tracking

Kaip tinkamai prižiūrėti automobilio priekabą?

Kaip tinkamai prižiūrėti automobilio priekabą? Automobilių priekabos yra dviejų skirtingų tipų, kuriuos mes dažnai supainiojame. Yra tam tikros priekabos, kurioms nereikia atskirų valstybinių numerių, ir priekabos, ant kurių privalo būti pritvirtinta atskira valstybinių numerių lentelė. Kaip minėta, pirmosios neturi priskirtų atskirų numerių (tik automobilio valstybinio numerio kopiją) ir turi būti prikabintos prie konkretaus automobilio, o antrosios turi priskirtus atskirus valstybinius numerius ir jas galima prikabinti prie skirtingų automobilių. Šios skirtingų tipų priekabos taip pat pritaikytos išlaikyti skirtingą apkrovą. Praktiškai visos priekabos atlieka panašią paskirtį, todėl, kaip ir visos ratinės transporto priemonės, jos su laiku susidėvi dėl prastų kelio sąlygų ir dėl natūralaus įvairių mechanizmų susidėvėjimo.

Štai kodėl, kad būtų užtikrintas transporto priemonės funkcionalumas, aukštas saugos lygis ir kad priekaba tarnautų kaip nauja, esame suinteresuoti (taip pat privalome) reguliariai ir nuolat prižiūrėti lengvojo automobilio priekabos dalis, kurioms tenka didžiausia apkrova ir kurios dėl to greičiausiai nusidėvi.

Dalykai, kurių jums prireiks

  • Atsuktuvo

  • WD-40 Specialist Balto ličio tepalo

  • Veržliarakčių rinkinio

  • Kompresoriaus

  • WD-40 Kontaktų valiklio

Žingsnis 1: STABDŽIŲ PRIEŽIŪRA

Patikrinkite stabdžių įvorių būklę ir, jei reikia, jas sureguliuokite arba pakeiskite. Jei frikcinius antdėklus reikia sureguliuoti dėl to, kad šie yra per toli nuo disko, būtina (naudojant stabdžių slėgio reguliatorių) frikcinius antdėklus sureguliuoti taip, kad šie švelniai liestųsi su disku. Ratą sukant ranka važiavimo kryptimi, turi jaustis lengva trintis. Taip sureguliuokite visus priekabos ratus. Tada keletą kartų paspauskite rankinio stabdžio svirtį, atleisdami reguliatorių tiek, kad stabdžių kaladėlės išsicentruotų ir ratai nebesitrintų į stabdžių kaladėles. Stabdžius patartina reguliariai valyti, kad pašalintumėte dulkes ir nešvarumus. Jo greitai veikiančios sudėtinės dalys išdžiūsta per kelias minutes, nepalikdamos jokių likučių.

 

car trailer maintenance (1)

Žingsnis 2: AMORTIZATORIŲ PRIEŽIŪRA

Amortizatoriai būtini, nes jie, jungiant juos prie vilkties, sušvelnina smūgius tarp automobilio ir priekabos, atsirandančius stabdant ir pradedant važiuoti. Amortizatoriai dažniausiai yra užpildyti specialiais tepalais. Per specialų alyvos išleidimo varžtą, naudojant rankinį arba suspausto oro siurblį, tepalus galima pumpuoti į amortizacinę sistemą. Kiekviena dalis turi būti sutepta WD-40 Balto ličio tepalu, kuris suteikia ilgalaikį sutepimą. Jis nenuvarva ir idealiai sutepa įvairių tipų dalis. Ši priemonė sumažina trintį ir padidina judančių metalinių dalių paslankumą.

Žingsnis 3: ELEKTROS LAIDŲ PATIKRINIMAS IR PRIEŽIŪRA

Patartina reguliariai tikrinti laidų būklę ir įsitikinti, kad kištuko ir žibintų elektriniai kontaktai nėra oksidavęsi. Būtina patikrinti, ar visi signaliniai komponentai veikia tinkamai: šoniniai gabaritiniai žibintai, įspėjamosios lemputės, stabdžių žibintai ir priešrūkiniai žibintai. Elektrinius kontaktus gali paveikti išoriniai veiksniai. Taigi, patartina jungtį (7 arba 13 polių) ir lempučių lizdus nuvalyti WD-40 Kontaktų valikliu, kuris apsaugos juos nuo oksidacijos ir užtikrins tinkamą elektros laidumą.

car trailer maintenance (2)

Žingsnis 4: RATŲ IR PADANGŲ TIKRINIMAS IR PRIEŽIŪRA

Prieš kiekvieną kelionę verta patikrinti, ar varžtai, laikantys ratus, yra tvirtai priveržti ir ar padangos tinkamai pripūstos. Slėgį reikia tikrinti, kai padangos yra šaltos. Naudodamiesi protektoriaus nusidėvėjimo indikatoriais, reguliariai tikrinkite padangos protektoriaus gylį. Staigus stabdymas, blokuojant ratus, arba ilgos kelionės, važiuojant dideliu greičiu, kai priekaba yra perkrauta, gali sugadinti padangas  –  jos nusidėvės taip, kad taps nebenaudojamos. Padangos taip pat sensta, jei naudojamos retai arba visai nenaudojamos. Susidėvėjusios padangos padidina slydimo riziką, todėl reguliariai tikrinkite savo padangų būklę (ar nėra įtrūkimų, įpjovų, išsipūtimų ar netaisyklingo protektoriaus nusidėvėjimo).

car trailer maintenance (3)

Žingsnis 5: TEPIMAS IR SANDĖLIAVIMAS

Jei ant automobilio dalių galėjo patekti druskos likučių arba jūros vandens, prieš atlikdami bet kokius tepimo darbus su tam skirtais WD-40 tepalais, kruopščiai nuplaukite visas dalis (ypač stabdžių sistemą) švariu vandeniu. Reguliariai tikrinkite cinkuotas dalis (signalinius komponentus, įvairius priedus, varžtus ir kt.) ir dažytus komponentus (ratlankius ir kt.) – apžiūrėkite, ar nėra rūdžių. Jei priekabą ketinama sandėliuoti ilgesniam laikui, neužtraukite rankinio stabdžio ir, jei įmanoma, laikykite priekabą pakeltą, kad padangos nesiremtų į žemę.

 

car trailer maintenance (4)

Dabar jau žinote kaip pasirūpinti priekaba kad ji tarnautų ilgiau!

Kad būtų užtikrintas transporto priemonės funkcionalumas, aukštas saugos lygis ir kad priekaba tarnautų kaip nauja,  privalome reguliariai ir nuolat prižiūrėti lengvojo automobilio priekabos dalis, kurioms tenka didžiausia apkrova!

PREKINIO ŽENKLO NAUDOJIMAS

Daugelį WD-40 produktų panaudojimo būdų, aprašytų šioje svetainėje, WD-40 kompanijai pateikė galutiniai  produktų vartotojai. Kompanija WD-40 nėra išbandžiusi šių naudojimo būdų, todėl jie nėra rekomenduojami ar siūlomi. Naudodami WD-40 produktus, vartotojai turėtų elgtis, vadovaudamiesi sveiku protu. Visada laikykitės nurodymų ir atkreipkite dėmesį į bet kokius įspėjimus, išspausdintus ant pakuotės.

Susiję Patarimai

Susisiekite su mumis

Getz Lithuania UAB Buveinės adresas: H. Ir O. Minkovskių g.98, LT-46248, Kaunas

© 2021 WD-40 Company