Yra keletas paprastų gudrybių, kurių galite imtis, jei norite pašalinti kramtomąją gumą iš drabužių ir jų nesugadinti.

Kaip pašalinti kramtomąją gumą prilipusią prie drabužių

Kalbant paprastai, kramtomoji guma yra „liaudies priešas“.  Ji yra kaip klijai, kurie įsiskverbia į audinio medžiagą  ir taip gerai ten įsiskverbia, kad neįmanoma jų iš ten iškrapštyti. Visada naudinga žinoti, kaip pašalinti gumą iš drabužių, nes niekada negali žinoti, kada tai atsitiks ir jums. Kramtomosios gumos pašalinimui gali prireikti daug kantrybes.

Pateikiame keletą patarimų bei gudrybių, kuriomis galite pasinaudoti:

1. Atšaldykite

Tai labiausiai paplitęs kramtomosios gumos šalinimo iš drabužių būdas. Gudrybė yra paprasta: Paimkite ledo kubelį  ir trinkite juo gumą, kol ji sukietės. Kai ji pakankamai kieta, panaudokite buką peilį, dažų gremžtuką arba šaukštą, kad greitai ją atplėštumėte, kol ji vėl nepradėjo šilti. Jei norėtumėte pagreitinti šį procesą, galite padėti ledo kubelius iš abiejų audinio pusių.

Dar vienas metodas: jei turite šaldiklį, kuris dar nevisiškai pilnas, galite įdėti drabužį į plastikinį maišelį ir padėti jį į šaldiklį keletui valandų, kol guma ant jo sukietės. Prieš dėdami į maišeli drabužį, įsitikinkite, kad dalis su guma yra išorėje, taip išvengsite, kad guma nepriliptų prie kitų drabužio dalių. Šalindami gumą nuo drabužio, tai darykite atsargiai, juk nenorite pakenkti drabužiui.

Šaldymo metodas labiausiai tinka drabužiams, kuriems tinkamas tik cheminis valymas. Jei po kramtomosios  gumos pašalinimo  šaldymo būdu liko dėmė, nuneškite drabužį į cheminę valyklą.

2.Kramtomosios gumos šalinimas iš drabužių naudojant šilumą

Jei neturite nieko po ranka, kad galėtumėte užšaldyti gumą ant drabužio, jos pašalinumui galite panaudoti karštį. Galite naudoti plaukų džiovintuvą, kad jis ištirpintų gumą. Kai pamatysite, kad guma minkštėja, nulupkite ją nuo drabužių. Guma gali būti labai įkaitusi, todėl prieš imant ranka ištirpusią gumą, rekomenduojama užsimauti ant rankų pirštines arba plastikinį maišelį.

Pašalinę gumą iš drabužių, išvalykite dėmę distiliuoto baltojo acto ir skysto skalbiklio mišiniu sumaišę juos lygiomis dalimis. Švelniai įtrinkite šį mišinį į dėmę ir palikite mažiausiai penkiolika minučių. Baigę išskalbkite drabužį kaip įprastai tai darote. Išskalbus drabužį prieš džiovinimą patikrinkite dėmę ir jei ji dar neišsivalė pakartokite procesą.

3. Kramtomosios gumos šalinimas iš drabužių naudojant lygintuvą

Ant lyginimo lentos arba plokščio paviršiaus padėkite švarų kartono lapą. Po to padėkite drabužio dalį, prie kurios prilipo guma (guma į apačią). Lyginkite drabužio išvirkščiąją pusę vidutiniu karščiu. Jei karštis bus per didelis, guma pavirs lipnia koše. Per mažo karščio nepakaks gumai ištirpdyti. Gumai ištirpus, ji prilips prie kartono ir jūs galėsite švelniai nulupti drabužį nuo kartono.

4. Kramtomosios gumos šalinimas iš kilimų

Norėdami pašalinti kramtomąją gumą iš kilimo, galite panaudoti tą patį šaldymo būdą su ledu. Sukietėjus gumai, nugramdykite ją, naudodami ką nors buku kraštu, pavyzdžiui šaukštu.

Jei pašalinus kramtomąją gumą, liko dėmė, ją galite išvalyti distiliuoto baltojo acto ir skysto skalbiklio mišiniu sumaišę juos lygiomis dalimis. Paimkite šepetį švelniais šereliais ir įtrinkite mišinį į dėmę. Palikite mišinį veikti maždaug penkiolika minučių. Po to paimkite švarią sudrėkintą šluostę ir nuvalykite. Visas mišinys susigers į šluostę, o dėmė iš kilimo išsiims. Išdžiovinkite kilimą, o po to išsiurbkite, kad pasipurentų kilimo tekstūra.