wolterke (Adobestock.com)

Ką tik baigėte žiūrėti siaubo filmą ir jau ruošiatės eiti miegoti, tikėdamasis, jog miegas padės pamiršti matyto baisaus klouno vaizdą. Staiga išgirstate, rodos, nesibaigiantį girgždėjimą. Neseniai matyto klouno vaizdas vėl išnyra prieš akis: matote kaip jis praveria girgždančias Jūsų namų duris ir eina Jūsų link. Būtų baisu, tiesa? Kaltos – girgždančios durys!

Dabar turimą nesuvaldomą paskatinimą visiems laikams išspręsti durų girgždėjimą. Tereikia surasti priimtiniausią būdą problemai pašalinti. Todėl žemiau aprašėme kelis šio girgždančio nepatogumo sprendimo būdus.

Paprasčiausias sprendimas yra panaudoti tepimo priemonę, padengiant juo durų vyrius. Įprastai tai iš karto pašalina problemą. Tačiau, jei tai neveikia, turėsite nuimti vyrius, pašalinti susikaupusias rūdis arba padengti tepimo priemone.

Žemiau pateikiamas tepimo priemonių sąrašas, kurias galite iš karto išmėginti:

  • Alyvuogių aliejus
  • Bet kokia tepimo alyva
  • WD-40 purškalas
  • Parafino žvakės
  • Muilas
  • Vazelinas

Jei Jūsų girgždančios durys vis dar išlieka „garsiomis“ po kažkurios iš priemonių panaudojimo, laikas pasiraitoti rankoves rimtesniam darbui, nukabinti duris ir nuo vyrių pašalinti susikaupusias rūdis ir padengti jas tepimo priemone. Žemiau pateikiami trys žingsniai, kurių reikėtų imtis nukabinus girgždančias duris.

1.    Padengimas tepimo priemone

Durų vyrių padengimas tepimo priemonės suveikia bene visada. Sekite žemiau pateiktą procedūros aprašymą.

a)     Vyrių pašalinimas

Uždarykite duris ir prie vyrių pagrindo pridėję vinį švelniai trinktelėkite plaktuku. Kai vyris šiek tiek atsilaisvina, jį galima ištraukti plaktuko griebtuvu ar replėmis. Nepamirškite, jog ištraukus vyrius, durys nėra pritvirtintos prie staktos, todėl geriausia jas tiesiog atremti prie kitos sienos.

b)    Padengti kepimo aliejumi / variklio alyva / WD-40

Variklio alyva yra puiki tepimo priemonė. Paimkite popierinį rankšluostį ar skudurėlį, padenkite vyrius variklio alyva ir patrinkite juos. WD-40 ar kepimo aliejus yra puikios tepimo alternatyvos padėsiančios pašalinti čaižų girgždėjimą.

c)     Vyrių sugrąžinimas

Įstumkite vyrius atgal laikiklius. Kai jie užsifiksuos ir neslys atgal, naudodami vinį ir plaktuką užtvirtinkite juos. Uždarykite duris ir kelis kartus jas atidarykite, kad įsitikintumėte, jog nėra girgždėjimo ir durys yra tvirtai laikomos vyrių. Jei girgždėjimas vis dar yra, gali tekti nuimti duris ir padengti juos antru tepimo priemonės sluoksniu.

d)    Tepimo priemonės likučių nuvalymas

Kepimo aliejus / variklio alyva ar WD-40 yra skysčiai, todėl dalis jos gali nutekėti siena, stakta ir pasiekti grindis. Tokie palikti tepimo priemonių likučiai gali palikti dėmes. Todėl nepamirškite sausu ir švariu skudurėliu nuvalyti visus alyvos likučius.

2.    Padengimas vašku

Jei tepimo priemonės neveiksmingos, padengimas vašku gali išspręsti girgždančių durų problemą. Sekite žemiau pateiktą padengimo vašku aprašymą, kad girgždančios durys neprimintų košmaro.

a)     Parafino žvakių įsigijimas

Parafino vaškas gali būti randamas žvakėse. Grynas vaškas yra baltas ir bekvapis. Prieš įsigydami žvakes, įsitikinkite, jog jos yra pagamintos iš parafino vaško.

  • Parafino vaško alternatyva yra bičių vaškas
  • Jei turite senų parafino vaško žvakių, jos puikiai vyrių tepimui

b)    Vaško lydymas

Vaško lydymui naudokitės elektrine virykle. Šildykite jį virš viryklės tol, kol jis visiškai ištirps. Nenaudokite dujinės viryklės – kai vaškas pasiekia virimo temperatūrą, jis išskiria degius garus. Galima naudoti ir mikrobangų krosnelę. Jį tirpinti reikėtų per du kartus po dvi minutes – taip vašką išlydysite tolygiai.

  • Saugumo sumetimais ir siekiant išvengti degių garų atsiradimo, vaško temperatūrą galite stebėti termometro pagalba. Parafino vaško lydymosi temperatūra yra apie 140°C.

c)     Vyrių padengimas

Išimkite vyrius kaip aprašyta aukščiau. Vyrių padengimas vašku suteikia pranašumą, mat apsaugo padengtas vietas nuo dulkių. Įsitikinkite , jog vyriai padengti vienodu lydyto vaško sluoksniu.

e)     Vyrių sugrąžinimas

Leiskite vaškui atvėsti ir sukietėti. Paprastai tai trunka apie dešimt minučių. Uždarykite duris ir atidarykite kelis kartus, kad įsitikintumėte, jog nebeliko girgždėjimo.

d)    Pakartotinis padengimas vašku

Gali būti, jog geriausiam rezultatui pasiekti, vieno vaško sluoksnio nepakaks. Perteklinį arba nuvarvėjusį vašką pašalinti lengviau nei skystas tepimo priemones.

3.    Rūdžių ir purvo pašalinimui naudokite plieno vatą

Turėkite omenyje, jog tepimo priemonės ir parafinas nebus veiksmingais, jei paviršius padengtas lipniu purvo sluoksniu. Jei panaudojus tepimo priemones ar parafiną, girgždesys nedingsta, paskutinis ginklas prieš jį yra plieno vata. Žemiau aprašyta kokia būtų procedūra.

a)     Surūdijusius vyrius nuvalykite su plieno vata

Jei panaudojus tepimo priemones ar parafiną, girgždesys nedingo, tikėtina, vyriai yra surūdiję. Patikrinkite, ar taip yra. Jei taip, belieka paskutinė priemonė – plieno vata.

b)    Vyrių pašalinimas

Nuimkite duris nuo vyrių kaip aprašyta aukščiau. Po to įdėkite juos į kriauklę. Paimkite plieninės vatos plokštelę ir pradėkite šveisti vyrius.

c)     Vyrių šveitimas

Šveiskite iki kol visos rūdys, lipnus purvas dings. Prieš šveitimą taip pat naudinga panardinti vatą į valymo priemonę.

d)    Padengti tepimo priemone

Kai kruopščiai nuvalysite vyrius, padenkite juos tolygiu tepimo priemonės ar parafino vaško sluoksniu. Sugrąžinkite vyrius, pritvirtinkite duris ir nuvalykite tepalo ar vaško likučius.

Po visų šių priemonių panaudojimo, Jūsų girgždančios durys daugiau nebegirgždės.