Girgždančios durys veikia visus to būsto gyventojus. Dažniausiai ši problema atsiranda senuose namuose. Vos tik durys atidaromos ar uždaromos, jos kelia triukšmą – girgžda ir cypia. Tokias duris galima greitai ‘pagydyti’, naudojant tinkamą tepimo priemonę. Girgždančios durys neturi būti erzinančia problema.

Kodėl durys girgžda?

Pradžioje šis garsas gali net juokinti. Bet anksčiau ar vėliau durų girgždėjimas tampa problema. Girgždėjimą daugeliu atvejų sukelia jas laikantys vyriai. Jei lėtai atidarytumėte duris ir įsiklausytumėte, greitai išsiaiškintumėte triukšmo šaltinio vietą. Dėl dažno durų varstymo metams bėgant, tepalo sluoksnis nusitrina. Taip metalas trinasi į metalą, o girgždėjimas girdimas visame bute ar name.

Girgždančios durys ir pirmoji pagalba

Kas padeda kovoti su girgždančiomis durimis?

Kai durys girgžda, nėra ko laukti, nes problema pati neišsispręs. Akivaizdu, jog tepalo sluoksnis nusitrynęs, todėl metalą reikia padengti nauju sluoksniu. Kaip skubi ir ekonomiškiausia priemonė gali būti naudojamas aliejus, pavyzdžiui rapsų ar alyvuogių. Peilio galiuką patepti aliejumi ir patepti vyrius. Geresnė alternatyva, žinoma, yra naudoti klasika tapusią universalią WD-40 priemonę. Tepalas šiaudelio pagalba pasiekia neapsaugotą metalą, padengia jį tepalo plėvele, panaikindamas girgždėjimo garsą. Taip pat yra specialių tepimo priemonių, kurios tinkamos vyriams ir žada ilgalaikį tepimą. Nepamirškite ir automobilių durelių vyrių!

Išsaugokite durų vyrius su WD-40, jei jų tepimas nėra pakankamas

Kartais nepakanka tiesiog papurkšti ar patepti vyrius. Gali būti, jog vyriuose susidarė nuosėdos ar susiformavo rūdys. Tokiu atveju, pamėginkite stumtelti duris šiek tiek aukštyn atsuktuvo pagalba ir tinkama atrama, kad tepalas patektų visur, kur reikia. Kartais gali prireikti nukabinti duris. Tik tokiu būdu vyriai gali būti kruopščiai išvalyti, valikliu apdorotos rūdys, tuo pačiu neleidžiant joms formuotis, jei reikia, papildomai paviršių apdoroti šlifavimo popieriumi. Šios priemonės padės įveikti durų girgždėjimą. 

Prevencinės priemonės

Siekiant išvengti galimos girgždančių durų problemos, derėtų imtis prevencinių priemonių. Vos kelios minutės skirtos priežiūrai, o ramybės visiems metams. Jei vyriai susiduria su lauko sąlygomis, derėtų dažniau pasirūpinti jais. Dulkes nuo vyrių galima šalinti siurblio pagalba. Jei durys ėmė varstytis sunkiau, patepkite tepalu anksčiau nei jos ims girgždėti. Tepkite tepalu ar universaliuoju WD-40. Tai taip pat pukiai apsaugo nuo vyrių korozijos.