Kai susitinka kilimas ir guma, jie tampa neišskiriamais. Prie šių derinių atsiradimo prisideda vaikai, tad laikas nuo laiko užsiimsime gumos pašalinimo veikla. Nėra nieko labiau erzinančio ant švarutėlaičio kilimo rasti šviežiai įmintą kramtomąją gumą. Nes žinote, jog teks nemažai padirbėti, norint ją išimti bei panaikinti likusią dėmę. Net jei ir dažnai susiduriate su šia problema, šiame straipsnyje pateiksime kelis būdus kaip pašalinti kramtomąją gumą ir likusią dėmę.

1 būdas – Ledo naudojimas

Kaip ir visas dėmes, taip kramtomąją gumą, rekomenduojama išimti kaip įmanoma greičiau. Antraip gresia didesnis įsigėrimas, o šiuo atveju, jos sukibimas su kilimo danga.

Štai ką reikėtų daryti, norint kramtomąją gumą iš kilimo:

 1. Paimkite užsegamą plastikinį maišelį ir įdėkite į jį saują ledo.
 2. Užsegę maišelį, padėkite jį tiesiai ant dėmės. Laikykite tol, kol guma ims kietėti. Jai sukietėjus, bus lengviau ją išimti.
 3. Naudodami buką peilį ar kitą neaštrų grandymo įrankį pašalinkite gumą nuo kilimo.
 4. Pašalinus kramtomąją gumą, darbas nebaigtas, nes po ja bus spėjusi atsirasti dėmė. Ją valyti reikėtų plovimo priemonėje suvilgyta kempine. Šiek tiek patrynus, pašalinsite kramtomosios gumos paliktas riebalines dėmes.
 5. Paimkite švarų, geriausiai baltą rankšluostį ir švelniai spauskite dėmės vietoje – taip pašalinsite vandens perteklių ir iš karto pamatysite rezultatą – kilimas ir vėl bus kaip naujas!

 

2 būdas – WD-40 naudojimas

Prieš atvykstant svečiams, pastebite prie kilimo prilipusią kramtomąją gumą. Ką daryti? Kai neturite laiko problemai spręsti ir reikia greičiausio problemos sprendimo būdo, Jums reikia WD-40. WD-40 yra paprasčiausias ir greičiausias metodas pašalinti kramtomąją gumą. Štai ką reikėtų daryti:

 1. Gausiai apipurkškite WD-40 priemone prilipusią gumą.
 2. Leiskite įsigerti t. y. palikite kelios minutėms.
 3. Nėra reikalo laikyti ilgiau, nes jis veikia greitai ir guma išsiims.
 4. Dėmei pašalinti, paimkite šepetėlį ir patrinkite dėmę pagal kilimo plauko kryptį. Nepersistenkite, įnirtingai trindami, galite pažeisti kilimą.
 5. Kol trinate, vis papurkškite WD-40 priemone.

Taip trumpiau nei per 10 minučių pašalinsite kramtomąją gumą ir jos dėmę, o kilimas atrodys kaip naujas. Kai turite užduotį pašalinti kramtomąją gumą greičiausiu būdu, naudokite WD-40.

3 būdas – Plaukų džiovintuvo naudojimas

Dar vienas būdas pašalinti kramtomąją gumą – visiškai priešingas pirmajam aprašytam ledo būdui. Jei ledukai pasibaigė arba neturite WD-40, Jums padės plaukų džiovintuvas. Naudokite žemiau aprašytą veiksmų seką.

 1. Nukreipkite įjungtą plaukų džiovintuvą į prilipusią gumą kaip įmanoma greičiau, kol ji neėmė kietėti.
 2. Stebėkite, kad guma nepradėtų tirpti, nes ji tik labiau įsigers į kilimo plaukus.
 3. Kai kramtomoji guma pradeda šiek tiek tirpti, apgaubę ranką plastikiniu maišeliu, nuimkite gumą nuo kilimo. Kadangi guma yra suminkštėjusi, ji prilips prie plastikinio maišelio ir taip bus lengviau ją pašalinti.
 4. Tęskite, kol visi gumos likučiai bus pašalinti.

Tai buvo trys paprasti būdai kaip pašalinti kramtomąją gumą iš kilimo ar kiliminės dangos. Žinant šiuos būdus, prikibusi prie kilimo kramtomoji guma, neatrodys tokia rimta problema. Visgi, jei norite efektyviausio ir greičiausio būdo, rekomenduojame naudoti WD-40, mat jis nepalieka dėmių ant kilimo.