Korozija yra didžiausias įrankių priešas. Antikorozinis purškalas, pavyzdžiui WD-40, yra gera priemonė apsauganti juos korozijos. Pasigilinkime, kas yra korozija ir kaip antikorozinės priemonės apsaugo įrankius nuo jos.

Įvairūs korozijos sukeltų pažeidimų tipai

Yra trys skirtingos korozijos padarytos žalos rūšys:

  • Tiesioginis metalo struktūros pažeidimas, pavyzdžiui karšto vandens talpyklos
  • Netiesioginiai nuostoliai dėl nuotėkio ir gaisrų, pavyzdžiui sprogimų sukeltų dėl elektros tiekimo sutrikimo, darbo sutrikdymo ir įrenginio išjungimas
  • Techninės priežiūros išlaidos dėl korozijos, pavyzdžiui metalinių paviršių

Kaip galima išvengti korozijos?

Korozijos galima išvengti kontroliuojant drėgmės kiekį, neleidžiant įrankiams sušlapti ir padengiant juos apsauginiu antikoroziniu sluoksniu, pavyzdžiui antikoroziniu purškalu.

Įrankių padengimas antikoroziniu purškalu

Antikorozinis purškalas apsaugo nuo korozijos ir rūdžių susidarymo ant įrankių. Jis veikia apsauginis sluoksnis. Tokiu purškalų rasite parduotuvėse. Visgi neturėtumėte naudoti riebių purškalų, mat jie gali sutepti medinę įrankio dalį. Naudojant tokius įrankius, jie paliks riebaluotas dėmes ant rankų ir rūbų. Be to, jie gali ir išslysti.

Dar vienas įrankių padengimas antikoroziniu purškalu, yra jų tarnavimo laiko prailginimas. Iš tiesų, tai korozijos problemas išsprendžiantis būdas. Purškalas, taip pat apsaugos nuo druskos, cheminių medžiagų ir drėgmės.

Parduotuvėse rasite kelių tipų antikorozines priemones. Rinktis reikėtų labiausiai atitinkantį jūsų poreikius. Antikorozinių purškalų naudos apžvalga:

  • Sumažina remonto išlaidas
  • Apsaugo nuo įrangos pažeidimų
  • Prailgina mašinų ir įrankių tarnavimo laiką
  • Užkerta kelią veiklos nuostoliams
  • Suteikia saugią darbo aplinką

Kaip galite kontroliuoti drėgmę?

Drėgmę kontroliuoti galite, į įrankių dėžę įdėję drėgmę sugeriantį pakelį.  Šie silicio dioksido kamuoliukai pakeliuose puikiai sugeria perteklinę drėgmę. Papildomai, galite naudoti garų inhibitorių (ang. vapor-corrosion inhibitor (VCI)). Garų inhibitorius yra vandens pagrindo danga, kuri apsaugo įrankius nuo drėgmės, elektrochemiškai prisijungdama prie metalo paviršiaus, taip neleisdama patekti drėgmei ir apsaugodama įrankius nuo rūdžių ir korozijos.

Neleiskite įrankiams sušlapti

Įrankių įdėjimas ir išėmimas iš įrankių dėžės užtrunka, bet tai apsaugo juos nuo galimo sušlapimo. Rūpindamiesi savo įrankiais, turite pasirūpinti jų apsauga. Tai padaryti galite, nepatingėdami įdėti įrankius įrankių dėžėn (statybininkams tai gali būti sunku, mat paprastai jie įrankius laiko po ranka).

Visgi, saugodami savo darbo įrankius – dengdami juos antikoroziniu purškalu WD-40, neleisdami jiems sušlapti, taupote pinigus, nes ilginate jų tarnavimo laiką ir darbus atliekate greičiau bei kokybiškiau.