Kaip sutepti užstrigusį slankiojantį užraktą

Daugelis mūsų gyvename itin drėgnose vietovėse, todėl nenuostabu, kad metaliniai daiktai buityje ir lauke ima rūdyti. Dažnai rūdys pažeidžia įvairius prietaisus. Dėl neigiamo korozijos poveikio susilpnėja metalinės konstrukcijos, o judančios dalys ima strigti. Dažnai jos ima strigti ne tik dėl rūdžių poveikio ir nebūtinai ten, kur daug drėgmės, todėl būtina juos sutepti.

Judančios dalys taip pat gali imti strigti, nes yra blogai suteptos ir dėl jose esančio susikaupusio purvo ir nešvarumų sluoksnio. Susikaupęs purvo ir dulkių sluoksnis sukelia trintį, dėl to judančios dalys ima strigti. Kartais situacija tampa itin bloga, kai nešvarumai ir dulkės susimaišo su tepimo priemonėmis ir susidaro lipnus, tirštas purvo sluoksnis.

Tai gali atsitikti su bet kokia dalimi ar įrenginiu namuose ar lauke: automobilių varikliais, dviračių grandinėmis, durų vyriais, ratais ar skriemuliais ir t.t. Slankiojantys užraktai – ne išimtis. Kaip ir kiekvieną kitą judančią dalį, juos taip pat būtina nuolat sutepti. Jei jūs to nepadarysite, užraktai ims sunkiau slankioti arba iš viso užstrigs ir jų negalėsite naudoti apskritai.

Kaip išvalyti susikaupusį lipnų purvo sluoksnį

Iš pradžių gali pasirodyti, kad tai padaryti gan sunku, tačiau patikiname, kad taip tik atrodo. Pateikiame kelis buityje naudojamus daiktus, kurių jums prireiks, ir paaiškinimus, kokiu tikslu jų reikės:

  • Pirštinės – kad apsaugotumėte savo rankas nuo nešvarumų ir riebalų. Pirštinės taip pat reikalingos, kad neįsipjautumėte ar kaip kitaip nesusižalotumėte rankų.
  • Plaktukas – jei užraktas smarkiai apsinešęs purvo sluoksniu, jį gali tekti šiek tiek pakalti plaktuku, kad atsilaisvintų.
  • Dantų šepetėlis – dantų šepetėliu nuvalysite dulkes ir nešvarumus.
  • Švari šluostė – baigę darbą, sutvarkytumėte savo darbo vietą.

Darbų eiga

Užraktą geriausia sutepti, dar prieš imant jį valyti. Tad imkite WD-40 ir, negailėdami, nupurkškite  užstrigusį užraktą. Purkškite taip, kad tepalas prasiskverbtų kuo giliau į visus plyšius ir įpjovas. Purkšdami pabandykite paklibinti užraktą ir pažiūrėti, ar jis nors kiek atsilaisvino. Jei taip, pakartokite procedūrą, kad visiškai atlaisvintumėte užraktą. Tada galite jį  sutepti, kad užraktas jums tarnautų kuo ilgiau.

Jei užraktas nei kiek nejuda, turėsite pasinaudoti plaktuku. Švelniai stuktelėkite plaktuku užraktą atsidarymo kryptimi, kol galiausiai jis atsilaisvins.

Kaip sutepti slankiojantį užraktą

Sutepimui taip pat galite naudoti WD-40. Kruopščiai supurkškite spyną, judindami ją pirmyn – atgal. Tokiu būdu sutepsite spyną ir ji ims veikti it nauja.

Apsilankykite mūsų svetainėje, jei jums reikia daugiau informacijos ar patarimų, arba jei tiesiog ieškote informacijos apie mūsų produktus.

Norėdami rasti daugiau informacijos apie mūsų produktus, skaitykite mūsų tinklapyje apie šių priemonių naudojimo patarimus ir gudrybes arba jei Jūs tiesiog norite sužinoti daugiau informacijos apie mūsų produktus, Jūs galite rasti visa tai čia.