tracking

Kaip sutepti valtį ir jos vairo mechanizmus?

Kaip sutepti valtį ir jos vairo mechanizmus? Laivo vairo sistemos sutepimas yra daug kantrybės ir laiko reikalaujanti užduotis, nes, norint ją tinkamai atlikti, reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių. Laivo vairas – mechanizmų ir trosų rinkinys, kuris, keičiant vairo padėtį, leidžia pasukti, pakeisti kryptį arba išlaikyti pastovų valties kursą. Valties valdymo sistemos gali būti labai skirtingos, jos skiriasi priklausomai nuo laivo tipo: variklis (vidinis ar užbortinis valties variklis) arba burlaivio varomoji sistema, pasitelkiant vėjo energiją. Valtyse su įmontuotais užbortiniais varikliais valdymo sistema veikia, kontroliuojant patį variklio korpusą, kuris gali būti pasukamas į dešinę arba į kairę: į vandenį panardinta variklio ašis su propeleriu sudaro sistemą, kuri veikia kaip vairas.

Burlaiviuose vairo elementai įmontuoti išilgai vertikalios ašies, ant kurios taip pat tvirtinamas tam tikras jungiamasis elementas, į kurį iš vairaračio eina jungiamieji strypai. Pasukus vairaratį, pirma pasisuka ašis, tada – vairas, atitinkamai pakeičiant laivo kursą. Abi sistemos yra skirtingai sudėtingos ir joms reikia skirtingos priežiūros bei aptarnavimo.

Kalbant apie užbortinį variklį, jis gali būti pakreipiamas į dešinę arba į kairę, sukant vairą, kuris per dėžę su vidiniais mechanizmais veikia jungiamojo strypo trosą. Šis storu apsauginiu sluoksniu padengtas trosas yra sujungtas su valties varikliu. Variklyje jis jungiasi su plienine ašimi (variklio koja), susidedančia iš teleskopinio strypo, kuris skersai jungiasi su fiksuota variklio korpuso dalimi (įvorės viduje) ir išeina į priešingą pusę. Čia jis tvirtinamas prie strypo, sujungto su judančia variklio bloko dalimi. Variklio koja ir cilindro įvorė yra dalys, kurias reikia sutepti.

Dalykai, kurių jums prireiks

  • Veržliarakčio

  • WD-40 varžtų atlaisvinimo priemonės

  • Šluostės

  • WD-40 Universalaus balto ličio tepalo

  • Atsuktuvo

Žingsnis 1: UŽBORTINIAI VARIKLIAI

Kalbant apie užbortinį variklį, jis gali būti pakreipiamas į dešinę arba į kairę, sukant vairą, kuris per dėžę su vidiniais mechanizmais veikia jungiamojo strypo trosą. Šis storu apsauginiu sluoksniu apsaugotas trosas yra sujungtas su valties varikliu. Variklyje jis jungiasi su plienine ašimi (variklio koja), susidedančia iš teleskopinio strypo, kuris skersai jungiasi su fiksuota variklio korpuso dalimi (įvorės viduje) ir išeina į priešingą pusę. Čia jis tvirtinamas prie strypo, sujungto su judančia variklio bloko dalimi. Norėdami sutepti vairą, turite išvalyti ir sutepti variklio koją ir cilindro įvorę.

smøring af en båds styrehus 1

Žingsnis 2: VARIKLIO KOJOS IŠMONTAVIMAS

Tinkamo skersmens veržliarakčiu atsukite varžtą, jungiantį variklio koją su strypu, sujungtu su judama variklio dalimi. Tada pasukite vairaratį taip, kad variklio kojos strypas grįžtų į įvorę. Priešingoje pusėje atsukite veržlę, kuri laiko variklio koją įvorėje ir ją nuimkite.

smøring af en båds styrehus 2

Žingsnis 3: VARIKLIO KOJOS VALYMAS

Variklio koja greičiausiai jau bus sutepta, tačiau tepalas gali būti susimaišęs su jūros vandeniu ir druska, dėl to bus sukietėjęs. Taigi teks jį nuvalyti. Apipurkškite variklio kojos išorinę dalį ir viduje esančią teleskopinę lazdą WD-40 greitai veikiančia varžtų atlaisvinimo priemone. Ši priemonė greitai pašalins seno tepalo sluoksnį, nepalikdama jokių likučių. Varžtų atlaisvintojas veikia, iškart užpurškus, ir yra lengvai valomas. Visas detales kruopščiai valykite tol, kol jos taps visiškai švarios ir neliks seno tepalo sluoksnio. Taip pat išvalykite slankiojančią įvorę – pasitelkę ploną strypą su šluoste kruopščiai išvalykite šią įvorę iš vidaus.

smøring af en båds styrehus 3

Žingsnis 4: VARIKLIO KOJOS SUTEPIMAS

Visas šias dalis: teleskopinį strypą, variklio koją ir įvorės vidinę dalį sutepkite WD-40 Universaliu balto ličio tepalu, kurio tiršta konsistencija suteikia ilgalaikį sutepimą ir apsaugą. Šis tepalas nenubėga – juo lengvai padengsite bet kokį kietą paviršių. Tepalas sumažina trintį ir palengvina bet kokių slankiojančių metalinių dalių judėjimą. Idealiai tinka padengti metalinius komponentus, kurių negalima reguliariai tepti, ypač nepalankiomis oro sąlygomis.

smøring af en båds styrehus 4

Žingsnis 5: VARIKLIO KOJOS ĮMONTAVIMAS

Teleskopinę lazdą įstatykite atgal į variklio koją, tada koją įstatykite į įvorę.  Priveržkite veržlę, kuri fiksuoja strypą prie  strypo troso. Dabar pasukite vairą taip, kad variklio koja įsistatytų į variklio korpusą, ir galiausiai vėl prijunkite koją prie jungiamojo strypo, gerai priverždami jungiamąją veržlę.

 

smøring af en båds styrehus 3

Žingsnis 6: VALTIES VALDYMO SISTEMOS SUTEPIMAS: PATIKRINIMAS IR VALYMAS

Burlaivio vairas tvirtinamas prie tvirtos vertikalios ašies, kuri sukasi ant specialių įvorių. Ant ašies yra sumontuotas metalinis „sektorius“, kuris specialiais plieniniais jungiamaisiais strypais (grąžulais) prijungtas prie dviejų grandinės galų, sujungtų su krumpliaračiu, kuris sukamas vairaračiu. Praktiškai vairas sukamas tokia seka: vairaratis – krumpliaratis – grandinė – grąžulai – sektorius – vairo ašis – vairas.

Pirmiau minėti elementai turi būti patikrinti po vieną, pradedant nuo krumpliaračio, baigiant grandine ir vairaračiu. Šioms dalims nuvalyti naudokite WD-40 varžtų atlaisvinimo priemonę, kuri pašalina seno tepalo ir purvo sluoksnį iš įvairių komponentų. Taip pat išvalykite ir sutepkite vairo skriemulius ir jungiamuosius strypus, jungiančius juos su metaliniu pavaros sektoriumi. Kruopščiai nuvalykite visas šias dalis šluoste.

lubricate boat wheelhouse 6

Žingsnis 7: VALDYMO SISTEMOS SUTEPIMAS

Baigus anksčiau nurodytus veiksmus, visus patikrintus mechanizmus reikia padengti WD-40 universaliu balto ličio tepalu, ypatingą dėmesį skiriant grandininėms, vairo skriemuliams, jungiamųjų strypų reguliavimo veržlėms. Sutepę pasukinėkite vairaratį, kad produktas geriau pasiskirstytų. Dabar žinote kaip sutepti valtį ir jos mechanizmus.

 

lubricate boat wheelhouse 7

Sutepti valties mechanizmus nėra sunku!

Jei laikėtės visų aukščiau išvardytų patarimų, tai  žinote, kad sutepti valtį ar jos vairą nėra sunku ir tai gali padaryti visi. Tam reikia tik šiek tiek laiko ir šiek tiek pastangų ir darbas atliktas!

PREKINIO ŽENKLO NAUDOJIMAS

Daugelį WD-40 produktų panaudojimo būdų, aprašytų šioje svetainėje, WD-40 kompanijai pateikė galutiniai  produktų vartotojai. Kompanija WD-40 nėra išbandžiusi šių naudojimo būdų, todėl jie nėra rekomenduojami ar siūlomi. Naudodami WD-40 produktus, vartotojai turėtų elgtis, vadovaudamiesi sveiku protu. Visada laikykitės nurodymų ir atkreipkite dėmesį į bet kokius įspėjimus, išspausdintus ant pakuotės.

Susiję Patarimai

Susisiekite su mumis

Getz Lithuania UAB Buveinės adresas: H. Ir O. Minkovskių g.98, LT-46248, Kaunas

© 2021 WD-40 Company