Batų žymės – atsiranda nepastebimai greitai ir lieka ilgam, jei nėra išvalomos. Akį rėžiantys brūkšniai ant grindų paviršiaus kuria netvarkingos ir nešvarios aplinkos pojūtį. Batų žymių šalinimas nuo grindų namų sąlygomis? Taip, yra net keli paprasti būdai.

Kaip atsiranda batų žymės?

Batų žymės atsiranda nuo kietų guminių padų. Tai apima ne tik batus, aukštakulnius, kopėčias ar žaislinius baldus, tad visų šių daiktų buityje išvengti nepavyks.

Ką daryti?

Atsakymas priklauso nuo grindų dangos tipo, ant kurio yra ‘apsigyvenę’ žymės. Žemiau aptariami žymių valymo būdai nuo PVC, vinilo, plytelių, mozaikinio ir ne tik betono grindų. Į kovą su įgrisusiomis žymėmis!

Batų žymių šalinimas nuo grindųBatų žymių pašalinimas nuo vinilo (PVC) grindų

Batų žymių šalinimas nuo vinilo grindų gali būti rimtu iššūkiu. Kai kuriais atvejais padeda trintuko-kempinėlės pagalba. Jei paliktos žymės tikrai užsispyrę, gali padėti pasta pagaminta iš sodos ir vandens. Nepatartina naudoti ką nors ko nors šiurkštesnio, nes taip galite pažeisti grindų spalvą.

Batų žymių šalinimas nuo grindųBatų žymių pašalinimas nuo plytelių

kovoti su paliktomis žymėmis ant plytelių galite įvairiais būdais. Daugybė buitinių priemonių gali būti pritaikomos jų valymui, ypač jei turite keramines plyteles. Žemiau aprašyti net penki būdai.

·       1 būdas

Mažesnėms batų žymėms, galite panaudoti anksčiau aprašytą trintuką-kempinėlę. Tiesiog trinkite tol, kol dings žymės.

·       2 būdas

Ką daryti su didelėmis žymėmis? Jums reikia teniso kamuoliuko. Taip taip, teniso kamuoliuko yra puiki batų žymių šalinimo priemonė. Tiesiog perpjaukite kamuoliuką per pusę, į kurią įdėkite šepečio kotą ir pradėkite trinti žymes.

·       3 būdas

Turbūt jau turite savo įrankių dėžėje WD-40 – jis taip pat puikiai susidoroja su paliktomis batų žymėmis. Tiesiog šiek tiek WD-40 užpurkškite ant šluostės ir nuvalykite batų žymes. Pašalinus jas, nepamirškite sausai nuvalyti drėgna šluoste grindų, kad nepaslystumėte.

·       4 būdas

Jei turite užsispyrusių žymių ant grindų, galite naudoti nešiurkščią indų kempinėlę. Naudokite ją švelniai, nespaudžiant, kad nepažeistumėte plytelių paviršiaus.

·       5 būdas

Purškiamas kepimo aliejus taip pat gera priemonė pašalinti žymėms. Paimkite šluostę, papurkškite ją nedideliu kiekiu aliejaus ir valykite ant grindų esančias žymes. Įsitikinkite, jog pašalinus batų žymes, taip pat pašalinote ir aliejaus likučius. Tai padaryti galite sausa ir švaria šluoste.

Batų žymių šalinimas nuo grindųBatų žymių pašalinimas nuo mozaikinio ir ne tik betono grindų

Mozaikinio betono grindys yra brangios, tad jomis reikia tinkamai rūpintis. Tinkamai prižiūrimos tokio betono grindys gali tarnauti itin ilgai (jomis gali džiaugtis net kelios kartos). Batų žymės lieka ir ant šių grindų. Žemiau aptariami žymių pašalinimo būdai priklausomai nuo jų gylio ir tankio.

 

·       Kova su paviršutinėmis žymėmis

Mozaikinio betono grindys turi ploną paviršutinį vaško sluoksnį, kuris joms suteikia išskirtinio blizgesio. Batų žymių valymas greičiausiai pašalins vaško sluoksnį. Paimkite šiek tiek šilto vandens ir indų ploviklio. Panardinkite kempinę į šį mišinį ir trinkite žymę. Po to naudodami švelnią ir švarią šluostę ir pavaškuokite.

·       Kova su storomis žymėmis

Jei žymė vis dar liko, tuomet reikės agresyvesnių priemonių. Paimkite šiek sodos ir sumaišykite su šiltu vandeniu. Kai soda visiškai ištirps, naudodami kempinę įtrinkite žymės vietą tirpalu. Po to pavaškuokite valytą paviršių kaip aprašyta aukščiau.

·       Gilesnės žymės

Jei žymė nenori pasiduoti, įvertinkite jos pastangas išlikti Nepergyvenkite, Jūs ją vis tiek įveiksite! Tai reiškia, jog žymė tiesiog yra giliau nei manėte. Šiuo atveju, prireiks poliravimo miltelių, kurie yra skirti marmurui. Tiesiog sumaišykite juos su vandeniu kaip parašyta produkto instrukcijoje. Tirpale pamirkykite šluostę ir valykite ant grindų esančią žymę. Po šveitimo, pavaškuokite kaip aprašyta ankstesniame punkte.

·       Į grindų paviršių įsirėžę žymės

Žymė nepasiduoda? Tai bent užsispyrusi žymė pasitaikė! Nepasiduodanti žymė grindyse tereiškia viena, jog ji yra įsirėžusi į grindų paviršių. Taip nutinka, kai grindys yra intensyviai eksploatuojamos ir turi plonesnį dengiantį vaško sluoksnį. Pirmiausia, pašalinkite vaško sluoksnį – trinkite grindis muiluotu vandeniu arba sodos ir vandens tirpalu. Pervalykite švariu vandeniu ir pavaškuokite. Padenkite marmuro impregnatu ir vaško sluoksniu. Išdžiūvus, pavaškuokite iki blizgesio.