Kaip atsikratyti rūdžių? Jūsų surūdijusio metalinio daikto vaizdas trumpina Jūsų gyvenimą? O ką, jei pasakyčiau Jums, kad vis dar yra laiko išsaugoti tuos Jūsų mylimus daiktus? Skaitykite toliau ir sužinosite kaip:

Kaip atsikratyti rūdžių

Rūdys yra geležies reakcijos su deguonimi rezultatas. Taigi chemiškai rūdys yra tik geležies oksidas. Tačiau jei nors truputis jų randama ant Jūsų automobilio, žaisliuko, daikto ar juvelyrinio dirbinio, vien nuo to vaizdo Jums gali pasidaryti silpna.  Šios rūdys gali sugadinti daug metalinių grožybių.

Rūdžių poveikis neapsiriboja vien tik nemaloniu metalo vaizdu. Jei rūdžių nešalinsite, jų išvaizda bus mažiausia problema, nes Jūsų daiktas bus tiesiogine prasme suėstas.

Išvada ta, kad kai tik pastebėsite rūdis ant savo metalinių daiktų, svarbu jas tuoj pat pašalinti. Mes sudarėme metodų sąrašą, kuriuos Jūs galite panaudoti rūdims šalinti:

Actas

Acto rūgštis yra viena geriausių priemonių, sprendžiant rūdžių problemą. Pavyzdžiui, jei vinis šiek tiek surūdijo, galite jį nuvalyti įmetę į butelį su baltuoju actu. Pamerkę suplakite butelį. Palikite vinį mirkti mažiausiai parai. Išimkite jį ir jis bus kaip nauja. Jei ne, pamirkykite ilgesnį laiką.

Druska ir citrina

Ar žinote, kokia kita gera alternatyva acto rūgščiai, kalbant apie rūdžių šalinimą? Žinoma, tai citrinos rūgštis. Ir koks galėtų būti geresnis būdas, šalinant rūdis, kaip užberti druskos ir užlašinti citrinos. Užbarstykite pakankamai druskos ant surūdijusio paviršiaus, kol jis bus visiškai padengtas. Po to ant jo užspauskite kiek galima daugiau citrinos sulčių. Palikite mišinį, kad veiktų dvi – tris valandas.

Dabar laikas nuvalyti rūdis. Geriausiai panaudoti citrinos žievelę, kurią Jūs išspaudėte prieš keletą valandų. Valant citrinos žievele nepažeisite paviršiaus.

Yra daugiau valymo būdų, negu Jums atrodo

Jei nepavyko gudrybė su citrina arba Jūs tiesiog tuo metu citrinų neturėjote, pabandykite panaudoti kepimo sodą. Įdėkite truputį kepimo sodos į dubenį ir įpilkite vandens, kol susiformuos tešla. Tešla turi būti pakankamai tiršta bet ne per tiršta. Užmaišę tešlą, užtepkite ją ant surūdijusio paviršiaus ir palikite ją keletui valandų. Per tą laiką nueikite į vonios kambarį ir suraskite dantų šepetėlį – ne tą, kurį naudojate šiuo metu, bet senesnį, nes Jums reikės nugremžti rūdis. Tai padarę, pamatysite, kad surūdijusi vieta – kaip nauja.

Siekdami gerų rezultatų arba pasiekti tarpams, kurių nepasiekia dantų šepetėlis, panaudokite WD-40 Specialist Penetrant Spray. Priemonė prasiskverbs giliau į surūdijusius įtrūkimus ir rūdžių siūles. Ji nuvalys surūdijusias dalis kurios atrodys kaip naujos.

Pabandykite jas nuvalyti

Jei neveikia joks aukščiau minėtas metodas arba surūdijęs plotas yra per didelis, pabandykite nutrinti rūdis, pasinaudodami savo rankų jėgą. Rūdis galima nutrinti, tačiau Jums reikės grandiklio. Tada jau tampa sudėtinga, nes jo parinkimas skiriasi priklausomai nuo situacijos. Pasistenkite nesugadinti savo daikto labiau, negu jį jau sugadino rūdys.

Kai neveikia niekas

Kartais rūdys yra tokios, kad švelnesnėmis priemonėmis, tokiomis kaip švitrinis popierius, jų nepavyksta nuvalyti. Kad apsaugotumėte savo daiktus nuo pašalinių poveikių, gremždami juos kuo nors panašiu į atsuktuvą, Jūs galite išbandyti WD-40, kad užtikrintumėte, jog atsikratysite tų rūdžių ir tuo pat metu išsaugosite savo daiktą:

  1. Apipurkškite surūdijusį paviršių WD-40 taip, kad plotas būtų visiškai įmirkęs. Palikite jį mažiausiai dešimčiai minučių.
  2. Po to, kai WD-40 apdoros rūdis, paimkite vielinį šepetį ir šveiskite paviršių, atsargiai bandydami pašalinti rūdis. Tęskite kol yra rūdžių.
  3. Dar kartą išpurkškite paviršių WD-40 ir palikite maždaug vėl dešimčiai minučių.
  4. Šį kartą rūdims šalinti naudokite švitrinį popierių. Žinoma, priklausomai nuo rūdžių intensyvumo galima naudoti skirtingo šiurkštumo švitrinį popierių. Tačiau įsitikinkite, kad šiuo būdu nuvalysite tiek rūdžių, kiek galite.
  5. Dar apipurkškite WD-40 plotus, kuriuose yra likę rūdžių. Šį kartą trinkite plotą nešiurkščiu paviršium tokiu kaip plieno vilna, kad visam laikui pašalintumėte pačius mažiausius likučius.
  6. Dar kartą padenkite visą paviršių WD-40, šį kartą siekdami jame sudaryti apsauginį sluoksnį, kad ateityje jis nerūdytų.

Svarbu atsikratyti rūdžių kaip galima greičiau, nes kol yra rūdys, jos ėda metalą. Yra daug būdų, kuriuos Jūsų galite panaudoti, norėdami apdoroti rūdis.

Daugiau informacijos apie WD-40 produktus galite rasti čia:

https://wd40.lt/produktai/