Įbrėžimų šalinimas.Skaitykite toliau ir sužinosite, kaip ant Jūsų grindų atsiranda įbrėžimai, kaip jų atsikratyti nuo įvairių grindų tipų ir kaip paprastos namų apyvokos priemonės gali pasitarnauti, šalinant įbrėžimus.

Įbrėžimų šalinimas nuo Jūsų grindų

Kaip sako patarlė, kas ieško, tas randa. Jūs girdite tai motyvacinėse kalbose apie absoliutų žmogaus gebėjimą greitai atgauti jėgas, tačiau tai galima pritaikyti ir kitkam. Tai yra… įbrėžimai nuo kojų brūkšėjimo! Taip! Tokie įbrėžimai lieka ant bet kokios rūšies grindų ir, jei jų nešalinsite, jie tikrai išliks! Jie yra visų švarių paviršių prakeikimas ir niekada nesiliauja plėsti savo bjaurios teritorijos. Laimei, viltis neprarasta ir Jūs galite atsikratyti įbrėžimų daugybe būdų. Jūs būsite maloniai nustebinti, sužinoję, kad yra nemažai namų apyvokos priemonių, kurios yra nuostabūs įbrėžimų šalintojai.

Iš kur jie atsiranda?

Įbrėžimus įrėžia bet kas, ko apatinėje pusėje yra kieta guma. Tai apima platų daiktų diapazoną -batais, kulnais, kopėčiomis, žaislais, baldais… Taigi faktiškai Jūs negalite jų išvengti.

Ką man daryti?

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo to, kokios rūšies yra Jūsų grindys. Mes aprėpėme metodus, kuriuos Jūs galite pritaikyti vinilinėms, plytelių ir teraco grindims.

Įbrėžimų nuvalymas nuo vinilinių grindų

Įbrėžimų valymas nuo vinilinių grindų gali būti nemažas iššūkis, ypač jei Jūs nežinote skirtumo tarp linoleumo ir vinilo. Linoleumo grindys yra visiškai natūralios tuo tarpu, kai vinilo grindys yra sintetinės. Pastarųjų marginys arba spalva apsiriboja tik pačiu viršutiniu sluoksniu. Dėl to, bandant nuvalyti įbrėžimus, Jums reikia būti ypatingai atsargiems, priešingu atveju Jūs galite nuvalyti grindų spalvą. Šiuo atveju geriausias įbrėžimų šalintojas būtų baltas trintukas. Arba dar vienas puikus įbrėžimų šalintojas yra pasta, kurią Jūs galite sumaišyti iš vandens ir kepimo sodos. Jei naudosite ką nors labiau abrazyvinį, gali nusitrinti spalva.

Įbrėžimų nuvalymas nuo plytelių grindų

Jūs galite kovoti su įbrėžimais ant plytelių grindų daugeliu būdų. Šiame scenarijuje daugelis medžiagų gali būti puikūs įbrėžimų šalintojai. Jei Jūsų plytelės keraminės, Jūsų užduotis dar lengvesnė. Štai penki būdai, kuriais Jūs galite tai padaryti.

  •  1-as būdas

Mažesniems įbrėžimams Jūs galite naudoti baltą trintuką, kaip apibūdinta aukščiau. Paprastas trintukas yra labai veiksmingas įbrėžimų šalintojas. Trinkite, kol tos žymės neliks. Geriausia naudoti šviesios spalvos trintuką; kitų spalvų trintukai gali palikti dėmes.

  • 2-as būdas

Sakote: didesni įbrėžimai? Tai – ne problema. Dabar Jums reikia teniso kamuoliuko. Taip, teniso kamuoliukas yra puikus įbrėžimų šalintojas. Paimkite peilį ir kamuoliuke įpjaukite kryžių. Po to paimkite šluotos kotą, įkiškite jo galą į kamuoliuką ir pradėkite trinti.

  • 3-ias būdas

Jūs galite palengvinti sau darbą ir duoti pasireikšti įbrėžimų šalinimo profesionalui, t.y. WD-40. Truputis WD-40, įpurkšto į audinio skiautę, ir Jūs galite visiškai nutrinti tą įbrėžimą nuo grindų paviršiaus. Po to, kai pašalinsite jį, nuvalykite tą plotą, naudodami sausą audinio skiautę.

  • 4-as būdas

Jei Jūsų įbrėžimai yra tikrai sunkiai įveikiami, Jums reikia panaudoti indų kempinėlę, kuri nebraižo paviršiaus. Naudokite ją švelniai, kad nesugadintumėte plytelių.

  • 5-as būdas

Nelipnus purškiamas aliejus taip pat yra nuostabus įbrėžimų šalintojas. Paimkite bet kokios rūšies minkštą audinį ir užpurkškite truputį aliejaus, o po to nuvalykite įbrėžimą. Po to Jums būtina nuodugniai nuvalyti tą plotą, naudojant sausą ir švarią audeklo skiautę.

Įbrėžimų nuvalymas nuo teraco grindų

Teraco grindys yra brangios ir jas reikia tinkamai prižiūrėti. Tinkamai prižiūrimos teraco grindys gali tarnauti keletui šeimos kartų. Įbrėžimai yra įprasta teraco grindų problema, taigi Jūs turite išlikti budrūs  ir greitai juos pašalinti. Įbrėžimai jose gali būti skirtingo intensyvumo ir dydžio. Štai ką Jums reikia daryti.

  • Paviršinių įbrėžimų šalinimas

Teraco grindys padengtos plonu vaško sluoksniu, kuris suteikia joms blizgesį. Tikriausiai dėl įbrėžimų valymo tas vaško sluoksnis bus pašalintas. Paimkite šilto vandens ir įpilkite truputį indų ploviklio. Pamerkite kempinę į mišinį ir pradėkite valyti įbrėžimą. Po to Jums reikėtų tą plotą nupoliruoti švelnia švaria audinio skiaute.

  • Platesnių įbrėžimų šalinimas

Jei tas įbrėžimas vis dar ten, laikas nusiteikti agresyviai. Paimkite šiek tiek kepimo sodos ir sumaišykite ją su šiltu vandeniu. Kai kepimo soda visiškai ištirps, kempine, sudrėkinta mišiniu,  įtrinkite grindis. Kai mišinys sukietės ir plotas išdžius, poliruokite grindis, kaip apibūdinta ankstesniame būde. Tai Jūs turėtumėte daryti tik tuo atveju, jei žymė vis dar išlieka. Kepimo sodos ir vandens mišinys yra labai universalūs įbrėžimų šalintojai ir juos galima naudoti įvairiems grindų tipams.

  • Gilesni įbrėžimai

Jei įbrėžimas vis tiek išlieka, nereikėtų jaudintis, nes jis vis tiek bus pašalintas. Jums reikės poliravimo miltelių, kurie pagaminti specialiai marmurui. Sumaišykite juos su vandeniu. Atlikite tai pagal pridėtas instrukcijas. Paimkite skiautę, pamerkite į tirpalą ir nuvalykite įbrėžimą. Pašveitę nupoliruokite kaip apibūdinta aukščiau, naudodami švarią audeklo skiautę.

  • Įbrėžimai, kurie įsisenėję

Ar jis vis dar ten?! Tai bent užsispyręs įbrėžimas! Tačiau, mes ne mažiau atkaklūs. Taigi nėra ko bijoti!

Jei įbrėžimas vis dar ten, tai reiškia, kad jis yra ant grindų paviršiaus po apsauginiu sluoksniu. Tai paprastai įvyksta ant grindų dalies, kuri daug naudojama ir turi plonesnį vaško sluoksnį. Pirmiausia Jums reikia pašalinti vašką, kad pasiektumėte paviršių. Tam galima panaudoti vaško šalintoją. Patrinkite grindis, naudodami arba muiluotą vandenį, arba kepimo sodos ir vandens mišinį. Nuskalaukite plotą vandeniu ir sausai jį nupoliruokite. Dabar Jums reikia panaudoti marmuro sandarintojo ir vaško sluoksnį. Kai išdžius, poliruokite, kol paviršius vėl pradės blizgėti.

Daugiau informacijos apie WD-40 produktus galite rasti čia:

https://wd40.lt/produktai/