Ar žinote, kad prižiūrėti dviratį yra daug lengviau nei galvojate? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte kaip tai padayti:

Dviračio priežiūros intrukcija

Kam nepatinka važiavimas dviračiu? Kalbant apie dviratį, faktas yra tas, kad norint ilgai juo važiuoti, būtina jį reguliariai prižiūrėti. Štai keletas dalykų, į kuriuos turite atkreipti dėmesį, prižiūrint dviratį:

Reguliarus dviračio valymas

Vienas iš svarbiausių dalykų prižiūrint dviratį yra reguliarus jo valymas. Daugeliui šis darbas yra varginantis, tačiau tiesa yra ta, kad reguliariai prižiūrimas dviratis visada bus geros būklės. Kodėl? Reguliariai nevalant dviračio ant jo paviršiaus nuolat kaupsis purvas ir kiti nešvarumai. Tai paveiks ne tik jūsų dviračio išvaizdą, bet laikui bėgant įtakos ir jo važiavimo kokybę. Susikaupęs purvas ir nešvarumai vieni iš pagrindinių veiksnių įtakojančių korozijos atsiradimą.

Jei manote, kad jums reikalingas brangus dviračio valymo rinkinys – jūs klystate. Viskas ko jums reikia – kempinė ir kibiras vandens su šampūnu. Tačiau, jei norite labiau pasirūpinti savo dviračiu, išbandykite „WD-40 Bike Cleaner“. Nuvalę purvą nuo dviračio, užpurškite ant jo „WD-40 Bike Cleaner“  ir tuomet nuplaukite vandeniu. Jums gali tekti pakartoti jei nešvarumai yra įsisenėją.

Norėdami apsaugoti metalines dviračio dalis nuo rūdžių, užpurškite ant jų WD-40. WD-40 danga padės apsaugoti nuo rūdžių!

Tinkamai pripūstos padangos

Svarbu užtikrinti, kad dviračio padangos būtų pripūstos taip, kaip turėtų būti. Kodėl tai svarbu?Jei padangoje nepakankamai yra oro, padidėja pradūrimų tikimybė, o jūs nenorėtumėte, kad taip nutiktų, tiesa? Yra daugybė padangų pripūtimo būdų vienas iš jų, naudojant rankinę pompą, tačiau faktas yra tas, kad mažai kas ja naudojasi. Vienas didžiausių pompų su monometru privalumas, kad galite pripūsti į padangas tikslų oro kiekį, kuris yra rekomenduojamas jūsų padangoms – nei daugiau ir nei mažiau. Užtikrinę, kad jūsų dviračio padangos pakankamai pripūstos, užtikrinsite kad jos bus tinkamos naudoti ilgą laiką.

Dėmesys stabdžiams

Kalbant apie važiavimą dviračiu, kai kurie žmonės mano kad svarbu tik jų greitis. Turime atkreipti dėmesį, dėl greičio kyla kur kas didesnė atsakomybė: ar tikrai sugebėsime jį kontroliuoti. O ką reiškia kontroliuoti greitį? Tai reiškia, kad galėsite sustoti bet kada, nepaisydami greičio, kuriuo važiuojate. Dėl šios priežasties svarbu užtikrinti, kad jūsų stabdžiai būtų geriausios būklės. Pirmas dalykas, kuriuo turite įsitikinti, tai ar jūsų dviratis neturi susidėvėjusių stabdžių kaladėlių. Kodėl? Todėl, kad per didelis kaladelių susidėvėjimas neleis tinkamai stabdyti, tai tas pats kas jų nebuvimas. Todėl, jei jūsų stabdžių trinkelės yra susidėvėjusios – nedelsdami pakeiskite.

Kitas dalykas, kurį turite užtikrinti – kad jūsų stabdžiai būtų įtempti. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad jei jūsų stabdžiai tapo lėti, tuomet turite juos turite įtempti. Tai padaryti galite keliais būdais. Paprasčiausias būdas yra tas, atsukti specialų reguliatorių ant stabdžių rankenėlės. Atminkite, kad jūsų stabdžiai turi būti puikios būklės. Nuo to priklauso tavo gyvenimas!

Dviračio grandinės priežiūra

Dviračių grandinė, dar viena iš svarbių Jūsų dviračio dalių, nes nuo jos tiesiogiai priklauso dviračio važiavimas. Jei Jūsų dviračio grandinė yra nešvari ir sutepta, Jums  labai svarbu, kad ji būtų nuriebalinta. Kalbant apie dviračio grandinės nuriebalinimą, galite išbandyti „WD-40 Bike Degreaser“. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai užpurkšti ant dviračio grandinės „WD-40 Bike Degreaser“. Po kurio laiko paiimkite dantų šepetėlį ir gerai išvalykite dviračio grandinę. Tokiu būdu išvalysite visus nešvarumus įstrigusius tarp dviračių grandinės narelių. Štai ir viskas! Dviračių grandinės valymas niekada nebuvo toks lengvas, tiesa?

Kai baigsite nuriebalinti dviračio grandinę,  rekomenduojame padengti dviračių grandinę tepalu. Kodėl? Taip yra todėl, kad užtepimas tepalu, užtikrins, kad jūsų dviračio grandinė sklandžiai veiks, kol važiuosite dviračiu. „WD-40“ siūlo daugybę dviračio priežiūrai skirtų tepalų, kurie atitiktų jūsų poreikius. Taip pat galite naudoti originalų “WD-40” savo dviračiui, kaip grandinės tepalą!