Kaip sutepti durų vyrius? Būdai, kuriais Jūs galite pasinaudoti norėdami sutepti bet kokius durų vyrius.

Kaip sutepti durų vyrius

Niekada nenuvertinkite erzinančių girgždančių durų vyrių. Po daugelio naudojimo metų bet kokiuose durų vyriuose neišvengiamai prisirinks purvo, dėl kurio vyrių metalas nusidėvės, surūdys ir dėl to pradės girgždėti. Tačiau jei Jūs valysite ir tepsite savo durų vyrius, atsikratyti to erzinančio girgždesio bus lengva. Tai galima lengvai ir greitai įgyvendinti turint minimalų įrankių kiekį.

Vyrių tepimas

1-as veiksmas

Nusipirkite tepalą, kuris yra tinkamas. Jums reikia užsitikrinti, kad tepalui pavyks prasiskverbti pro purvą, kuris padengė vyrius, ir vietą, kurioje yra vyriai. Svarbu nusipirkti tepalą, kuris supakuotas taroje su plonu antgaliu, kad Jūs galėtumėte pasiekti vyrių plotą. Šiuo atveju WD-40 yra puikus ir ekonomiškas pasirinkimas, nes prie jo pridėtas judantis šiaudelis. Parduotuvėje  pasiteiraukite apie ten esančius tepalus. Vietoj WD-40 Jūs taip pat galite naudoti:

  • Ličio tepalą. Ličio tepalas yra puikus variantas, nes jis taip pat yra atsparus dulkėms. Be to jį galima lengvai rasti daugelyje ūkio prekių parduotuvių. Daugiausiai jis naudojamas automobilio komponentams tepti ir yra naudingas šiam tikslui, o taip pat ir kitose situacijose. Jums reikėtų pabandyti WD-40 Specialist White Lithium Grease.
  • Yra daugelis maisto augalinių riebalų, kuriuos galima naudoti vyriams tepti. Tai – kokosų, kanolos ir alyvuogių aliejai. Jei Jūsų durys varstosi palyginus lengvai, tačiau vis tiek linkę girgždėti, šie būdai yra veiksmingi, panaikinant girgždėjimą. Nors maisto aliejai gali tikti, jie yra lyg magnetai, pritraukiantys purvą ir dulkes. Dėl to ilgesniam laikui jie yra mažiau veiksmingi, palyginus su kitomis tepalų rūšimis.

2-as veiksmas

Jums reikia surasti vyrių kaištį. Durų vyriai susideda iš vyrių ir kaiščio, kuris fiksuoja dvi vyrių dalis vieną su kita ir jungia duris su siena. Suraskite cilindro formos kaištį, kuris yra tarp dviejų vyrių dalių. Šis kaištis atsakingas už tai, kad vyrių mechanizmo komponentai laikytųsi tvirtai sukibę vienas su kitu. Norint veiksmingai sutepti vyrius, Jums reikia išimti kaištį.

3-ias veiksmas

Dabar  Jums reikia ištraukti kaištį. Pirmiausiai, atidarykite duris, po to bandykite ištraukti kaištį. Kai kuriais atvejais tai galite padaryti rankomis, tačiau dažniausiai tam teks panaudoti įrankį. Paimkite reples, suimkite kaištį ir sukite jį palaipsniui prieš laikrodžio rodyklę, kad galėtumėte jį ištraukti. Galimai vyrių kaištis gerokai surūdijo ir dėl to jį sunku pajudinti. Jei Jums reikia  naudoti jėgą, naudokite plaktuką ir atsuktuvą kartu su šiek tiek WD-40, kad išlaisvintumėte kaištį.

4-as veiksmas

Dabar Jums reikia nuvalyti kaištį ir sutepti jį Jūsų pasirinktu tepalu. Kai ištrauksite kaištį, nuvalykite purvą ir riebalus nuo komponentų ir kaiščio popieriniu rankšluosčiu ar bet kokiu skudurėliu. Jei yra rūdžių, maksimaliam veiksmingumui taip pat galite panaudoti švitrinį popierių. Kai nuvalysite kaištį ir komponentus, sutepkite juos tepalu.

5-as veiksmas

Dabar Jums reikia iš naujo sumontuoti vyrius. Įkiškite kaištį atgal į jo vietą ir įsitikinkite, kad jis tinkamai įkištas.

6-as veiksmas

Dabar, kai vyris yra vietoje, patikrinkite savo duris. Atidarykite ir uždarykite jas, kad įsitikintumėte, jog tepalas tinkamai pasiskirstė. Tačiau, jei girgždėjimas nedingo, panaudokite procesą ant kiekvieno durų vyrio, kol girgždėjimas galutinai dings.

7-as veiksmas

Paimkite popierinį rankšluostį arba vienkartinį skudurėlį ir nuodugniai nuvalykite vyrius. Įsitikinkite, kad nuvalėte perteklinį tepalą kuris galėjo nuvarvėti.

Vyrių kaiščių, kurie tapo lipnūs, išėmimas

1-as veiksmas

Panaudokite WD-40, kad vyriai pamirktų. Jei Jums reikės jėgos, kad išimtumėte kaištį, apipurkškite kaištį bet kokiu įsiskverbiančiu tepalu (WD-40 puikiai tam tinka) ir palikite maždaug 12 valandų, prieš bandydami jį ištraukti. Purkškite didelį tepalo kiekį, kad pilnai padengtumėte vyrius, ir palikite jį veikti. Norėdami per jėgą ištraukti kaištį, Jūs galite panaudoti atsuktuvą ir plaktuką. Tačiau jei rūdžių labai daug, dėl to Jūs galite sugadinti duris arba sulaužyti kaištį ir vyrį, o dėl to atsirastų dar viena problema.

2-as veiksmas

Tam, kad švelniai suduotumėte į kaištį, naudokite atsuktuvą. Kai jau palikote jį mirkti tepale, panaudokite atsuktuvo galiuką, kad trinktelėję į kaištį, išstumtumėte jį iš ertmės. Paprastai tai geresnis būdas išimti kaištį iš vyrių, norint jį sutepti. Jeigu Jūsų atsuktuvas yra per didelis jums reikės panaudoti daiktą, kuris yra pakankamai mažas, kad galėtumėte išstumti kaištį. Galėtumėte panaudoti plokščiareplių galiuką, rašiklį ar pieštuką ar bet kokį kitą įrankį, kuris yra pakankamai plonas arba tokių matmenų, kurie panašūs į vyrių, kuriuos valote, matmenis.

3-as veiksmas

Jei būtina, pataisykite kaištį. Paimkite kaištį ir padėkite jį ant lygaus paviršiaus. Apžiūrėkite kaištį, ar jis nenusidėvėjęs ir ar nesulenktas. Prieš įkišant jį atgal, reikėtų skirti laiko jam ištiesinti ir kruopščiai jį nuvalyti. Tai padės ateityje išvengti durų girgždėjimo. Jei kaištis yra sulenktas, Jūs galite jį ištiesinti, padėjęs jį ant cementinių grindų ar bet kokio kieto paviršiaus ir pakalęs jį, naudodamas plaktuką, kad jo forma vėl būtų tiesi. Idealu, jei Jūs švitriniu popieriumi nuvalysite bet kokį susikaupusį purvą ar rūdis.

Daugiau informacijos apie WD-40 produktus galite rasti čia:

https://wd40.lt/produktai/