Stiklinių paviršių ir veidrodžių valymo būdai. Skaitykite toliau ir sužinosite, kaip galite lengvai nuvalyti daiktus su stikliniais paviršiais ir veidrodžius:

Stiklinių paviršių ir veidrodžių valymo būdai

Šiame straipsnyje sužinosite, kaip valyti stiklinius paviršius ir veidrodžius.

Veidrodžiai ir langai yra lyg magnetai, pritraukiantys purvą, netgi jei valote juos dažnai. Be to, nežiūrint į kruopštų valymą, rezultatas beveik visada nėra toks, kuris tenkintų. Stiklas niekada neatrodo visiškai švarus; visada išlieka keletas purvo dryželių ar bjaurių linijų. Tai turėtų Jums įrodyti, kad Jums reikia pasirinkti tas medžiagas, kurių reikia. Audeklo ir vandens nepakanka, kad nuvalytumėte veidrodį taip, kad jame nebūtų dėmelių ir dryžių. Ar įprastą šluostę ar popierinį rankšluostį tinka naudoti stikliniams langams, baldams, dušo kabinoms ir veidrodžiams valyti? Atsakymas yra: „Ne“, – nes jie tikrai paliks ruoželius, kurių Jūs niekada nepašalinsite nuo paviršiaus, trindami vėl ir vėl. Iš tikrųjų Jums reikia mikropluošto šluostės, lašų nuvalymo įrankio arba zomšos.

Netgi laikraščiai puikiai valo veidrodžius ir stiklą. Jums nereikia jaudintis, kad dėl spausdinimo rašalo ant Jūsų veidrodžio ar stiklo atsiras dėmės. Tačiau reikėtų vengti trinti laikraščiu langų rėmus. Skaitykite toliau ir sužinosite, kaip Jūs galite lengvai nuvalyti stiklinius paviršius ir veidrodžius savo namuose. Valyti stiklą ir veidrodžius lengvai galite patys. Pasirūpinę keletu svarbių dalykų, Jūs galite užtikrinti tokią jų švarą, kad būsite visiškai patenkintas.

Valymo veiksmai

Pradėkite nuo to, kad pirmiausiai susirinksite visus reikalingus daiktus. Jums reikia vietoje turėti valymo priemones ir  indus:

 1. Baltas actas
 2. Vanduo (pageidautina distiliuotas)
 3. Purškiantis butelis arba didelis dubuo

Dabar, kai jau pasiruošėte savo valymo priemones, Jums reikia valymo reikmenų:

 1. Mikropluošto šluostė
 2. Švelni šluostė, kurioje nėra medvilninio pluošto
 3. Laikraščiai
 4. Kempinėlė
 5. Dantų šepetukas (pageidautina švelnus)

Jei valote lango stiklą, ant palangių reikia ištiesti rankšluosčius. Jums būtina tai užtikrinti, ypač jei Jūsų lango palangės medinės. Valymo tirpalas gadina medieną.

 1. Vienas geriausių tirpalų langų ir veidrodžių valymui yra balto acto ir vandens mišinys santykiu 1:4, t.y. viena dalis balto acto ir keturios dalys vandens.
 2. Priklausomai nuo to, ar Jūs supylėte savo valymui skirtą tirpalą į dubenį ar į  butelį su purkštuku, sudrėkinkite juo savo valymo šluostę. Apipurkškite arba pamirkykite šluostę ir išgręžkite ją, kad neliktų tirpalo pertekliaus. Tačiau, jei paviršius, kurį Jūs valote yra per didelis, purkškite tirpalą tiesiog ant stiklo ar veidrodžio.
 3. Sukamaisiai judesiais trinkite paviršių ir pašalinkite visas purvinas dėmes. Po to horizontaliais ir vertikaliais brūkštelėjimais trinkite stiklą, kad jį nuvalytumėte bei priverstumėte jį blizgėti.
 4. Išvalyti kraštams ir kampams naudokite kempinėlę arba dantų šepetuką. Šiuo būdu Jūs taip pat užtikrinsite, kad paviršiaus kampuose neliks jokio tirpalo.
 5. Galiausiai naudokite laikraštį, kad visiškai nupoliruotumėte paviršių ir atsikratytumėte bet kokių likusių purvo pėdsakų. Šiuo atveju Jūs galite netgi naudoti bet kokią seną medvilnės skiautę (pvz., senus medvilninius marškinius).

Kad nuvalytumėte stiklinius paviršius, kurie yra labai purvini, Jums reikėtų pradėti naudoti mikropluošto šluostę, kuri yra įmirkyta valymo tirpale, nepriklausomai nuo to, ar Jūs nusipirkote ją parduotuvėje ar pasigaminote ją patys namie. Po to, kai Jūs nuvalėte paviršių, nupoliruokite jį, naudodami laikraštį.

Jei norite nusipirkti stiklo valiklį, esantį rinkoje, geriausiai naudoti tokį, kurio sudėtyje nėra amoniako. Labai veiksmingas stiklui ir veidrodžiams valyti yra dirbtinai mineralizuotas gazuotas vanduo. Labai veiksminga stiklui ir veidrodžiams valyti yra netgi perkošta kava.

Ką daryti su purvinesniais paviršiais

Jei stiklo ar veidrodžio paviršių dengia plėvelė, panaši į vašką, veiksmingą tirpalą galite pasidaryti, panaudoję žemiau nurodytus ingredientus:

 1. Dviejų puodelių kambario temperatūros vandens
 2. Ketvirčio puodelio acto
 3. Pusės puodelio skysto indų plovimo muilo

Aukščiau minėtai problemai išspręsti taip pat galite pasirinkti alternatyvų receptą:

 1. 1 valgomasis šaukštas medicininio spirito
 2. 1 valgomasis šaukštas balto acto
 3. 1,5 arbatinio šaukštelio kukurūzinių/ryžinių miltų
 4. 1 puodelis drungno vandens

Sumaišykite mišinį ir laikykite jį purškiamame butelyje. Prieš jį naudodami, butelį turėtumėte stipriai supurtyti.

Jei Jūsų stiklo paviršius yra aprasojęs, veiksmingą valymo tirpalą pagaminkite iš šių ingredientų:

 1. Pusė puodelio medicininio spirito
 2. Ketvirtis arbatinio šaukštelio skysto indų plovimo muilo
 3. 2 valgomieji šaukštai amoniako

Jei norite nuvalyti stalą  turintį stiklinį paviršių, užpurkškite truputį citrinos sulčių ir po to trinkite paviršių laikraščiu. Netrinkite per daug smarkiai, nes galite subraižyti paviršių. Tačiau netgi to galima išvengti, naudojant šiek tiek baltos dantų pastos.

Alternatyvūs veidrodžių valymo būdai

Apart sprendimų paminėtų aukščiau, Jūs galite naudoti savo veidrodžio valymui daugelį alternatyvių veidrodžių valymo priemonių. Vėlgi Jūs galite naudoti juos bet kokiam stikliniam paviršiui ar veidrodžiui valyti.

Boraksas

Boraksas yra puiki alternatyva veidrodžio valymui. Paimkite 2 valgomuosius šaukštus borakso ir sumaišykite su 3 puodeliais vandens. Naudokite mikropluošto šluostę, įmirkytą mišinyje, kad nuo veidrodžio pašalintumėte visus purvo ruoželius.

Skutimosi kremas

Dar viena puiki priemonė veidrodžių valymui yra skutimosi kremas. Jis nuvalo veidrodžio paviršių ir jame taip pat nelieka purvo ruoželių. Jis taip pat pasitarnauja, atstumiant garus. Kremui užtepti ant savo veidrodžio naudokite popierinį rankšluostį. Po to kremui nuvalyti naudokite šlapią popierinį rankšluostį.

Skutimosi peiliukas su vienais ašmenimis

Kai kurie paviršiaus valikliai nepajėgūs nuvalyti dažų purslų, lipnių klijų ir kitų dėmių. Joms nugrandyti, nepadarant jokios žalos, galima veiksmingai naudoti skutimosi peiliuką su vienais ašmenimis. Kai baigsite, paviršiaus plovimui naudokite bet kokį valymo skystį.

Oro gaiviklis

Stebėtina, tačiau oro gaivikliai puikiai tinka veidrodžiams valyti. Paprasčiausiai užpurkškite gaiviklio ant veidrodžio ir nuvalykite jį mikropluošto šluoste.

WD-40

WD-40 Multifunkcinis produktas yra puiki alternatyva stiklinių paviršių ir veidrodžių valymui. Jis pašalina lipnias nuosėdas bei dėmes ir stiklas tampa švarus. Visada kruopščiai nuvalykite produktą sausa šluoste.

Norėdami rasti daugiau informacijos, skaitykite mūsų tinklapyje:

https://wd40.lt/produktai/