Automobilio priežiūra norint apsaugoti nuo rūdžių – Skaitykite, norėdami sužinoti, kas sukelia rūdis, koks yra rūdžių cheminis procesas, kokiomis sąlygomis jos susidaro ir kaip jų atsikratyti.

Automobilio priežiūra norint apsaugoti nuo rūdžių

Kad automobilis būtų tvarkingas ir geros būklės, jį reikia nuolat prižiūrėti. Automobiliai, pagaminti iš metalo, linkę rūdyti. Rūdys gali smarkiai pakenkti Jūsų automobiliui ir reikia visą laiką stebėti, ar jos nesusidarė. Laimei, rūdis nuo automobilių galima pašalinti, nes yra daugybė būdų ir produktų, kuriuos galima naudoti, norint pašalinti rūdis.

Kas yra  rūdys?

Cheminis rūdžių pavadinimas yra geležies oksidas. Jos susidaro dėl elektrocheminio proceso, vadinamo korozija.

3 dalykai, kurių reikia, kad susiformuotų rūdys

 1. Katodas: metalas, kuris prisijungia elektronus
 2. Anodas: metalas, kuris tam tikromis aplinkybėmis išlaisvina elektronus
 3. Elektrolitas: Skystis, kuris veikia kaip terpė elektronų srautui

Esant elektrolitui, elektronai teka iš anodo į katodą, o tai sukelia koroziją ir susidaro geležies oksidas. Dėl korozijos metalas silpnėja, o tai gali ypač kenkti Jūsų automobiliui. Į automobilio priežiūrą, šalinant rūdis, įeina geležies oksido pašalinimas ir lengvai pažeidžiamo paviršiaus padengimas, kad būtų apskritai išvengta rūdijimo proceso.

Sąlygos, kurios priveda prie rūdijimo

Jūsų automobilio metalas, esant vandeniui, kuris veikia kaip elektrolitas, gali veikti kaip katodas ir anodas. Dėl to automobiliai labai linkę rūdyti. Ši problema ypač aktuali, esant drėgnam klimatui. Drėgmė ore gali sukelti dar greitesnį Jūsų automobilio rūdijimą.

Yra medžiagos, kurios gali dar labiau pagreitinti šį procesą. Druska yra viena iš tokių medžiagų. Pats vanduo dar nėra toks veiksmingas, palengvinant elektronų tekėjimą. Tačiau būtent sūrus vanduo yra labai veiksmingas. Bet koks metalas, neapsaugotas nuo sūraus vandens, linkęs rūdyti greičiau.

Dėl to Jūs turite būti ypač rūpestingi, jei gyvenate arti jūros ar vandenyno. Jūros vanduo, (kuris yra sūrus) linkęs garuoti ir paplisti atmosferoje iki 200 km. Dėl to Jūsų automobilis dar labiau linkęs rūdyti.

Automobilio dalys, kurios labiau linkę rūdyti

Yra tam tikros automobilio dalys, kurios yra labiau linkę rūdyti:

 • Bagažinė
 • Korpusas
 • Važiuoklė
 • Išmetimo vamzdis
 • Dažytas paviršius
 • Variklis

Tai yra beveik visas Jūsų automobilis. Svarbu suprasti, kad automobilio priežiūra, saugant jį nuo rūdžių, gali būti pakankamai sunki. Kaip sakoma, atsarga gėdos nedaro, ir tai ypač tinka, kalbant apie Jūsų automobilio rūdijimą.

Kaip atsikratyti rūdžių

Pirmiausiai, reikia stebėti, kada Jūsų automobilis tampa ypač neapsaugotu nuo rūdžių. Dažniausios priežastys yra šios:

 • Jūsų automobilio dažai buvo nulupti arba nukrapštyti
 • Avarijų metu automobilio pažeistos detalės nevisada tinkamai atstatomos dėl to metalas lieka neapsaugotas nuo atmosferos poveikio ir oksiduojasi.

Nepriklausomai nuo jų dydžio, rūdžių dėmes reikia sunaikinti greitai. Kuo labiau dalys yra neapsaugotos, tuo greičiau rūdys išplis. Automobilio priežiūra, saugant jį nuo rūdžių, yra laipsniškas procesas, kurį daugelis automobilių savininkų gali atlikti patys. Laikykitės žemiau nurodytų veiksmų tam, kad pradėtumėte šalinti rūdis nuo savo automobilio.

Yra daug automobilių ekspertų, kurie aptarnauja automobilius, saugodami juos nuo rūdžių. Nors tai yra tai, ką automobilių savininkai gali atlikti patys, Jums visada reikėtų apsvarstyti galimybę kreiptis į profesionalą, kuris turi patirties automobilio priežiūroje, saugant jį nuo rūdžių.

Pasirūpinkite įrankiais ir priemonėmis

Prieš pradėdami apdorojimo procesą, pirmiausiai Jūs turite pasiruošti reikalingus įrankius ir priemones:

 • Guminės pirštinės
 • Apsauginiai akiniai
 • Juosta dažymo darbams
 • Šlifavimo diskas
 • Aukštos kokybės kaukė nuo dulkių
 • Rūgštis, skirta pašalinti rūdis
 • Švitrinio popieriaus lakštai

Pirmiausiai saugumas!

Po to, kai Jūs įsigysite reikalingus įrankius ir priemones, Jūs turite imtis veiksmų, kurie Jus apsaugotų proceso metu. Automobilio apdorojimas, naikinant rūdis, yra procesas, kuris gali būti Jums kenksmingas, jei Jūs esate neapsaugotas. Dėvėkite gumines pirštines, apsauginius akinius ir aukštos kokybės kaukę nuo dulkių, kad užtikrintumėte, kad esate visiškai apsaugotas, prieš pradėdamas šį procesą.

Uždenkite plotus, kuriuose nėra rūdžių

Prieš pradedant šalinti pačias rūdis, Jums reikia uždengti automobilio plotus, kur nėra jokių rūdžių. Ore bus daug dulkių, o jūs nenorite, kad visą Jūsų automobilį padengtų plonas rūdžių sluoksnis. Tam naudokite juostą dažymo darbams. Ji nekenkia automobilio apdailai ir prilimpa prie automobilio. Nepamirškite uždaryti automobilio langus. Kai pradėsite šveisti pažeistą plotą, dulkės ir rūdžių dalelės skraidys visur, taigi Jums reikia užtikrinti, kad bet koks plotas, ant kurio nėra rūdžių, yra uždengtas.

Savo automobilio uždengimui nenaudokite laikraščių

Taip įprastai uždengiami automobiliai, o  Jūsų automobiliui tai gali pakenkti. Laikraštinis popierius yra pakankamai akytas ir dėl to dažų purslai per jį gali labai lengvai praeiti. Dėl to ant Jūsų automobilio langų gali likti taškeliai. Taigi Jums būtina įsitikinti, kad automobilio paviršius yra sandariai uždengtas.

Pirmiausiai reikia nušveisti viršutinį sluoksnį

Dabar prasideda faktinis rūdžių šalinimo procesas. Pirmiausiai Jums reikia atsikratyti viršutinio sluoksnio, naudojant šlifavimo diską. Tai atliekant reikia būti labai atsargiems, nes Jūs rizikuojate pakenkti savo automobilio metalą. Kai pašalinsite šį sluoksnį, mažesnes dėmes, kurių negalima pasiekti šlifavimo disku, nušveiskite švitriniu popieriumi. Tai užtikrins, kad visiškai neliks jokių N

Naudokite švarų audeklą

Dabar Jums reikia švelniai nuvalyti surūdijusį plotą audeklu. Taikykite minimalų rūgšties, skirtos pašalinti rūdis, kiekį, kad visiškai atsikratytumėte rūdžių. Tačiau, Jums reikia pasirūpinti, kad rūgštis būtų greitai pašalinta ir nebūtų ant automobilio ilgiau, negu būtina. Kruopščiai laikykitės instrukcijų, pateiktų su rūgštimi, skirta pašalinti rūdis. Tuoj pat, panaudojus rūgštį, ją reikia greitai nuvalyti audeklu ir valyti tą vietą vaitspiritu.

Užtikrinkite, kad Jūs turite aukštos kokybės gruntą ir dažus. Nušveistus surūdijusius automobilio plotus būtina padengti purškiamu gruntu ir dažais. Dėl to Jūs turite pasirupinti, kad jie būtų auksčiausios kokybės.

Gruntavimas

Pradėkite dengti gruntą pagal pateiktas instrukcijas. Kai Jūs nuvalysite plotą rūgštimi, skirta pašalinti rūdis, ir vaitspiritu, pradėkite purkšti gruntą. Jūs turėtumėte padengti automobilį 3 grunto sluoksniais. Po kiekvieno užpurkšto sluoksnio palaukite keletą minučių. Kai užpurkšite tris sluoksnius, leiskite jiems džiūti mažiausiai 12 valandų.

Šveiskite naudodami p400 švitrinį popierių

Jums reikės šveisti tarp dažų sluoksnių. Tai daroma, kad paviršius neblizgėtų ir būtų lygus. Be to tai leis dažų sluoksniui tinkamai prikibti prie automobilio paviršiaus. Kai tai atliekate, pasirūpinkite, kad kibire turėtumėte vandens, nes, esant būtinybei, reikės nuplauti. Kai tai atlikta, nuplaukite plotą, naudodami vandens ir nedidelio kiekio muilo mišinį.

Išpurkškite iki tobulumo ir palikite džiūti

Purkškite tiek dažų sluoksnių ant grunto, kiek reikia, kad pasiektumėte reikiamą atspalvį. Galiausiai palikite automobilį džiūti mažiausiai visai parai prieš tai, kai Jūs nuplėšite visą dengiančią plėvelę.

Automobilių priežiūra, saugant juos nuo rūdžių, yra subtilus ir varginantis procesas. Jūs turėtumėte pradėti tai daryti tik tokiu atveju, jei esate įsitikinę, kad galėsite nugruntuoti ir nudažyti plotą, kurį jūs nušveitėte, per sekančias dvidešimt keturias valandas. Jei paliksite metalą, neapsaugotą nuo atmosferos poveikio kad ir trumpam laikui, vėl pradės formuotis rūdys ir pasekmės bus dar blogesnės.

WD-40

WD-40 padeda išvengti rūdžių ir ją galima saugiai naudoti ant daugelio automobilio dalių. Padenkite plotą WD-40 ir laikas nuo laiko procesą pakartokite. Kruopščiai laikykitės WD-40 naudojimo taisyklių ir venkite automobilio dalių, ant kurių Jūs nenorite purkšti WD-40, t.y. ant padangų.

Daugiau informacijos apie WD-40 produktus galite rasti čia:

https://wd40.lt/produktai/