Ar mėgstate dirbti sodo, daržo darbus? Sodininkystė yra populiari, malonumą teikianti mėgstama veikla – hobis – todėl beveik kiekvienuose namuose rasite, jei ne žemės lopinėlį, bent vazoną su kokia nors augmenija. Be abejo, didžiausias dėmesys skiriamas augalams, o kaip su darbo įrankiais? Kaip apsaugoti sodo įrankius nuo rūdžių, kad šie tarnautų ilgiau? Viena didžiausių problemų, kalbant apie sodo įrankius, yra rūdys. Sodo įrankiai yra gaminami iš metalo, kuris sukontaktavęs su drėgme, galiausiai ima rūdyti. Sodo įrankių keitimas kiekvieną sezoną sugaišins brangų laiką ir paplonins piniginę. Žemiau pateikti patarimai kaip tinkamai rūpintis darbo įrankiais.

Sodo įrankius laikykite tinkamoje vietoje

Pirmas žingsnis, siekiant apsaugoti sodo įrankius nuo rūdžių yra laikyti juos tinkamai. Didžiausias sodo įrankių priešas po intensyvaus jų naudojimo yra aplinkos poveikis. Nors neretai labai patogu tiesiog palikti įrankius lauke, nedarykite to. Būtent toks patingėjimas padėti daiktus į savo vietą, sukelia tokias problemas kaip rūdys. Vanduo ir drėgmė yra pagrindinė priežastis, kodėl sodo įrankiai tarnauja trumpiau nei tikimės. Todėl įsitikinkite, jog nepaliekate jų bet kur, o padedate į vėsią ir sausą pavėsinę, kurioje nėra drėgmės ar vandens. Gera ventiliacija taip pat apsaugos nuo nepageidaujamų rūdžių ir pelėsio.

Sodo įrankius laikykite švarius

Dirvožemis turi daug drėgmės, kuri sudaro tinkamas sąlygas rūdžių atsiradimui. Todėl, jei po sodo įrankių panaudojimo, juos kruopščiai nuvalote ir padedate į tinkamą laikymo vietą (pavyzdžiui, pavėsinę ar įrankių dėžę), apsaugosite juos nuo rūdijimo. Įrankių nuvalymas nuo prikibusių sėklų, šaknų ir dirvožemio taip pat apsaugos nuo jų pernešimo iš vienos vietos į kitą. Prieš padedant įrankius į vietą, įsitikinkite, jog vandeniu nuplovėte visus dirvožemio likučius. Dirvožemiui pridžiūvus, galite nugremžti jį glaisto peiliu. Tai apsaugos įrankius nuo rūdžių. Taip pat įsitikinkite, jog nusausinote įrankius prieš juos padėdami į laikymo vietą.

Naudokite teisingus produktus

Net valant, sausinant ir tinkamai laikant sodo įrankius, reikia dar kai ko, kas padėtų juos išlaikyti funkcionaliais. Efektyvus sodo įrankių apsaugos būdas yra jų padengimas apsauginiu sluoksniu. Daugeliui metalinių įrankių pakaks plono sluoksnio tepalo. Itin tinkamas šiam reikalui yra universali tepimo priemonė WD-40®. Šis produktas yra sukurtas atstumti drėgmę, apsaugoti nuo korozijos, todėl geba apsaugoti sodo įrankius nuo rūdžių. WD-40 yra geriausias visų įrankių draugas.

Nuvalykite rūdis

Rūdys ir korozija yra viena pagrindinių problemų, kalbant apie sodo įrankius. Jos silpnina sodo įrankius ir juos sugadina. Visgi, jei pamatėte rūdis ant sodo įrankių, skubiai jas nuvalykite, kad jos nustotų plisti. Galite naudoti švitrinį popierių arba vielinį šepetį sunkiai prieinamoms vietoms. Taip pat galite naudoti smėlį su tepalu – jis veiks kaip švelnesnė alternatyva nei švitrinis popierius. Svarbu veikti iš karto vos tik pastebėjus atsiradusias rūdis. Kas būna ilgiau palaukus? Rūdys plis ir bus sunkiau jas pašalinti.