REDPIXEL – stock.adobe.com

Kai pamatote greta važiuojantį naują, blizgantį automobilį ir pagalvojate: “Tikrai turėčiau nusiplauti savo automobilį”. Nesijaudinkite, visiems yra taip buvę. Taip, automobilio valymas atrodo kaip darbas, bet švarus automobilis daug pasako apie patį vairuotoją, todėl verta pasistengti. Kartą per mėnesį vykti į profesionalią plovyklą yra brangu. Tuomet ką daryti, kad automobilis atrodytų reprezentatyviai ir nepaplonintų piniginės? Automobilio valymui tikrai nereikia brangių produktų. Žemiau pateikiami šeši patarimai kaip efektyviai pasiekti norimą rezultatą.

#1 žingsnis

Plovimas aukštu slėgiu

Viena didžiausių automobilio plovimo klaidų yra automobilio plovimas netinkamomis priemonėmis, pavyzdžiui, indų plovikliu. Tad tiesiog nusipirkite bet kurį automobilio šampūną ir kempinės pagalba įtrinkite putas. Nuliejimui vandeniu naudokite ne kibirą, o aukšto slėgio aparatą. Taip pašalinsite įsisenėjusį purvą nuo kėbulo ir nuo ratlankių.

#2 žingsnis

Pašalinti purvą ir įbrėžimus

Kai automobilis yra švarus, aiškiai matysite sūkurius, oksidaciją ir įbrėžimus kėbule. Kai automobilis važiuoja 100 km/h greičiu, oras užkliūva pažeisto paviršiaus vietose ir taip sukuria terpę idealią korozijai. Nors automobilio plovimas pašalina purvą užstrigusį tokiose ‚kišenėse‘, aštresnės dalelės visgi lieka. Norint pašalinti jas, reikėtų naudoti specialų molį – tai polimerinis junginys specialiai sukurtas nešvarumų šalinimui nuo automobilio paviršiaus, stiklo, stiklo pluošto, metalo.

Įspauskite molio gabalėlį į delną ir užpurkškite purškalo. Ir trinkite pasirinktą automobilio kėbulo vietą. Tai pašalins smulkias aštrias įstrigusias daleles, vaško likučius ir sugrąžins visišką lygumo pojūtį. Kuo gilesni įbrėžimai, tuo daugiau reikės trinti moliu apipurkštu purškalu. Kai molis ima pilkėti, tai yra ženklas, jog purvas buvo pašalintas.

#3 žingsnis

Alternatyva

Jei Jūsų automobilis turi tiek daug įbrėžimų, jog net molis nebepadeda, o apsaugoti automobilį nuo korozijos vis tiek norite, galite naudoti alternatyvią WD-40 priemonę. Kartu su nešvarumų, riebalų nuo automobilio paviršiaus, ji taip pat puikiai atlaisvina varžtus, veržles ir apsaugo nuo rūdijimo. Vienu WD-40 purkštelėjimu, ne tik nuvalysite paviršių, bet ir jį apsaugosite.

#4 žingsnis

Poliravimas

Poliravimas labai skiriasi nuo vaškavimo. Nors poliravimas yra neprivalomas, jis gali pašalinti lengvesnius įbrėžimus nuo automobilio paviršiaus. Šiam žingsniui nereikia turėti poliravimo mašinėlę. Tiesiog šiek tiek užpilkite ant poliravimo kempinės poliravimo pastos ir nuvalykite visą automobilį.

#5 žingsnis

Vaškas automobilio grožio apsaugojimui

Automobilio valymas nėra baigtas kėbulo vaškavimo. Vaškavimas apsaugo automobilio kėbulo dažus ir laką nuo UV spindulių ir apsaugo nuo išblukimo. Kempinės ar minkšto skudurėlio pagalba sukamaisiais judesiais įtrinkite vašką.

#6 žingsnis

Nuvalykite langus

Galite naudoti specialius stiklų valiklius arba tą patį WD-40. Nuplovus ir nusausinus automobilio langus, užpurkškite šiek tiek WD-40 priemonės ir įtrinkite. Nepamirškite šiek nuleisti stiklo ir nuvalyti viršutinę jo dalį.

Kita neretai pasitaikanti problema yra lipdukų ir jų klijų pašalinimas nuo automobilio kėbulo ar stiklo. Ne bėda, WD-40 padės juos įveikti! Užpurkškite, šiek tiek palaukite ir nuvalykite.