Ar žinote, kad geresnis dizainas daro stebuklus. Ar kada susimąstėte, kaip galėtumėte apsaugoti metalą nuo korozijos? Norėdami daugiau sužinoti , skaitykite toliau:

Korozijos kontrolė – geresnis dizainas

Medžiagos pasirinkimas yra pagrindinė korozijos kontrolės priemonė, tačiau negalime atmesti ir dizaino svarbos. Tam kad būtų išvengta korozijos yra nemažai sąlygų kurias turi įvykdyti projektuotojas dėl metalo struktūros ir konstrukcijos. Taip pat yra dar keli svarbūs dalykai kuriuos turi atlikti projektuotojas norint išvengti korozijos:

Drenažo užtikrinimas

Drėgmė yra pagrindinė korozijos priežastis, tiesa? Todėl svarbu saugojimo talpyklas, tokias kaip rezervuarai suprojektuoti taip, kad būtų lengva juos išsausinti ir išvalyti. Taigi talpyklų gamintojai turi užtikrinti, kad čiaupai būtų dedami taip, kad juos atsukus iš bako ištekėtų visas juose esantis skystis tuomet galėsite tinkamai juos išvalyti.

Temperatūros gradiento sumažinimas

Šilumos transportavimo įrangos projektuotojai, norėdami kontroliuoti koroziją, turi užtikrinti, kad ant metalo paviršių nesusidarytų temperatūros pokyčiai būtų nežymūs arba nekintami.

temperatūros pokyčiai arba būtų nežymūs ir nekintami. Temperatūros pokyčiai yra priežastis dėl ko susidaro karšti arba šalti plotai, kurie yra jautrūs korozijai. Pvz., susidarę karšti plotai susiduria su termogalvaninės korozijos grėsme, tuo tarpu susidarę šalti plotai sukelia kondensaciją, kuri, gali sukelia koroziją.

Sienų storio parinkimas

Korozijos kontrolės tikslais projektuotojams patariama atlikti sienų storio korekcijas. Turint omenyje tai, kad korozija nuolat veikia metalą ir to pasekoje mažėja jo storis. Būtų galima suprojektuoti dvigubai storesnes sienas.
Tai yra įprastas korozijos prevencijos metodas, kurį naudoja gamintojai, tačiau ne visada yra įmanoma. Nes, bet kokio projekto sienų storis turi atitikti mechaninius svorio, įtempio ir slėgio reikalavimus.
Kita priežastis, kodėl šis metodas nėra dažnai naudojamas, nes tai labai padidintų architektūros kainą. Ar tai pateisina? Deja, ne visada. Visada svarbu atlikti sąnaudų ir naudos analizę, kad žinotume, ar padidėjusios išlaidos sukuria naudą, ar ne.
Projektuotojai pataria savo klientams retkarčiais padengti metalinę architektūrą WD-40, kad sumažintumėte korozijos tikimybę.

Ertmių sumažinimas

Mes nekalbame apie odontologiją; ertmių mažinimas yra svarbus ir architektūroje. Gaminiai su mažomis ertmėmis ir plyšiais kaupia drėgmę nes oras negali laisvai cirkuliuoti per šiuos plyšius. Tai reiškia, kad jei Jūs nepakankamai skiriate laiko valydami šiuos įtrūkimus ir jie greitai gali pakeisti išvaizdą. Projektuotojai turėtų kiek įmanoma vengti tokių ertmių bei plyšių savo architektūroje.
Norint apsaugoti nuo korozijos, visiems klientams turėtų būti rekomenduojama naudoti WD-40, kad Jiems nereikėtų kentėti nuo jau aptartos problemos.

Pritaikymas prie aplinkos

Projektuotojai turi atsiminti faktą, kad jų kūriniai bus laikomi atviroje aplinkoje ir bus atvira sąveika su elementais. Jei metalinę konstrukciją nusipirko žmogus, gyvenantis netoli pajūrio, projektuotojas būtinai turi naudoti tokias medžiagas, kurios tokioje aplinkoje bus atsparios korozijai.
Bet kurio atveju, norint užkirsti kelią korozijai, visada patariama naudoti WD-40, kad būtų saugu.

Suvirinimas, vietoj varžtų

Ar jūs kada nors matėte sujungimą priveržtą varžtais? Ar nenorėtumėte, kad jungtys būtų suvirintos? Projektuotojai, kurdami  turėtų to nepamiršti. Kodėl? Todėl, kad varžtai ir veržlės kaupia drėgmę ir jie greitai surūdyja. Tai reiškia, kad metalo konstrukcijose varžtai turėtų būti naudojami tik tada, kai tikrai to reikia. Oro cirkuliacijai reikia palikti pakankamai vietos, tam kad drėgmė lengvai nesikauptų ir neatsirastų korozija.
Atsižvelgiant į priemones, kurių projektuotojai galėtų imtis korozijos prevencijai, negalime nepastebėti, kad WD-40 lengvai atlieka šį darbą. Tai daro stebuklus.