Apsaugokite sodo įrankius nuo rūdžių.

Apsaugokite sodo įrankius nuo rūdžių

Ar jums patinka sodininkystė ? Tai – populiarus hobis, daugybė žmonių darže arba namie ant palangės ką nors augina. Jei užsiimate sodininkyste, tikriausiai skiriate daug dėmesio savo augalams, bet ar atkreipiate dėmesį ir į savo sodo įrankius? Norint, kad sodo įrankiai nerūdytų ir ilgai jums tarnautų, svarbu juos saugoti nuo rūdžių. Viena pagrindinių problemų, neduodančių ramybės sodininkams, yra rūdys. Kadangi sodo įrankiai dažniausiai pagaminti iš metalo, dėl sąlyčio su drėgme jie gali, laikui bėgant, imti rūdyti. Jei nenorite kiekvieną sezoną pirkti naujus sodo įrankius, vadovaukitės šiais patarimais.

Laikykite juos saugiai

Norint, kad sodo įrankiai nerūdytų, pirmiausia turite saugiai juos laikyti. Didžiausias sodo įrankių priešas yra neigiamas aplinkos poveikis. Nors gali kilti pagunda, atlikus sodo darbus, įrankius tiesiog palikti lauke, nepasiduokite jai. Viena pagrindinių priežasčių, kodėl įrankiai ima rūdyti yra netinkamas jų sandėliavimas. Tai – blogai pasirinkta sandėliavimo vieta ar būdas. Vanduo ir drėgmė – labiausiai įrankiams kenkiantis priešas. Todėl nepalikite jų lauke ar drėgnoje vietoje, laikykite juos vėsioje ir sausoje patalpoje. Įsitikinkite, kad vietoje, kurioje laikote sodo įrankius, yra gera oro cirkuliacija. Tai būtina, kad įrankius apsaugotumėte nuo rūdžių, pelėsių ir puvėsių.

Laikykite sodo įrankius švarius

Dirvožemyje kaupiasi daug drėgmės, kuri skatina rūdijimą. Taigi, jei prieš sandėliuojant sodo įrankius, juos kruopščiai nuvalysite, išvengsite rūdžių. Valymas taip pat padės užkirsti kelią ligoms, plintančioms per sėklas, piktžolių šaknų daleles ir užkrėstą dirvožemį. Prieš sandėliuojant įrankius, būtinai nuplaukite dirvožemį vandeniu, taip pat galite jį nugremžti aštriu gremžtuku. Šis veiksmas padės nuo įrankių pašalinti įvairias dervas ar augalų daleles – tai būtina, kad apsaugotumėte juos nuo rūdžių. Be to, prieš sandėliuojant, sodo įrankius būtinai gerai išdžiovinkite, nes net nedidelis drėgmės kiekis gali labai pakenkti sodo įrankiams – jie gali imti rūdyti, todėl nukentės jų kokybė.

Naudokite tinkamus produktus

Tam, kad įrankiai nerūdytų, neužtenka juos kruopščiai nuvalyti, išdžiovinti ir laikyti tinkamoje vietoje – turite atlikti dar kelis svarbius darbus.  Veiksmingas būdas, padėsiantis jūsų sodo įrankius išlaikyti nesurūdijusius, yra jų padengimas apsaugine danga. Daugelį metalinių įrankių puikiai apsaugos plona aliejinė plėvelė. Ši plėvelė tarsi puikus apsauginis rūbas padės  jūsų įrankius apsaugoti nuo drėgmės, kai juos sandėliuojate. Puikus produktas, padėsiantis užkirsti kelią rūdžių atsiradimui ant jūsų sodo įrankių – daugiafunkcinis tepalas WD-40®. Šis produktas buvo specialiai pagamintas, siekiant išvengti korozijos ir rūdžių bei apsaugoti sodo įrankius. Jis įsiskverbia į įrankius, pašalina drėgmę ir sukuria apsauginį sluoksnį, kad sodo įrankiai nerūdytų. Šį gaminį tiesiog privalote turėti namie!

Nuvalykite rūdis iškart

Jei ant sodo įrankių pastebėjote rūdžių, svarbu nedelsiant jas nuvalyti, kad rūdys neplistų toliau. Norėdami pašalinti rūdis nuo metalinių dalių, galite naudoti švitrinį popierių arba vielinį šepetį. Rūdims šalinti taip pat galite naudoti su aliejumi sumaišytą smėlį. Kad ir kokiu būdu valysite rūdis nuo sodo įrankių ir saugosite juos nuo surūdijimo, būtina rūdis nuvalyti iš karto, kai tik jas pastebite. O jei to nepadarysite? Rūdys išplis ant kitų įrankių dalių ir tada bus labai sunku jas nuvalyti.

Kodėl?

Rūdys ir korozija – dažniausia sodininkams ramybės neduodanti ir sodo įrankius gadinanti problema. Korozija, laikui bėgant, susilpnina sodo įrankius ir padaro juos netinkamus naudoti. Todėl labai svarbu laikytis anksčiau paminėtų rekomendacijų, kad sodo įrankiai būtų apsaugoti nuo rūdžių ir jums tarnautų kuo ilgiau. Kad įrankius prižiūrėti būtų lengviau, nuolat namuose turėkite WD-40. Tuomet bet kuriuo metu galėsi pašalinti net nedideles rūdžių sankaupas ir įrankius ramiai sandėliuoti ilgiau nei metus. Itin svarbu saugoti sodo įrankius nuo rūdžių, kad jos nesugadintų įrankių nepataisomai ir kiekvieną sezoną nereikėtų  investuoti į naujus, brangius įrankius.

Daugiau informacijos apie WD-40 produktus galite rasti čia:

https://wd40.lt/produktai/