Kramtomoji guma yra visuomenės priešas, mat jos rasti galima visur, pradedant kėdėmis, suolais, stalais ir netgi drabužiais. Kramtomoji guma lyg piktybiniai klijai, kurie patekę ant audinio į jį įsiskverbia, o ant kitokio paviršiaus prilimpa ir sukietėja. Net jei patys nekramtote gumos, vis tiek pravartu žinoti, kaip jos atsikratyti, jei ji priliptų. Mėginimas pašalinti prilipusią prie drabužių kramtomąją gumą panėšėja į žaislo atėmimą iš vaiko. Svarbiausia dalykas šioje kovoje – atlaisvinti sukibimą prieš ją išimant.

Štai keletas patarimų ir gudrybių, kuriuos galite naudoti kramtomosios gumos pašalinimui iš drabužių.

1.    Šaldykite kramtomąją gumą

Tai turbūt populiariausias kramtomosios gumos pašalinimo būdas. Paprasta gudrybė: paimkite ledo gabalėlį ir patrinkite, kol guma sukietės. Jai sukietėjus, buko peilio, dažų grandiklio ar šaukšto pagalba nukrapštykite, kol ji nespėjo atšilti. Jei norite kaip įmanoma greičiau išimti įkibusią į audinį gumą, tuomet ledukus dėkite iš abiejų drabužio pusių, kad guma būtų tarp ledukų.

Taip pat, jei turite vietos šaldiklyje, drabužį kelioms valandoms galite įdėti į jį iki kol guma sukietės. Prieš dedant įsitikinkite, jog drabužis yra suvyniotas taip, jog prilipusi guma būtų ne įvyniota, o paviršiuje – taip šaltis greičiau ją sušaldys. Atsargiai pašalinkite sušalusią kramtomąją gumą, kad nepažeistumėte audinio.

Šaldymo metodas geriausiai tinka sausai valomiems drabužiams. Tad pašalinus gumą šiuo būdu, nepamirškite nunešti į valyklą, kad jie pašalintų likusią dėmę, jei tokia yra.

2.    Šildykite kramtomąją gumą

Jei pora ranka neturite šaldančio būdo, norėdami pašalinti prilipusią prie drabužių kramtomąją gumą, galite ją šildyti. Galima naudoti plaukų džiovintuvą, jis nepakenks audiniui, visgi nereikėtų rinktis galingiausio režimo. Kai kramtomoji guma ims tirpti, pašalinkite ją nuo drabužio. Guma gali būti gana karšta, todėl rekomenduojama mūvėti pirštines arba užsidėti plastikinį krepšelį ant rankos prieš mėginant pašalinti gumą.

Kai kramtomoji guma pašalinta, likusią dėmę galite pašalinti lygiomis dalimis sumaišę baltąjį actą ir skystą muilą. Švelniai įtrinkite mišiniu dėmę ir palikite bent penkiolikai minučių. Praėjus šiam laikui, drabužį išskalbkite kaip įprastai. Išskalbus patikrinkite, ar neliko dėmės likučių. Jei liko, dar kartą suvilgykite anksčiau aprašytu mišiniu. Tai padės įveikti dėmę ir drabužis bus kaip naujas.

3.    Naudokite lygintuvą norėdami pašalinti prilipusią prie drabužių kramtomąją gumą

Ant lyginimo lentos arba kito lygaus paviršiaus uždėkite švaraus kartono. Padėkite drabužį, kuriame prilipusi kramtomoji guma, gumos puse žemyn ant kartono. Lyginkite ne didesniu nei vidutiniu režimu. Karštesnis lygintuvas, gumą visai išlydys. Per vėsus lygintuvas, nesušildys gumos pakankamai. Kai guma pradės lydytis, ji prilips prie kartono, o Jūs galėsite švelniai nuimti drabužį nuo kartono, paliekant gumą prikibusią jau prie kito paviršiaus.

4.    Geriausias kramtomosios gumos pašalinimo būdas

Jei kramtomoji guma prilipo prie drabužio, lengviausias būdas ją pašalinti yra naudoti WD-40. Ši daugiafunkcinė priemonė turi tiek daug panaudojimo būdų, jog namuose jis yra būtinybė. Tiesiog užpurkškite šiek tiek WD-40 ant įstrigusios kramtomosios gumos ir ji lengvai nusiims nuo audinio. Tai yra efektyviausias būdas pašalinti prilipusią prie drabužių kramtomąją gumą, nes sutaupote laiko – nereikia laukti, kol sušals ar sušils kibi guma.

5.    Kramtomosios gumos pašalinimas nuo kilimo

Norėdami pašalinti įmintą į kilimą kramtomąją gumą, galite naudoti ledų maišelio – šaldymo – metodą. Gumai sukietėjus, pašalinkite ją kuo nors turinčiu bukumą, pavyzdžiui, buku peiliu ar šaukštu.

Jei visgi lieka dėmė, valykite ją baltojo acto ir skysto muilo mišiniu. Įtrinkite mišinį šepetėliu ir palikite bent penkiolikai minučių. Nuvalykite švaria, vandeniu suvilgyta šluoste. Taip mišinio likučiai nuo kilimo persikels ant šluostės. Leiskite išdžiūti ir nusiurbkite.