Esate susirūpinę dėl žalos, kurią gali padaryti korozija jūsų turimiems metaliniams daiktams? Norite užkirsti kelią tam? Skaitykite toliau ir sužinosite daugiau apie apsaugą nuo korozijos.

Apsauga nuo korozijos

Metalo gaminiai užima svarbią vietą mūsų kasdieniniame gyvenime. Nesvarbu, ar vairuojame savo automobilį, ar vaikai žaidžia su savo žaislais, gaminiai iš metalo yra visur. Nieko nėra blogiau, nei pamatyti savo automobilį oranžinį, tiesa? Faktas yra tas, kad metalus persekioja problema, kurią mes vadiname, korozija.

Žemiau rasite keletą patarimų padėsiančių užtikrinti, jog jūsų mėgstami metaliniai daiktai nerūdytų:

 

Tinkamo metalo parinkimas

Paprasčiausias būdas išvengti korozijos ant metalinių daiktų, tai pasirinkti metalą kuris atsparus rūdims. Tai iš tiesų paprasta, taip? Kodėl turėtume naudoti priemones apsaugančias nuo rūdžių, jei paprasčiausiai galite pasirinkti metalą kuris nerūdija? Štai keletas pavyzdžių:

Aliuminis

Aliuminis yra metalas atsparus korozijai, idealiai tinka vietoms kurias įtakoja Motina Gamta.

Nerūdijantis plienas

Nerūdijantis plienas yra lydinys ir jo sudėčiai būdingas atsparumas korozijai. Nerūdijantis plienas 316 ir 304 yra žinomi kaip atsparūs korozijai ir naudojami būtent šiam tikslui.

Rūdintas plienas

Tai pigesnis metalas lyginant su nerūdijančiu plienu, tačiau neturintis tokios atsparumo korozijai garantijos.

Niekas nėra apsaugotas nuo klaidų. Viena iš tokių klaidų gali būti metalo, kuris nėra atsparus korozijai, pasirinkimas. Tačiau net tokiu atveju nereikėtų jaudintis, nes „WD-40“ visada gali pagelbėti. „WD-40“ universalus tepalas sudaro apsauginį sluoksnį, kuris sumažina rūdžių atsiradimą. Nesvarbu, ar jums svarbus daiktas pagamintas iš aliuminio, ar iš geležies, tai jokios reikšmės neturi, nes „WD-40“ jį apsaugos. Taip pat galite naudoti WD-40 Specialist varžtų atlaisvintoją atjaunimui, jei jau paviršių paveikė rūdys.

Apsauga nuo aplinkos poveikio

Tėvai dažnai bando apsaugoti savo vaikus nuo „išorinio“ pasaulio, teigdami, kad laisvas bendravimas turės neigiamos įtakos. Tačiau, kai kalbame apie gaminius iš metalo, jokių atsargumo priemonių nesiimama jiems apsaugoti. Kodėl? Laisva sąveika su išorės elementais daro labai didelę įtaką metalams. Svarbu, kad jūsų metalas būtų apsaugotas, ypač ribojant santykį su drėgme. Drėgmė ypatingai stipriai pažeidžia jūsų metalus.

Kaip bebūtų, naudodami metalinius daiktus, juos galite  apsaugoti ir nereiks jaudintis, kad jie bus sugadinti. Tai galite lengvai padaryti kiekvieną kartą užpurškus „WD-40“ ant metalo.

Dizaino svarba

Žemiau pateikiama keletas dalykų, kuriuos reikia atsiminti apie metalinių daiktų dizainą, tam kad apsaugotumėte metalus nuo korozijos:

  • Kiek įmanoma stenkitės vengti gaminių turinčių daug ertmių ir įtrūkimų, nes jie kaupia drėgmę ir greit pradeda rūdyti.
  • Įsitikinkite, kad visos jungtys yra suvirintos, o ne suveržtos varžtais. Įsivaizduokite jungtį, kuri sutvirtinta varžtu – kas, jūsų manymu nutiks? Ji stipriai užrūdys.
  • Dizainas turi leisti laisvai cirkuliuoti orui. Jei taip nėra, laikui bėgant kaupsis drėgmė.
  • Didelėms metalinėms konstrukcijoms būtinai reikia vietos tarp įvairių jo dalių, kad būtų galima atlikti priežiūros darbus.

Bet jei nusipirkote gražų metalinį daiktą, kuris prieštarauja visoms aukščiau paminėtoms rekomendacijoms, iškart jį apsaugokite užpurkšdami ant jo paviršiaus „WD-40“. Jūs negalite leisti korozijai atsirasti, nes kai metalas aprūdys turėsite didelių problemų.

Dangų pasaulis

Yra daugybė skirtingų dangų rūšių, kuriomis galima padengti metalą siekiant jį apsaugoti:

  • Padengdami metalą korozijai atspariu sluoksniu, apsaugosite jį nuo korozijos. Tai pasitarnaus kaip barjeras aplinkos poveikiui.
  • Smulkius plieno gaminius galite panardinti į natrio hidroksido, kalio nitrato ir vandens tirpalą, kad apsaugotumėte nuo korozijos. Tačiau tokią priemonę galite naudoti, tik trumpą laikotarpį nes tai paviršiui suteikia melsvai juodą spalvą. Šis procesas yra žinomas kaip mėlynėjimas ir jūs nenorėtumėte jo naudoti, jei esate estetas.
  • Metalus, kuriuos reikia apsaugoti, taip pat galima padengti aliejinėmis dangomis. Jie yra ekonomiški ir idealiai tinka sustabdyti deguonies ir vandens įsiskverbimą.

Nuolatinė priežiūra nustebins

Reguliari priežiūra gali padaryti stebuklus, norint išvengti rūdžių. Tai taip pat naudinga saugant daiktus nuo korozijos. Priežiūrai reikia laiko – kartais net daug – šiuo metu, laikas yra tai, ko atrodo, visiems trūksta.

WD-40 produktų privalumas

„Brownells Gunsmithing Supply“ atliko daugybę testų, bandydami nustatyti, kuri medžiaga yra geriausia, norint užkirsti kelią korozijai. Rezultatus turėjo pamatyti pasaulis, nes jie pasiūlė „WD-40“. WD – reiškia vandens išstūmimą, būtent tai ir daro WD-40 produktai. Produktai, tokie kaip „WD-40“ universalūs tepalai, gali ne tik apsaugoti nuo korozijos, bet ir pasirūpinti metaliniais produktais, jei jau tai įvyko.

Paprasčiausias būdas apsaugoti savo metalinius daiktus nuo korozijos, tai laikas nuo laiko juos apipurkšti „WD-40“ ir palaukti kol visiškai įsigers. Ir tai yra viskas, ką jums reikia padaryti, kad jūsų gyvenimas, kuris kasdien tampa sudėtingesnis, būtų kuo lengvesnis.

Daugiau informacijos apie „WD-40“ produktus galite rasti čia: https://wd40.lt/produktai/