Idealus garažo vartų tepalas – pasinaudokite šiais paprastais garažo vartų priežiūros patarimais, kad garažo vartai jums puikiai tarnautų.

5 svarbūs garažo vartų priežiūros patarimai, kad jie veiktų sklandžiai

Garažo vartai yra didžiausias judantis jūsų namų mechanizmas – jie kasmet pakyla ir nusileidžia maždaug tūkstantį kartų. Taigi labai svarbu vartus tinkamai prižiūrėti, kad šie veiktų be gedimų ir sklandžiai. Duosime jums keletą vartų priežiūros patarimų, kuriais vadovaudamiesi galėsite būti tikri, kad jie jums tarnaus nepriekaištingai. Taigi tikrai nereikės garažo vartų keisti naujais ar leisti pinigus nereikalingam remontui. Tiesiog atidžiai prižiūrėkite savo garažo vartus – skirkite jiems dėmesio bent kas tris mėnesius arba kai to reikia.

Tinkama vartų priežiūra nėra sudėtingas procesas.  Žinodami keletą svarbių dalykų ir gudrybių, galėsite būti tikri, kad jūsų garažo vartai ilgai veiks sklandžiai kaip nauji. Visiems, kurie nėra tikri ar tinkamai prižiūri savo garažo vartus, pateikiame keletą svarbių patarimų.

 1. Tinkamas garažo vartų takelio valymas

Jei jūsų garažo vartai girgžda arba tapo lipnūs, neskubėkite iš karto jų takelio purkšti tepalu. Tai greičiausiai neišspręs problemos, o garažo vartų takeliui gali turėti net neigiamą poveikį. Jei užpurkšite tepalo ant garažo vartų takelio, prieš tai tinkamai jų neišvalę, gali imti kauptis kietosios dalelės, kurios laikui bėgant sukietės ir neigiamai veiks garažo vartų darbą.

Užuot skubėję sutepti garažo vartus, pirmiausia ką turėtumėte padaryti tai kruopščiai išvalyti takelį. Tiesiog jį nuvalykite iš vidinės pusės švaria drėgna šluoste. Kai švariai išvalysite takelį, nuvalykite jį sausa šluoste ir sutepkite tepalu. Jei norite atsikratyti lipnių likučių, nusėdusių ant takelio, galite naudoti universalų tepalą WD-40. WD-40 – tai idealus sprendimas garažo vartų sutepimui. Garažo vartų sandarinimo gumos.

2. Garažo vartų sandarinimo gumos

Jei norite taupyti energiją, garažo vartų oro sandariklių montavimas yra puikus pasirinkimas. Taip išvengsite drėgmės patekimo į garažą. Taigi garažas išliks sausas, o daiktai jame – saugūs. Siekiant užtikrinti, kad garažo vartai veiktų veiksmingai, apatinėje garažo vartų dalyje, ant vartų rėmo ir tarp garažo vartų plokščių turėtumėte įmontuoti sandarinimo gumas.

3. Garažo vartų jutiklių sureguliavimas

Garažo vartų jutikliai – itin svarbus komponentas, užtikrinantis tinkamą garažo vartų veikimą. Viena iš priežasčių, kodėl jie gali veikti netinkamai gali būti tai, jog jutikliai išsireguliavę ir juos reikia sureguliuoti. Tiesiog švelniai nukreipkite juos teisinga kryptimi į tinkamą padėtį. Jie turi būti nukreipti vienas į kitą. Jei jutikliai nėra tinkamai sureguliuoti, ims mirksėti lemputės – mirksėjimas reiškia, kad jutiklius reikia sureguliuoti. Kai tinkamai sureguliuosite ir išdėstysite jutiklius, lemputės nustos mirksėti ir ims šviesti nepertraukiama šviesa.

4. Iš naujo nustatykite garažo vartų automatiką

Jei, prieš automatiškai atsidarant, garažo vartai trumpam užsidaro arba jei jie nustoja veikti iki galo nenusileidę, reikia iš naujo nustatyti garažo vartų automatiką. Kiekvieniems garažo vartams pateikiamos tam tikros specialios instrukcijos, kaip iš naujo nustatyti vartų automatiką. Čia pateiksime pagrindinius veiksmus, kuriuos turite atlikti:

  • Išjunkite garažo vartų maitinimą
  • Palaukite 10 sekundžių
  • Vėl įjunkite maitinimą

Kai vartai vėl įsijungs, spauskite rodyklę žemyn, kol garažo vartai nusileis ir visiškai užsidarys.

5. Tinkamas girgždančių garažo vartų sutepimas

Jei norite, kad garažo vartai veiktų nepriekaištingai, svarbiausia tinkamai juos sutepti. Taip užtikrinsite, kad vartai veiks be girgždesio ir sklandžiai. Naudokite tinkamą garažo vartams skirtą tepalą. Tinkamą tepalą naudokite ir garažo vartų judančioms dalims, tokioms kaip grandininėms, metaliniams ritinėliams,  guoliams, vyriams, kojelėms, spynoms ir rankenoms. Savo garažo vartus galite tepti su WD-40. Šiuo tepalu ne tik tinkamai sutepsite garažo vartus – jis taip pat sukurs apsauginę plėvelę, saugančią nuo drėgmės, kuri yra pagrindinė rūdžių ir korozijos atsiradimo priežastis.

Garažo vartų tepalas

Daugiau informacijos apie WD-40 produktus galite rasti čia:

https://wd40.lt/produktai/