tracking

Kaip valyti spausdinimo galvutes?

Kaip valyti spausdinimo galvutes? Kiekvieną kartą, kai atspausdintas tekstas atrodo „purvinas“ arba kai Jūsų spausdintuvas apskritai atsisako spausdinti, svarbu nuvalyti spausdintuvo galvutes. Faktiškai rašaliniai spausdintuvai gali staiga nustoti spausdinti, netgi jei rašalinės kasetės nėra tuščios. Daugumoje atvejų tai įvyksta dėl to, kad rašalas išdžiūvo ir užkimšo spausdintuvo galvutę. Tai gali atsitikti dėl keleto priežasčių, dažniausia jų yra ilgas spausdintuvo nenaudojimas. Iš tikrųjų rašalas yra skystas produktas, kurio pagrindas yra vanduo ir įvairūs tirpikliai, kurie gali išgaruoti ir išdžiūti ant galvutės, užkirsdami kelią spausdinimui.

Tai dažniau įvyksta, kai spausdintuvas yra padėtas vietoje, kurią pasiekia saulės šviesa, arba gana šiltoje ir sausoje aplinkoje. Kai tai įvyksta, Jūs galite atlikti keletą dalykų, nors iš tikrųjų geriausias Jūsų ginklas yra prevencija. Turėkite omenyje, kad šiuo metu rinkoje yra du spausdintuvų tipai: tie, kurie neturi savo spausdinimo galvučių (juose naudojamos kasetės su jose įmontuotomis galvutėmis) ir tie, į kuriuos įmontuotos spausdinimo galvutės. Pasitikrinkite savo naudojimo instrukcijoje, kurio tipo spausdintuvą Jūs turite, nes veiksmai, kuriuos Jūs turėsite atlikti, abiem atvejais skiriasi.

Dalykai, kurių jums prireiks

  • Dubens su vandeniu

  • Medvilninio tampono arba dantų krapštuko

  • WD-40 Universali priemonė

  • Izopropilo alkoholio

  • WD-40 Specialist Greitai džiūstantis kontaktų valiklis

Žingsnis 1: PREVENCIJA IR AUTOMATINIS VALYMAS

Nepriklausomai nuo spausdintuvo tipo visada geriausias būdas yra prevencija, kurią galima atlikti taip:

  • Padėkite spausdintuvą toli nuo zonų, kurias gali pasiekti saulės šviesa, ir toli nuo šilumos šaltinių (pvz., radiatorių).
  • Išjunkite spausdintuvą, naudodami atitinkamą komandą displėjuje, kad jis atliktų galvučių valymo ciklą.
  • Nuvalykite galvutes, pasirinkę atitinkamą komandą iš meniu spausdintuvo displėjuje arba naudodamiesi konkrečia programa, instaliuota Jūsų kompiuteryje. Šiuo veiksmu spausdintuvas priverčia tam tikrą rašalo kiekį pratekėti pro spausdinimo galvutes. Tirpikliai, esantys rašale, ištirpdo užkimšimą.
  • Nepalikite savo spausdintuvo neveikiančio ilgiau, kaip keletą dienų iš eilės.
clean print heads

Žingsnis 2: IŠVALYKITE KASETES, Į KURIAS ĮMONTUOTOS GALVUTĖS

Kasetes reikia išimti iš spausdintuvo ir, galvutes nukreipus žemyn, įdėti į dubenį su vos drungnu vandeniu, pamerktas tik tiek, kad galvutės būtų pastoviai šlapios. Palikite jas taip keletui valandų, per kurias ištirps uždžiūvęs rašalas. Po to, prieš dedant kasetes atgal į spausdintuvą, jas ir jų galvutes reikia kruopščiai išdžiovinti.

clean print heads (1)

Žingsnis 3: AUTOMATINIS VALYMAS IR MECHANIZMŲ SUTEPIMAS

Įkišdami spausdinimo galvutes, ant kasečių judančių ir slystančių mechanizmų, o taip pat jų užrakinančių sistemų šiek tiek užpurkškite WD-40 Universalios priemonės. Po to, naudodami spausdintuvo programą arba meniu, paleiskite automatinį galvučių valymą. Jei po to spausdintuvas vis tiek nespausdins, pakeiskite kasetę.

clean print heads (2)

Žingsnis 4: KASEČIŲ SPAUSDINTUVUOSE SU JUOSE ĮMONTUOTOMIS GALVUTĖMIS IŠĖMIMAS

Visada pirmiausia atlikite automatinio valymo ciklą. Jei tai neišspręs problemos, atidarykite spausdintuvą ir išimkite rašalines kasetes, kad galėtumėte pamatyti galvutes, esančias spausdintuvo viduje.

clean print heads (3)

Žingsnis 5: GALVUČIŲ VALYMAS

Norėdami valyti spausdinimo galvutes, naudokite medvilninį tamponą (arba dantų krapštuką, prie jo pritvirtinę gabalėlį putgumės). Tinkamiausias skystis šiai užduočiai yra izopropilo alkoholis: sudrėkinkite putgumę ar medvilninį tamponą ir valykite galvutę, švelniai trindami, kad neliktų jokio medvilninio pluošto ar kitų likučių. Taip pat galite pabandyti jas valyti šiltu vandeniu, tačiau būkite atsargūs ir nesušlapinkite vidaus mechanizmų.

Po to mes patariame ant elektrinių jungčių, kurias galima pasiekti, užpurkšti šiek tiek WD-40 Specialist greitai džiūstančio kontaktų valiklio, kad užtikrintumėte, jog bet kokie plovimo skysčio lašai nuo jų yra visiškai pašalinti. Po šio veiksmo, prieš įstatydami kasetes ir paleisdami automatinį valymo ciklą, palikite spausdintuvą atvirą keletui valandų, kad galvutės visiškai išdžiūtų.

clean print heads (4)

Žingsnis 6: GALVUČIŲ KEITIMAS

Kai kuriuose spausdintuvuose yra įmontuotos išimamos ir keičiamos galvutės. Norėdami nuvalyti jas, skaitykite priežiūros instrukciją. Tai yra visiškai paprasta operacija ir ji yra būtina, jei, galvutę nuvalius, ji vis tiek neveikia.

 

clean print heads featured

Išvalyti spausdinimo galvutes yra paprasta!

Nepriklausomai nuo spausdintuvo tipo visada geriausias būdas yra prevencija. Pasinaudokite mūsų patarimais ir spausdintuvas jums ilgiau tarnaus.

PREKINIO ŽENKLO NAUDOJIMAS

Daugelį WD-40 produktų panaudojimo būdų, aprašytų šioje svetainėje, WD-40 kompanijai pateikė galutiniai  produktų vartotojai. Kompanija WD-40 nėra išbandžiusi šių naudojimo būdų, todėl jie nėra rekomenduojami ar siūlomi. Naudodami WD-40 produktus, vartotojai turėtų elgtis, vadovaudamiesi sveiku protu. Visada laikykitės nurodymų ir atkreipkite dėmesį į bet kokius įspėjimus, išspausdintus ant pakuotės.

Susisiekite su mumis

Getz Lithuania UAB Buveinės adresas: H. Ir O. Minkovskių g.98, LT-46248, Kaunas

© 2021 WD-40 Company