4 dažniausios santechnikos problemos ir kaip jas išspręsti

Santechnikos problemos su kuriomis susiduriate namuose ir kaip jas išspręsti naudojant purškiamą silikoną.

Didžiąją gyvenimo dalį praleidžiame naudodamiesi santechnikos įranga, kurios dėka mūsų namai yra patogūs. Didžiulis sujungtų vamzdžių ir vamzdelių tinklas, esantis po maišytuvais arba už radiatorių, atsakingas už tai, kad sistema palaikytų šilumą ir švaraus vandens tiekimą.

Taip yra tol kol vieną dieną pradeda lašėti iš vamzdžio ar sugenda įranga. Dažnai tokios problemos gali pareikalauti daug laiko ar pinigų brangiai kainuojantiems santechniko darbams. Tam, kad palengvinti iškilusių problemos sprendimą, sudarėme pagrindinių santechnikos gedimų sąrašą su kuriais galite susidurti, ir kaip juos išspręsti naudojant keletą įrankių bei purškiamą silikoną.

Maišytuvo taisymas

Nuolatinis vandens lašėjimas iš atlaisvėjusio maišytuvo tikrai erzina daugelį. Laimei, tai problema, kurią dažniausiai galima išspręsti atlikus keletą paprastų veiksmų.

Prieš pradedant darbus, užsukite vandens tiekimą, kad išvengtumėte dar didesnio vandens pratekėjimo. Patikrinkite, ar tikrai atjungėte vandenį, pasukdami maišytuvo rankenėles. Įprastai vandens užsukimo sklendę galite rasti po kriaukle. Įrankiai, kurių paprastai prireikia, yra šie:

  • Veržliaraktis
  • Atsuktuvas ar panašaus tipo atlaisvinimo įrankis
  • WD-40 purškiamas silikonas, kad būtų galima atsukti aprūdijusias veržles/varžtus ir sutepti užstrigusias detales.
  •  Tarpinių pakeitimui, jei yra būtinybė

Pradžioje turime nuimti maišytuvo rankenėles, kurie paprastai yra pritvirtinti varžtais prie pagrindo (varžtai gali būti paslėpti po dangteliu). Norėdami atsukti, naudokite atsuktuvą. Jei varžtai yra užrūdiję, užpurkškite šiek tiek silikono, tada galėsite lengvai atsukti, nepažeisdami paviršių.

Žemas vandens slėgis

Yra ir kiti erzinantys kasdieniniai nepatogumai, tokie kaip silpna srove tekantis vanduo iš dušo galvutės ar maišytuvo tuomet, kai jums reikia nusiprausti. Mes radome keletą sprendimo būdų, kurie padėtų rasti ir ištaisyti šias problemas.

Problemos priežasties paieška

Yra keletas įvairių žemo vandens slėgio priežasčių ir pirmiausia reikia tai išsiaiškinti. Pradžioje reikėtų patikrinti kiekvieną čiaupą, tiek karšto, tiek šalto vandens, kad įsitikintumėte, ar yra tinkamas slėgis. Jei žemas slėgis yra tik keliose vietose, dažniausiai kaltininkas yra užsikimšęs aeratorius arba dušo galvutė.

Aeratoriaus valymas

Aeratoriai yra čiaupo gale ir dažniausia gali būti atsukami rankomis. Tačiau senesnius maišytuvus jums gali būti sunkiau atsukti. Jei reikia, naudokite reples, tačiau būkite labai atsargūs ir nepažeiskite tinklelio.   Jei aeratoriaus nepavyks atsukti, užpurkškite WD-40 varžtų atlaisvintojo. Tai padės per trumpą laiką atlaisvinti užstrigusias detales ir galėsite lengvai jį atsukti.

Išėmę aeratorių, jo dalis galite pamirkyti acto tirpale, taip pašalindami visas susidariusias mineralų sankaupas. Vėliau dantų šepetėliu galite švelniai nušveisti atitirpusius sluoksnius. Švarų aeratorių pritvirtinkite ir priveržkite, trumpam įjunkite vandens maišytuvą, kad pašalintumėte nešvarumus ir patikrinkite, ar tinkamai teka vanduo.

Dušo galvutės valymas

Išvalius dušo galvutę, padidės vandens slėgis, taip bus užtikrintas pastovus vandens srautas. Dažniausiai, vietoj to kad nuimti dušo galvutę, ją galite išvalyti pripildžius plastikinį maišelį acto tirpalo ir atsargiai pritvirtinus jį prie dušo galvutės. Tvirtinimui naudokite guminę juostelę arba raištelį ir palikite mirkti valandą ar dvi. Paleiskite maišytuvą, kad išsivalytų likusios nuosėdos ir acto likučiai. Apsaugai naudokite purškiamą silikoną.

Jei dušo galvutės filtras yra užsikimšęs, dušo galvutę reikės nuimti. Paprastai tai galima padaryti rankomis. Kadangi dušo galvutė tiesiogiai jungiasi prie svarbių santechnikos dalių, nuiminėjant ją reikia stengtis nepažeisti aprūdijusių sujungimo detalių ir nenaudoti daug jėgos. Surūdijusiose vietose arba ant pažeisto sujungimo užpurkškite WD-40 varžtų atlaisvintojo ir palaukite, kol galėsite lengvai atsukti rankomis.

Atsukus, pasiekite dušo galvutės vidų ir išimkite įmontuotą filtrą. Filtrą pamerkite acto tirpale, o dušo galvutės vidų ir išorę nuvalykite minkštu dantų šepetėliu. Pabaigus valymą sumontuokite visas dalis, apipurkškite silikonu ir prisukite prie vandens šlangos. Paleiskite vandenį, kad patikrintumėte vandens slėgį ir išsivalytų likę nešvarumai.

Cinkuotų vandens vamzdžių keitimas

Naujesnės statybos pastatuose naudojami variniai arba plastikiniai vamzdžiai, tačiau tie kas, gyvena senesniuose nei 30 metų namuose, žino, kad dažnai pas juos vanduo teka cinkuotais vamzdžiais. Ant vamzdžių pagamintų iš geležies ir padengtų cinku, dažniausia būna rūdžių ir nuotėkių. Senos sistemos pakeitimas yra brangus ir sudėtingas, todėl daugelis iš jūsų nori spręsti vamzdžių pratekėjimo problemas paprastesniais būdais. Štai keli paprastesni variantai, kaip pakeisti dalį vamzdžio.

Pirmiausia reikia nusipirkti tinkamą vamzdžio dalį parduotuvėje. Apskaičiuokite reikiamą ilgį, išmatuokite nesandaraus vamzdyno atkarpą nuo vieno sujungimo iki kito ir pridėkite keletą centimetrų, atsižvelgiant į sujungimo siūles.Darbus pradėkite atjungdami vandenį. Atsukite žemiausiai jūsų name įmontuotą maišytuvą ir leiskite vandeniui pilnai ištekėti iš sistemos. Uždenkite grindis plėvele, padėkite patogų indą, kur galėtų nutekėti lašantis vanduo. Nupjaukite pažeistą vamzdžio dalį. Sekantis žingsnis – atsukite nenupjautus galus iš abiejų likusių vamzdžio pusių. Tai yra lengviau pasakyti nei padaryti, nes pre ilgą laiką sujungimai dažnai užrūdija, todėl jų neįmanoma numontuoti jokiu veržliarakčiu. Užpurkškite WD-40 varžtų atlaisvintojo ant vamzdžio sriegio ir palaukite, kol greitai veikiantis tepalas įsigers ir atlaisvins sujungimą. Santechninių replių pagalba atsukite abu galus ir nuimkite juos.

Toliau…

Prisukite jungiamąsias dalis ant abiejų naujo vamzdžio galų, sutvirtinkite jungtį uždėdami žiedinę sąvaržą prie vienos vamzdžio dalies, kad būtų lengviau išlaikyti ją vietoje, kai tik ji pritvirtinta. Jeigu yra poreikis naudokite sandarinimo priemones.

Naudokite dvi santechnines reples (raktus), kad prisuktumėte naują vamzdį. Sutvarkius ir išvalius vamzdžius bei sujungimus, žemas vandens slėgis ir lašėjimas turėtų likti praeityje. Visi darbai atlikti dėka WD-40 silikono ir WD-40 varžtų atlaisvintojo.