WD-40 gali pasitarnauti ir namų buityje, jis tikras pagalbininkas remontuojant girgždančias grindis ir durų vyrius

7 Greiti ir paprasti būdai, kaip sutaisyti girgždančius durų vyrius ir grindis

Naktį prabudę norite užkąsti, tačiau prieš lipdami iš lovos jūs prisimenate, kad kelias į virtuvę pilnas girgždesio. Vienas žingsnis link virtuvės durų ir yra galimybė, kad kažkas nubus ir sugadins jūsų naktinius užkandžius. Girgždantys durų vyriai ir grindų lentos gali jus erzinti, ypač naktį, kai norite būti nepastebėti. Su laiku grindų lentos dažnai atsilaisvina, o durų vyriai pradeda rūdyti – ir tai yra pagrindinė visų erzinančių garsų priežastis.

Yra keletas „pasidaryk pats“ būdų kuriais galite pasinaudoti jei norite išvengti durų vyrių ir grindų girgždėjimo. Žemiau pateikiami septyni būdai ir priemonės, kurie leis jums patiems suremontuoti girgždančius durų vyrius ir grindis:

1. Muilas

Muilo naudojimas lengviausias ir paprasčiausias būdas norint sutepti durų vyrius ir išvengti girgždėjimo. Tačiau nenaudokite muilo, kuriame yra glicerino, nes glicerinas pritraukia drėgmę, dėl kurios metalas rūdija. Laikui bėgant metalinis kaištis vyryje įstrigs prie rėmo ir atidaryti duris reikės daug pastangų.

Įtrinkite vyrius muilu. Muilas užtikrins vyrių sklandų darbą ir neleis jiems ilgą laiką girgždėti. Tai yra pigi ir lengva priemonė sutepti girgždančius durų vyrius. Galite tepti kas kelis mėnesius.

2. Parafino žvakė

Vaškas yra pigi ir puiki priemonė norint sutepti durų vyrius. Parafino vaškas naudojamas prižiūrint įvairius daiktus, tokius kaip: stumdomos stiklinės durys, snieglentės, norint sumažinti trintį. Girgždančių durų vyrių sutepimui, geriau naudoti baltą žvakę, nes spalva nebus tokia pastebima. Žvakę ant vyrių galite tepti dviem būdais: žvake tepkite per visus sujungimus arba išimkite kaištį ir pilnai sutepkite išlydytu vašku.
Jei jūs pasiruošę atlikti remonto darbus geriau išbandykite pastarąjį variantą, nes tai užtikrins, kad durys ilgą laiką negirgždės.

3. Vazelinas

Ištraukite kaištį iš vyrių ir sutepkite jį vazelinu, nepamirškite ir sujungimų. Jei kaištis lengvai slankiojasi, jūsų darbas puikiai atliktas. Įsitikinkite kad vyriai sutepti pakankamu kiekiu vazelino, kad kiekvieną kartą atidarant ir uždarant duris teptųsi sujungimai.

4. Alyvuogių aliejus

Viena didžiausių priežasčių, kodėl durų vyriai pradeda girgždėti, yra ta kai dažomos durys nudažo ir vyrius. Kai dažai nudžiūsta, jie riboja vyrių judesius.

Jei jūsų girgždantys durų vyriai yra nudažyti, pirmas žingsnis ką jums reikia padaryti tai pašalinti dažus. Užvirkite vandenį ir supilkite į kibirą. Sudėkite durų vyrius į kibirą ir palaukite, kol dažai nubyrės. Nuvalykite dažų likučius ir prisukite vyrius ant durų. Leiskite vyriams nudžiūti,  nuvalykite juos šluoste, kad pašalintumėte dulkes ir sutepkite alyvuogių aliejumi.

Norėdami sutepti durų vyrius alyvuogių aliejumi, naudokite šepetuką arba audinio gabalėlį, įsitikinkite, kad kaištis yra gerai suteptas. Nepilkite alyvuogių aliejaus tiesiai ant vyrių, per didelis kiekis įtakoja nešvarumų kaupimasi.

5. Kukurūzų krakmolas

Kukurūzų krakmolas ir talko milteliai yra du pigiausi būdai pašalinti grindų girgždesį. Grindys pradeda girgždėti todėl, kad jos plečiasi ir traukiasi priklausomai nuo besikeičiančių oro sąlygų. Grindų lentos trinasi viena į kitą ir sujungimai tampa laisvesni. Tiesiog pabarstykite nedidelį kiekį kukurūzų krakmolo tarp grindų lentų ir leiskite sutvirtėti. Įsitikinkite, kad toje vietoje nėra šlapia, kol kukurūzų krakmolas pateks pro lentas.

6. Pleištai

Jei girgždės tik tam tikra grindų lentos vieta, tarp lentų įkiškite pleištą, jei turite prieigą prie jos. Plona medžio juostelė padės sustabdyti grindų girgždesį.

7. WD-40

WD-40 yra daugiafunkcinis tepalas, kurį galima naudoti remontuojant tiek girgžančius durų vyrius, tiek ir grindų lentas. Jis prasiskverbia pro įstrigusias dalis ir jas atlaisvina, kad galėtumėte lengvai jas išvalyti. „WD-40“ parduodamas su išmaniuoju šiaudeliu, kuris leidžia sutepti mažas dalis ir kampus, kuriuos sunku pasiekti įprastu būdu. Tai apsaugo metalą nuo rūdijimo ir užtikrina apsaugą šešis mėnesius. WD-40 galite naudoti valydami dulkes ir riebalus nuo grindų, durų vyrių ir kt.

Tiesiog purškite ant metalinių dalių ar tarp grindų lentų. Viską nušluostykite audinio gabalėliu, kad pašalintumėte nešvarumus. Dar kartą sutepkite ir leiskite išdžiūti. WD-40 apsaugo visus paviršius nuo drėgmės ir užtikrina jų sklandų veikimą.

Norint šias problemas išspręsti su buičiai skirtais tirpikliais, būtinai nuvalykite paviršių. Dažnai vanduo susimaišo su šiomis medžiagomis ir susidaro mišinys, kuris yra ėsdina metalą.

Taigi, norėdami kuo tyliau užkąsti vidurnaktį, naudokite WD-40 tepalą arba kitus „pasidaryk pats“ metodus, kad suremontuotumėte girgždančius durų vyrius ir grindų lentas.

Daugiau informacijos apie WD-40 produktus galite rasti čia: https://wd40.lt/produktai/