Nesvarbu kaip dažnai važinėjate automobiliu, jį reikės plauti. Svarbu pašalinti nešvarumus ir įvaires dulkes, nes jie prisidės prie greitesnio automobilio rūdijimo. Be to, švarus automobilis atrodo žymiai geriau ir matosi, jog jo savininkas juo džiaugiasi. Taip kiti eismo dalyviai parkavimosi metu, tikėtina, atsargiau parkuosis greta. Taupydami laiką, galite naudoti plovyklų paslaugas, tačiau automobilio plovimas rankomis yra geriausias būdas jį tinkamai prižiūrėti, tad siūlome naudoti pateikiamą savarankišką automobilio kėbulo valymą papunkčiui.

1. Pasiruoškite automobilio plovimui

Priparkuokite automobilį nesaulėtoje vietoje. Antraip saulė pernelyg greitai išdžiovins vandenį ir plovimo priemonės likučiai gali likti ant kėbulo. Patikrinkite, ar visi langai, įskaitant stoglangį, bei dureles tinkamai uždaryti, jei neplanuojate plauti automobilio salono   Atitraukite nuo priekinio stiklo valytuvus. Patogiai ir tinkamai apsirenkite, nes galite apsilaistyti plovimo metu!

 

2. Pasiruoškite viską, jo jums prireiks

Jums reikės vandens žarnos, kibiro, kempinės, šepečio, plovimo pirštinių, rankšluosčių, valymo priemonių. Daug vandens, priklausomai nuo automobilio dydžio ir nešvaros laipsnio. Taip pat reikės 2 ar 3 pirštinių ir šepečio tinkamo padangų valymui. Mikropluošto šluostės arba rankšluosčių automobilio nusausinimui. Automobilio plovimo priemonę paruoškite pagal jo gamintojo rekomendacijas.

 

3. Nuliekite automobilį plovimo priemone

Tai padės pašalinti laisviau besilaikantį purvą, druską, vabalų liekanas ir dulkes. Rekomenduojama nulieti plovimo priemone su vandeniu ir palikti kelioms minutėms. Taip jis pašalins dalį nešvarumų ir padės išsaugoti pirštines bei kempinę švaresniais. Daugiafunkcinė priemonė WD-40 padeda greitai pašalinti vabalų likučius, lipdukų klijus ir paukščių paliktas ‚dovanėles‘.

 

4. Nuvalykite ratus – ir ratlankius, ir padangas

Ratai yra pati nešvariausia automobilio dalis, nes jis yra arčiausiai kelio ir jame esančių nešvarumų bei balų. Jų valymui prireiks šepečio, kuris padės patekti į mažiausius ratlankių tarpelius. Galiausiai pabaikite valyti su plovimo pirštine pamirkyta plovimo priemonėje.

 

5. Automobilio plovimas

Naudokite plovimo priemonėje išmirkytą plovimo pirštinę ir ja valykite visą automobilio kėbulą. Ypatingą dėmesį skirkite vietoms, kurios buvo labiau nešvarios. Jokiu būdu nenaudokite šepečio, nes jis paliks subraižys kėbulo paviršių. Nuskalaukite automobilį švariu vandeniu taip pašalindami plovimo priemonės likučius. Jei vis dar nesate patenkintas rezultatu, pakartokite plovimo veiksmą. Pasistenkite visą laiką automobilio kėbulo paviršių laikyti šlapiu, kad neliktų vandens dėmių, nes jos apsunkins vaškavimo, poliravimo procesą.

 

6. Nusausinkite automobilį

Mikropluošto šluostė puikiai sugeria drėgmę, bet jų gali prireikti kelių vienetų. Visiškai nusausinkite automobilį, antraip likusi drėgmė gali sukurti terpę rūdžių atsiradimui. Kai automobilis nusausintas, nuvaškuokite automobilį. Nepamirškite sutepti ir apsaugoti vietų, kurios yra pirmiausiai pažeidžiamos korozijos – čia padės WD-40. Daugiafunkcinę priemonę WD-40 taip pat galima naudoti, norint panaikinti lengvus nubraukimus ir įbrėžimus.

Tikimės šie patarimai padės išsaugoti Jūsų mylimą automobilį gražų kuo ilgiau, o automobilio plovimas rankomis taps maloniu ritualu.