Kaip pašalinti kramtomąją gumą. Ar Jūs bijote, kad sugadinsite savo avalynę, atsitiktinai užlipę ant kramtomosios gumos? Tai neįvyks… Skaitykite toliau ir sužinosite ką daryti tokiu atveju:

Kaip pašalinti kramtomąją gumą nuo avalynės

Ar Jums yra tekę kada nors atsitiktinai užlipti ant kramtomosios gumos? Jei taip, tada žinote, kas būna po to. Tačiau Jūs turėtumėte nesijaudinti, nes dar yra vilties išgelbėti Jūsų mylimą batų porą. Kaip? Štai keletas įprastų metodų, kaip pašalinti kramtomąją gumą.

Pasinaudokite ledu

Vienas iš pagrindinių metodų, kuriuo galite pasinaudoti, šalindami kramtomąją gumą nuo avalynės, yra panaudoti ledą. Taip, Jūs išgirdote teisingai: atskiriant kramtomąją gumą nuo batų nepažeidžiant audinio ar kitos medžiagos, galima panaudoti ledo kubelius. Jums tereikia pripildyti didelį plastikinį maišą ledo kubelių ir po to padėti savo batelį ant šio maišo viršaus, kad paviršius su guma liestųsi su maišu.

Tačiau pasirūpinkite, kad joks ledo kubelis neliestų batelio paviršiaus. Kodėl? Tokiu atveju Jūsų avalynė gali sušlapti, nes kai kuriai avalynei tai nerekomenduojama ir gali padaryti daugiau žalos negu naudos.

Ši procedūra gali užtrukti, taigi rekomenduojama panaudoti maisto laikymo užspaudžiamą maišą, kad ledas neištirptų anksčiau, negu ši procedūra bus baigta. Jei pakaks laiko, guma visiškai sušals ir ją bus lengva nukrapštyti. Šis metodas ne visada tinka, nes kad suveiktų jo burtai, reikia daug laiko. Taigi jei turite nedaug laiko, rekomenduojama naudoti kitą būdą!

Gumos ištirpdymas

Kam rūpintis dėl gumos nuvalymo nuo savo avalynės, kai Jūs galite ją suskaidyti. Šiam tikslui Jūs galite veiksmingai panaudoti žibalą. Jums tereikia gerai sumirkyti audeklo skiautę žibale ir įtrinti jį į kramtomąją gumą. Pamatysite, kaip guma tirpsta. Tačiau, turint omenyje žibalo savybes, reikės laikytis tam tikrų atsargumo priemonių. Žinant, kaip lengvai žibalas užsidega, reikia pasirūpinti, kad patalpa, kurioje valote avalynę, būtų gerai vėdinama.

Šiam tikslui taip pat galima naudoti nagų lako valiklį. Procedūra būtų panaši į aukščiau minėtą: sumirkykite skudurėlį ar audeklo skiautę nagų lako valiklyje, kurio pagrindas yra acetonas, ir po to įtrinkite jį į kramtomąją gumą. Panašiai kaip ir su žibalu pamatysite, kaip guma tirpsta. Tačiau šią priemonę taip pat reikia naudoti atsargiai. Kodėl? Acetonas gali sugadinti kai kurias avalynės rūšis, ypač zomšos avalynę.

Daugiafunkcinis WD-40

Turint omenyje, kad WD-40 turi daugiau kaip du tūkstančius panaudojimo būdų, nestebina, kad kramtomosios gumos nuėmimas yra vienas iš jų. Viskas, ką Jums reikia padaryti tai pamirkyti kramtomąją gumą su WD-40. WD-40 neturi patekti ant jūsų avalynės paviršiaus, nes kai kuriuos paviršius ši priemonė gali pažeisti. WD-40 reikės maždaug minutės, ir po jos Jūs galėsite nuvalyti kramtomąją gumą skudurėliu arba audeklo skiaute. Jei guma lengvai nenusiima, nebūtina gremžti: Jums tereikia tik pakartoti procesą. Nuvalius gumą, belieka nuvalyti WD-40 nuo savo batelio pado – ir viskas baigta!

Taigi kitą kartą, atsitiktinai užlipę ant kramtomosios gumos, nesinervinkite. WD-40 ateis Jums į pagalbą!

 

Daugiau informacijos apie WD-40 produktus galite rasti čia:

https://wd40.lt/produktai/