tracking

Žoliapjovės kuro filtras – kaip jį pakeisti

Žoliapjovės kuro filtras – jį pakeisti nėra sunku ir to daryti nereikia labai dažnai, tačiau, jei norite tikrai tinkamai pakeisti žoliapjovės kuro filtrą, turite tiksliai žinoti, kaip tai padaryti. Kitu atveju į Jūsų žoliapjovės kuro baką netyčia gali patekti svetimkūnių. Tai dažnai nutinka, pildant kuro baką (juk dažniausiai pildome, pjaudami žolę). Žolė, dirvožemis ir kiti svetimkūniai, nusėdę ant žoliapjovės korpuso ir ant bako dangtelio, gali patekti į bako vidų, o kuro bake taip pat gali būti seno kuro ar tepalo likučių.

Bet kokios kuro priemaišos ar į kuro baką patekęs svetimkūnis gali sukelti gedimą, jie gali užkimšti kuro sistemą. Dar blogesnis scenarijus nutiks, jei svetimkūnis pateks į karbiuratorių ir neleis jam maišyti ir tiekti kuro į degimo kamerą. Laukia rimtos problemos, jei svetimkūnis pateks į cilindrą. Svetimkūniai įprastai yra nedideli smėlio ar dirvožemio gabalėliai, tačiau jie gali rimtai pakenkti cilindrui. Štai kodėl kai kuriose žoliapjovėse kartu su kuro tiekimo žarnele, priešinga kryptimi karbiuratoriaus srautui galite rasti įmontuotą filtrą. Filtras sulaiko visas priemaišas, šiukšles. Tačiau po tam tikro laiko žoliapjovės kuro filtras gali užsikimšti ir jį reikės pakeisti nauju.

Dalykai, kurių jums prireiks

  • WD-40 aerozolis

  • Šluostės

  • Naujas filtras

  • Replės smailiais galais

Žingsnis 1: SENO FILTRO IŠĖMIMAS

Nedidelis filtras žoliapjovėje įmontuotas kartu su kuro tiekimo žarnele, einančiu nuo bako į karbiuratorių, įprastai kuro kranelio srovės kryptimi. Jis prie vamzdelio prijungtas dviem metaliniais spaustukais. Šie užspaudžia abu vamzdelio galus: vieną bako, kitą karbiuratoriaus pusėje. Šią zoną privalote kruopščiai išvalyti WD -40 daugiafunkciniu aerozoliu ir šluoste, kad, Jums dirbant, į vamzdelį nepatektų purvo. Norėdami pakeisti žoliapjovės kuro filtrą, užsukite kuro kranelį ir replėmis (idealiai tinka replės smailiais galais) spustelėkite spaustukus taip, kad šie atsilaisvintų. Kai pakankamai atlaisvinsite spaustukus, tiesiog ištraukite vamzdelį. Tikslinga po vamzdeliu pastatyti dubenį, kad surinktų išlašėjusius benzino lašus.

 

udskifte din plæneklippers brændstoffilter (1)

Žingsnis 2: NAUJO FILTRO PASIRINKIMAS

Naujas filtras savo forma ir dydžiu turėtų būti labai panašus į tą, kuris jau buvo įmontuotas žoliapjovėje, nes kitokiam filtrui paprasčiausiai gali neužtekti vietos. Rinkoje rasite daugybę skirtingų filtrų modelių. Veiksmingiausiai savo darbą atlieka magnetiniai filtrai. Juose įmontuotas magnetas sulaiko visus geležies likučius, kurie gali smarkiai pakenkti varikliui.

 

image aleksei, adobe stock

Žingsnis 3: FILTRO ĮSTATYMAS

Po to, kai abu žarnelės galus dar kartą nuvalysite šluoste, spaustukus  uždėkite atgal ir patraukite kelis centimetrus. Dabar galite įdėti filtrą taip, kad jo vamzdelio galai įsistatytų į kuro žarneles. Teisinga kryptis nurodyta ant filtro korpuso.

image dmytro, adobe stock

Žingsnis 4: FILTRO FIKSAVIMAS

Kai filtro galai bus tinkamai įstatyti į žarneles, replėmis vėl atlaisvinkite abu spaustukus ir patraukite juos link filtro. Spaustukus įstatykite ant žarnelės galų ir užspauskite tiek, kad taptų sandaru. Atsukdami kuro kranelį, įsitikinkite, kad jungtis nepraleidžia skysčių.

image horticulture, adobe stock

Žingsnis 5: BANDYMAI IR TESTAVIMAI

Galutinį patikrinimą atlikite, jau užvedę žoliapjovę. Nepradėkite testavimo iš karto – palaukite, kol sistema užsipildys degalais. Varikliuose, kuriuose įmontuotas mygtukinis siurblys, leidžiantis užpildyti karbiuratorių, yra nedidelis slėgis. Variklis turi užsikurti ir veikti nuosekliai. Nesijaudinkite, jei filtras neatrodo pilnas kuro: normalu, kad prisipildo tik pusė filtro.

udskifte din plæneklippers brændstoffilter

Žingsnis 6: KURO FILTRO ĮDĖJIMAS Į NAUJĄ ŽOLIAPJOVĘ

Daugelyje žoliapjovių modelių nėra kuro filtro, o tik tinklelis, dedamas po bako dangteliu, kad sulaikytų stambesnius svetimkūnius. Jei norite pagerinti žoliapjovės veikimą ir jei žoliapjovėje yra pakankamai vietos,  galite įstatyti filtrą.  Užsukite kuro kranelį ir įpjaukite kuro žarnelę atitinkamoje vietoje. Tada išmatuokite filtro korpusą (išskyrus du vamzdelius galuose) ir išpjaukite tokio pačio ilgio kuro žarnelės dalį. Toliau laikykitės aukščiau nurodytų instrukcijų. Tik nepamirškite įsigyti dviejų spaustukų  naujo filtro prijungimui.

udskifte din plæneklippers brændstoffilter

Dabar jūs žinote, kaip pakeisti žoliapjovės kuro filtrą!

Viskas yra tikrai paprasta! Turėdamas tinkamus įrankius, bet kuris žoliapjovės savininkas gali atlikti šį darbą!

Susisiekite su mumis

Getz Lithuania UAB Buveinės adresas: H. Ir O. Minkovskių g.98, LT-46248, Kaunas

© 2021 WD-40 Company