerai išdžiovinant. Tepalo likučius, galima veiksmingai nuvalyti WD-40 Greito veikimo nuriebalintoju, kuris greitai nuvalo visą tepalą, alyvą ir purvą. Rūdis ant rutulio galite nuvalyti smulkiagrūdžiu švitriniu popieriumi, švelniai pašveisdami, kad nedeformuotumėte rutulio formos detalės.

towbar maintenance (1)

Žingsnis 3: RUTULIO SUTEPIMAS BE FIKSUOTO TEMPIMO SISTEMOS

Priekabos jungties priežiūra, atliekama dviejų tipų sistemoms:

  1. Priekabos naudojimas be fiksavimo sistemos
  2. Priekabos naudojimas su fiksavimo sistema

Pirmu atveju, kruopščiai nuvalius dalį kaip aprašyta ankstesniame veiksme, rekomenduojama ją padengti plona tepalo plėvele, kuri sumažins trintį tarp rutulio ir kablio.

towbar maintenance (2)

Žingsnis 4: RUTULIO PRIEŽIŪRA SU FIKSUOTO TEMPIMO SISTEMA

Antru atveju, rutulio niekada negalima tepti, nes fiksavimo sistemoje yra rutulį veikiančios specialios įvorės. Tepalas gali susimaišyti su įvorių išskiriamomis medžiagomis ir sudaryti pastą, kuri gali labai pabloginti įvorių veikimą. Jei naujas rutulys yra dažytas, dažus reikia nuvalyti, švelniai nušveičiant juos švitriniu popieriumi, nes jie taip pat gali neigiamai veikti įvorių veikimą.

towbar maintenance (3)

Žingsnis 5: ELEKTROS KONTAKTŲ VALYMAS

Prieš kelionę visuomet turite įsitikinti, kad elektros sistema veikia tinkamai. Jungtys turi būti visiškai švarios, prikabinus priekabą, tinkama elektra yra tiekiama iš automobilio. Tokiu būdu veikia kontaktai šalia priekabos jungties ir ant priekabos. Tai galima padaryti WD-40 Greitai džiūstančiu kontaktų valikliu, kuris efektyviai tirpina alyvą, tepalo nuosėdas ir ant elektrinės bei elektroninės įrangos susikaupusį kondensatą, įskaitant trapias medžiagas. Jis greitai prasiskverbia į sunkiai pasiekiamas vietas, greitai išdžiūsta ir nepalieka nuosėdų. Taip pat rekomenduojama reguliariai tikrinti elektros sistemą, apžiūrint visą jos ilgį siekiant išvengti sugadinimo ar atsitiktinio pažeidimo, kuris gali pabloginti sistemos veikimą. Visi taisymo darbai turi būti atliekami specialiuose centruose.

 

towbar maintenance (4)

Dabar jau žinote kaip tinkamai prižiūrėti priekabos jungtį

Norint užtikrinti saugų bet kokios priekabos vilkimą, būtina teisingai prižiūrėti priekabos jungtį. Tinkamai prižiūrėdami jungtį prailginsite tarnavimo laiką!

PREKINIO ŽENKLO NAUDOJIMAS

Daugelį WD-40 produktų panaudojimo būdų, aprašytų šioje svetainėje, WD-40 kompanijai pateikė galutiniai  produktų vartotojai. Kompanija WD-40 nėra išbandžiusi šių naudojimo būdų, todėl jie nėra rekomenduojami ar siūlomi. Naudodami WD-40 produktus, vartotojai turėtų elgtis, vadovaudamiesi sveiku protu. Visada laikykitės nurodymų ir atkreipkite dėmesį į bet kokius įspėjimus, išspausdintus ant pakuotės.

Susisiekite su mumis

Getz Lithuania UAB Buveinės adresas: H. Ir O. Minkovskių g.98, LT-46248, Kaunas

© 2021 WD-40 Company