sp4764 – stockabode.com

Juodi dryžiai, liekantys ant grindų nuo kietos gumos, pavyzdžiui, puspadžių batų, aukštakulnių, baldų, kopėčių, žaislų ir panašiai, nepuošia jūsų grindų. Tokios dėmės gali atsirasti ant bet kokių grindų. Dėmėtos grindys neatrodo prižiūrėtos. Nors atrodo, kad atsikratyti tokių dėmių nėra lengva, iš tiesių šias dėmes pašalinti gali būti visai paprasta. Išvalyti grindis nuo gumos žymių yra lengviau nei gali pasirodyti ir tam nereikia didelių pastangų. Mes atrinkome jums keletą paprastų patarimų ir keletą gumos dėmių valiklių, kurie jums gali padėti nuvalyti gumos dėmes nuo keraminių plytelių grindų ir jos vėl atrodys kaip naujos.

Gumai pašalinti naudokite gumą

Yra daugybė gumų rūšių ir kai kurios jums gali padėti, kai reikia nuvalyti gumos paliktus dryžius. Štai kaip galite pasinaudoti skirtingomis gumos rūšimis valant keraminių plytelių grindis.

Trintukai

Mažų gumos paliktų dėmių valymui galite išbandyti trintuką. Jis puikiai valo gumos dėmes. Stipriai suspaudę trintuką valykite dėmę kol ji išnyks. Nepamirškite išvalyti trintuko likučių nuo grindų, nes kitaip jie taip pat paliks savo žymes. Parduotuvėse galite rasti daugybę trintukų, sukurtų būtent tokioms dėmėms valyti. Rinkdamiesi trintuką įsitikinkite, kad jis pakankamai švelnus ir nepažeis lakuoto grindų paviršiaus. Pirmiausia išbandykite valymą trintuku mažoje sunkiau matomoje vietoje.

Teniso bateliai

Guminiai teniso batelių padai taip pat puikiai valo gumos paliktas žymes ir su jais patogu valyti ir didesnes žymes. Įkiškite ranką į batelį ir jo padu stipriai trinkite išteptas vietas. Jei jums toks valymas nėra patogus ar jaučiate, kad negalite pakankamai stipriai trinti dėmės, valyti galite ir koja apsiavę teniso bateliu. Taip bus patogiau ir galėsite panaudoti daugiau jėgos trinant dėmes. Dėmes trinkite sukamaisiais judesiais.

Teniso kamuoliukas

Gumos paliktų dėmių ant grindų galite atsikratyti ir pasinaudoję teniso kamuoliuku. Šis metodas geriausiai tinka valant didesnes žymes. Paimkite teniso kamuoliuką ir ant jo peiliu įrėžkite X formą. Ji neturėtų būti didesnė nei ¼ kamuoliuko. Pjaudami nelaikykite kamuoliuko rankoje, kad išvengtumėte susižeidimų. Pasidėkite kamuoliuką ant tvirto paviršiaus ir tada įpjaukite. Įpjautoje vietoje įstumkite šepečio kotą, kad būtų patogu trinti dėmes.

Valymo patarimai

Jei aukščiau išvardinti metodai jums nelabai tinkami, štai keletas valymo patarimų, kaip atsikratyti gumos paliktų žymių ant grindų.

Sodos pasta

Pasidarykite pastą sumaišydami 2 šaukštelius sodos ir šiek tiek šilto vandens. Svarbu, kad pasta nebūtų per skysta. Paimkite švelnų skudurėlį ir įtrinkite juo pastą į gumos žymes. Kai nuvalysite dėmes, grindis dar kartą nuvalykite švariu drėgnu skudurėliu ir palikite išdžiūti.

Dantų pasta

Kaip gumos paliktų dėmių valiklį galite naudoti ir dantų pastą. Įspauskite nedidelį kiekį dantų pastos  ant švaraus skudurėlio ir švelniais sukamaisiais judesiais trinkite juo gumos paliktas žymes. Išvalę dėmes pervalykite grindis švariu drėgnu skudurėliu ir leiskite išdžiūti.

WD-40

Vienas paprasčiausių ir efektyviausių būdų valyti gumos paliktas žymes yra WD-40 valiklis. Užpurkškite šiek tiek WD-40 valiklio ant popierinio rankšluosčio ar švaraus skudurėlio ir trinkite juo ant grindų paliktas gumos žymes. Netrinkite per stipriai, o ramiais sukamaisiais judesiais. Paskui nuvalykite tą vietą švariu drėgnu skudurėliu. WD-40 valiklis gumos dėmes valo lengvai ir greitai bei nepažeidžia grindų ar lako paviršiaus.

Atsargumo priemonės

Štai keletas dalykų, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį naudojantis aukščiau išvardintais metodais gumos dėmėms valyti nuo keraminių plytelių grindų.

  • Prieš valydami gumos dėmes nuo grindų aukščiau išvardintais metodais, išbandykite juos mažuose plotuose mažai matomose vietose. Taip įsitikinsite, kad naudojamas valiklis nepažeis grindų ar jų spalvos.
  • Jei dvejojate dėl bet kurio gumos dėmių valymo būdo, VISADA pasitikslinkite su pardavėju ar gamintoju, kad nepadarytumėte klaidų. Taip pat jų galite pasiklausti ir papildomų patarimų kaip valyti gumos paliktas žymes ant grindų.

Aukščiau išvardinti patarimai gali jums padėti nuvalyti gumos paliktas žymes nuo grindų. Prieš naudodami bet kurį iš minėtų būdų, išbandykite jį mažai matomoje grindų vietoje, kad įsitikintumėte, jog nepažeisite grindų spalvos ar lako. Taip pat per stipriai netrinkite dėmių, kad nesugadintumėte grindų spalvos.