10 reikalingiausių įrankių namams padės greitai išspręsti kilusias namų ūkio problemas.
Namuose jaučiamės patogiausiai. Būtent čia, po vakarėlio, atsigausite, jausitės saugiai ir pajusite šeimos vienybę. Todėl kiekvieni namai/namų ūkis turėtų būti aprūpinti viskuo, ko reikia šeimai ar vienam asmeniui. Dauguma pirmiausia pagalvoja apie maistą ir asmeninės higienos produktus, bet įrankiai ir kiti reikmenys yra ne mažiau svarbūs. Tačiau jų svarbą paprastai suprantame, kai prireikia įrankio, kurio neturime. Tokiu atveju, dažniausiai kreipiamės į kaimyną ar draugą. Norėdami to išvengti turėtume iš anksto pasirūpinti būtiniausiais įrankiais namų ūkyje.

Plaktukas

Nesvarbu, ar reikėtų pakabinti paveikslą, ar sienoje styro vinis – plaktukas yra visų būtiniausias įrankis, kurį reikia turėti. Įprastiniam kalimo veiksmui atlikti, pakanka turėti nesunkų plaktuką didesne galva (saugant pirštus, papildomai galima naudoti skalbinių segtukus – jų pagalba yra prilaikomas vinis).

Varžtai

Jei spintelių ar vyrių varžtas atsilaisvino, jį greitai galima priveržti atsuktuvo pagalba. Taip pat nevisi atsukti varžtai antra kartą gali būti prisukami, todėl paranku turėti atsarginių.

Belaidis elektrinis atsuktuvas-gręžtuvas

Naudinga turėti, “visapusiškesnį” įrankį, kuris garantuotai pravers namų ūkyje. Šis įrankis ne tik greičiau prisuks, bet ir išgręš lengvesnio pobūdžio skyles sunkiai prieinamose nuo elektros lizdų nutolusiose vietose.

WD-40

WD-40 gali būti plačiai naudojamas namuose. Jis gali padėti apsaugoti įrankius nuo korozijos, atlaisvinti varžtus, pašalinti kreidelių žymes nuo sienų, prilipusią prie kilimų ar rūbų kramtomąją gumą… sąrašą galima tęsti ilgai.

Replės

Su jomis vinys gali būti ištraukti, atlaisvėjusius daiktus suspausti arba panaudojus šiek tiek jėgos ištraukti. Replių spektras yra platus – nuo replių skirtų antgaliams iki vamzdžių replių. Bent viena jų rūšis turėtų būti namuose.

Gulsčiukas

Norint išvengti kreivai pakabintų paveikslų ar spintelių, gulsčiukas yra būtinybė. Šiais laikais galima naudoti ir išmaniojo telefono programėles, jei nebijote jo sudaužyti

Pjūklas

Namo ir sodo savininkams taip pat būtinas įrankis. Nesvarbu ar tai pjūklelis ar pjūklas, jis išties palengvins darbą ir pagelbės kiekvienam nagingam mėgėjui.

Peilis su nulaužiamais ašmenimis

Visų pirma, kokybiškas peilis su nulaužiamais ašmenimis, turėtų būti saugiai laikomi kiekviename namų ūkyje. Kiliminė danga, pakuotės ir įpakavimai jo pagalba gali būti greitai ir lengvai supjaustomi. O suprastėjus pjovimo savybėms, nesudėtingai nulaužiama geležtė, ir toliau padės patogiai atlikti darbą.

Atsuktuvas

Šis įrankis nebus naudojamas kasdien, bet jis turėtų būti įrankių dėžėje. Kai reikia ką nors priveržti ar priešingai, atsukti, geresnio įrankio tam nerasite. Galima turėti po vieną kiekvieno tipo atsuktuvą arba rinkinius, kurie tiksliau atitiks varžto galvą ir yra kompaktiški.

Vieno poliaus įtampos indikatorius

Šis įrankis turėtų būti naudojamas tik srovės valdymui elektros lizduose. Dėl kitų darbų su elektra reikia konsultuotis su specialistu. Nepaisant to, namuose naudinga turėti vadinamąjį fazės indikatorių.

Šios dešimt priemonių yra tik rekomendacinio pobūdžio pasiūlymai ir visada gali būti papildyti ir pritaikyti atsižvelgiant į finansines galimybes. Įrankiai ne visada yra pigūs, tačiau turint kokybiškesnius įrankius, jie tarnaus ilgiau ir galiausiai atsipirks. Juk labiausiai erzina, kai neturi reikiamo įrankio. Todėl įsitikinkite, kad savo įrankių dėžėje turite būtiniausius įrankius. Bent 10 reikalingiausių įrankių namams padės greitai išspręsti namų problemas. Nepamirškite, jog tinkama įrankių priežiūra pailgins jų tarnavimą. WD-40 priemonė – daugiafunkcinis produktas tinkamai valo ir apsaugo įrankius nuo korozijos. Profilaktinei įrankių priežiūrai WD-40 reikėtų naudoti vieną ar du kartus per metus.