Kaip pašalinti rūdis esančias ant metalinių paviršių

Jei turite aprūdijusių metalinių daiktų, negalite tiesiog taip lengvai jų išmesti ar pakeisti. Pasinaudokite šiais patarimais ir pašalinsite rūdis nuo metalinių daiktų paviršiaus. Galite naudoti daugybę namų buičiai skirtų priemonių, tokių kaip švelniai rūgštus skystis, pavyzdžiui, baltasis actas arba aliuminio folija. Taip pat galite naudoti chemiją, kuri yra specialiai sukurta rūdims pašalinti, pvz., WD-40. Bet koks valymo būdas, kurį naudosite rūdims pašalinti, pareikalaus daug laiko ir kantrybės, nes tai yra varginantis darbas. Skirdami daug laiko ir pastangų lengvai pašalinsite rūdis esančias ant daugelio metalinių paviršių.

Buityje turimų priemonių naudojimas

  1. Baltojo acto naudojimas yra veiksmingas būdas norint pašalinti rūdis. Rūdys reaguoja su actu ir vėliau ištirpsta. Galite tiesiog panardinti metalinį daiktą į baltąjį actą kelioms valandoms ir nušluostyti rūdis. Jei metalinis daiktas yra gana didelis, tuomet tolygiai užpilkite baltojo acto ant paviršiaus ir palikite kad įsigertų, vėliau paviršių nuvalykite su drėgna šluoste. Kitas būdas tai naudoti acte suvilgytą aliuminio foliją. Galite naudoti ir įprastą actą tačiau pašalinti rūdims prireiks daug daugiau laiko. Jei mirkysite metalo gaminį įprastame acte 24 valandas – tai sutrumpins rūdžių nuvalymo laiką.
  2. Laimas ir druska taip pat veiksminga priemonė norint pašalinanti rūdis. Užberkite druskos ant aprūdijusio paviršiaus, išspauskite laimo sultis ir palikite maždaug 3–4 valandoms, kol įsigers ir pašveiskite. Šis būdas yra pakankamai veiksmingas, pašalina rūdis nepadarydamas žalos metalui. Jei neturite laimo, galite naudoti citriną.
  3. Kepimo sodos naudojimas dar vienas būdas norint pašalinti rūdis. Sumaišykite vandenį su kepimo soda, įsitikinkite, kad pagaminta pasta yra gana tiršta jog galėtumėte tolygiai pasiskirstyti ant metalo. Leiskite įsigerti, šveiskite su šepečiu ir vėliau nuplaukite vandeniu. Mišinį galite pasigaminti pagal savo poreikius. Tikslių proporcijų, kurios turi būti naudojamos, nėra.
  4. Indų ploviklio ir bulvės derinys taip pat gali veiksmingai pašalinti rūdis. Bulvę perpjaukite per pusę, ant perpjautos dalies užpilkite indų ploviklio ir uždėkite ant norimo nuvalyti paviršiaus, palikite keletai valandų. Jei reikia veiksmą pakartokite. Alternatyvai galite naudoti vandens ir kepimo sodos mišinį.
  5. Rūdžių pašalinimui taip pat galite naudoti oksalo rūgštį. Kadangi tai stiprus cheminis valiklis, įsitikinkite, kad dėvite apsauginius drabužius, akinius ir gumines pirštines. Neįkvėpkite garų. Mišiniui pagaminti naudokite 25 ml rūgšties ir 250 ml vandens. Mirkykite norimą nuvalyti daiktą tokiame mišinyje maždaug 20 minučių pašveiskite žalvario šepeteliu ir nuvalykite šluoste. Vėliau kruopščiai nuplaukite ir leiskite gerai nudžiūti.

Parduotuvėje esančių priemonių naudojimas

  1. Yra keletas cheminių priemonių, kurios gali padėti pašalinti rūdis. Cheminiai valikliai paprastai gaminami naudojant oksalo arba fosforo rūgštį, todėl yra pavojingi odai. Prieš naudojant cheminį valiklį, įsitikinkite kad ėmėtės visų būtinų atsargumo priemonių. Atidžiai perskaitykite instrukciją ir naudokite priemones pagal pateiktus nurodymus, nes kiekvienos priemonės naudojimas gali būti skirtingas. Atminkite, kad tokius cheminius valiklius reikia palikti veikti keletą valandų ir po to pašveisti, todėl būkite pasiruošę darbui. Nepamirškite, kad cheminės rūdžių šalinimo priemonės dažniausiai yra brangios ir paprastai tinkamos naudoti tik mažesniems plotams.
  2. Naudokite rūdis surišančią priemonę. Galite nusipirkti rūdžių surišėją, kuris neleidžia susidaryti rūdims. Rūdžių surišėjai yra tarsi purškiami dažai ir gali būti naudojami kaip dažomasis ar gruntavimo sluoksnis. Jie veiksmingi siekiant užkirsti kelią rūdžių plitimui toliau, tačiau nepadeda visiškai pašalinti rūdžių nuo metalinių paviršių. Rūdžių surišėjus turėtumėte naudoti tik tada, jei ketinate dažyti metalinį paviršių.
  3. Dar vienas būdas norint nušveisti rūdis yra įrankių naudojimas kurie turi abrazyvinį paviršių. Visa tai reikalauja daug pastangų ir sunkaus darbo. Tam galite naudoti daugybę namų apyvokos daiktų, pvz. atsuktuvą, metalinį šveistuką ir kt. Šveitimui galite naudoti bet kokį metalinį įrankį, vėliau norėdami pašalinti šveitimo žymes turėsite naudoti švitrinį popierių su smulkiu abrazyvu. Taip pat galite užsukti į įrankių nuomą ir išsinuomoti šveitimui skirtus įrankius. Jei reikia pašalinti rūdis nuo didesnių paviršių, geriausia naudoti elektrinį šlifuoklį. Visada turėtumėte pradėti nuo tos vietos, kurioje yra daugiausia rūdžių ir palaipsniui pereikite į mažiau aprūdijusius plotus.

Daugiau informacijos apie WD-40 produktus galite rasti čia: https://wd40.lt/produktai/