tracking

Kaip prižiūrėti riedlentę

Kaip prižiūrėti riedlentę? Entuziastingi riedlentininkai puikiai supranta, kaip svarbu kruopščiai prižiūrėti riedlentes . Keturi riedlenčių ratukai yra sumontuoti ant guolių, įstatytų ašių galuose, kurios yra įmontuotos į tam tikras atramas, vadinamas važiuokle. Ratukų riedėjimą užtikrinančiose dalyse, būtent guoliuose, nuolat ir neišvengiamai kaupiasi nešvarumai. Skirtingose riedlentėse šios dalys yra skirtingos, tačiau jos gali skirtis ir tokio paties tipo riedlentėse priklausomai nuo gamintojo pasirinkto techninio sprendimo. Dažnai guoliai yra su sandarikliu vienoje pusėje, vadinama apsauga, arba su apsaugomis dviejose pusėse. Apsaugos apsaugo nuo teršalų – dulkių, purvo ar drėgmės patekimo į besisukančias dalis. Jos taip pat palaiko gerą guolio sutepimą ir apsaugą nuo savo šerdies.

Dalykai, kurių jums prireiks

  • Dviejų dalių veržliaraktis ir veržliaraktis su keičiamais antgaliais

  • Guolių ištraukimo įrankis

  • Pjautuvas

  • WD-40 Daugiafunkcinė priemonė

  • Suspaustas oras

Žingsnis 1: RATUKŲ PERMONTAVIMAS IR GUOLIŲ IŠĖMIMAS

Ratukus galima nuimti, atlaisvinus atitinkamas fiksavimo sistemas atitinkamais veržliarakčiais su keičiamais antgaliais ar dviejų dalių veržliarakčiais. Tuomet nuo ratukų galima nuimti guolius. Riedlentės priežiūra atliekama, naudojantis specialiu įrankiu: nuimdami dalis stenkitės jų nepakreipti skersai ratukų ašims (dažnas atvejis), nes tokiu būdu galite sugadinti guolio laikiklį. Atkreipkite dėmesį į ratukų išorėje ir viduje esančias poveržles ir visas tarp guolių esančias tarpines.

how to perform maintenance on your skateboard 1

Žingsnis 2: GUOLIŲ PLOVIMAS

Nuėmę visus guolius, nuo vieno guolio šono nuimkite apsaugą. Paprastai apsauga yra plastikinė ir ją galima nuimti plonu įrankiu su ašmenimi (stenkitės nesugadinti apsaugos). Tuomet gerai jas nuplaukite: įdėkite jas į talpą su šiek tiek daugiafunkcinio WD-40 ir palikite ten, kol priemonė suveiks. Po kelių minučių kai purvas nutekės ant dugno, guolius galima nuimti bei gerai išdžiovinti. Keli suspausto oro papūtimai pašalins visas guolių viduje likusias daleles.

how to perform maintenance on your skateboard 2

Žingsnis 3: GUOLIŲ SUTEPIMAS

Kad pilnai atliktumėte riedlentės priežiūrą, prieš sumontuojant guolius  ant ratukų, juos reikia gerai išdžiovinti ir sutepti. Tuomet vėl galima uždėti įvairias apsaugas, uždėjus jas ant guolio ir paspaudus pirštais, kol jos įsistatys į vietą.

how to perform maintenance on your skateboard 3

Žingsnis 4: GUOLIŲ PERMONTAVIMAS

Guolius ratukuose visuomet permontuokite, naudodami užtraukėją, tačiau, jei jo neturite, galite įdėti giliausiai ant ašies įstatomą guolį (su atitinkama poveržle), tuomet įstatyti ratuką ir rankomis paspausti jį, kol guolis įsistatys į savo laikiklį. Tuomet nuimkite ratuką ir ant ašies uždėkite antrą guolį, tuomet tarpinę (jei yra) ir vėl įstatykite ratuką, paspausdami jį. Nepamirškite guolių tik su viena šonine apsauga įstatyti išorėje. Galiausiai uždėkite ratukus ant jų ašies su įpjovimu (ją taip pat reikia gerai nuvalyti ir sutepti daugiafunkciniu WD-40). Ant sriegio priveržkite fiksavimo veržlę.

how to perform maintenance on your skateboard 3

Žingsnis 5: RATUKŲ VALYMAS

Jei guoliai gerai veikia, galite tiesiog nuvalyti ratukų lietimosi su žeme paviršių, ant kurio yra prisispaudę asfalto, lapų ir žemių nešvarumai. Juos nuplauti nėra sudėtinga: nuimkite ratuką, atlaisvindami ant ašies esančią fiksavimo veržlę,  kaip aprašyta aukščiau, nuimkite guolius. Tuomet panardinkite ratuką į šiltą vandenį su įprasta virtuvės valymo priemone. Patrinkite ir nuvalykite ratuko išorę kempine. Tuomet nuplaukite, išdžiovinkite ir vėl uždėkite ratuką kaip nurodyta aukščiau.

how to perform maintenance on your skateboard 4

Žingsnis 6: CYPIMO GARSAS VAŽIUOJANT

Garsiai girgždantį važiuoklės šarnyrą galima sutepti. Detalę su ratuko ašimi reikia išmontuoti, atlaisvinant fiksavimo veržlę ir nuimant važiuoklę. Skudurėliu nuvalykite šarnyro galvutę ir jo guolį ir vidinę guolio dalį sutepkite. Tuomet vėl jį įstatykite ir vėl priveržkite, suverždami fiksavimo veržlę.

 

how to perform maintenance on your skateboard 5

Dabar jau žinote kaip prižiūrėti riedlentę!

Tinkama ir kruopšti riedlentės priežiūra prailgina jos tarnavimo laiką!

PREKINIO ŽENKLO NAUDOJIMAS

Daugelį WD-40 produktų panaudojimo būdų, aprašytų šioje svetainėje, WD-40 kompanijai pateikė galutiniai  produktų vartotojai. Kompanija WD-40 nėra išbandžiusi šių naudojimo būdų, todėl jie nėra rekomenduojami ar siūlomi. Naudodami WD-40 produktus, vartotojai turėtų elgtis, vadovaudamiesi sveiku protu. Visada laikykitės nurodymų ir atkreipkite dėmesį į bet kokius įspėjimus, išspausdintus ant pakuotės.

Susisiekite su mumis

Getz Lithuania UAB Buveinės adresas: H. Ir O. Minkovskių g.98, LT-46248, Kaunas

© 2021 WD-40 Company