Ar jūs esat nusivylę, nes negalite pašalinti įstrigusių varžtų, nesvarbu ką bedarytumėte? Skaitykite toliau norėdami sužinoti kaip lengviau atsukti varžtus.

Visi mes žinome, kaip yra paprasta atsukti varžtą, tiesa? Tačiau, ne visada tai iš tikrųjų padaryti yra lengva.  Jei varžtai ilgą laiką buvo nejudinami arba yra užrūdiję, juos atsukti bus sunku. Yra keletas būdų, kurie jums pagelbės tai padaryti:

Varžtų atsukimas naudojant įrankius

Vienas pagrindinis būdas norint atsukti varžtą yra naudoti geros kokybės tinkamą atsuktuvą arba veržliaraktį, stipriai jį sukant, bet ne visada tai pavyksta.

Varžtų atsukimas naudojant „WD-40 Specialist Penetrant“ varžtų atlaisvintoją

Norint atsukti varžtus visda rekomenduojame naudoti varžtų atlaisvintoją. Varžtų atlaisvintojas ypač veiksmingas norint atsukti varžtą pritvirtintą prie metalo. Priemonė prasiskverbs į varžto sriegius ir galėsite lengvai atsukti atsuktuvo ar veržliarakčio pagalba. Tačiau kyla klausimas kokį varžtų atlaisvintoją naudoti?

Tinkamiausia priemonė yra „WD-40 Specialist Penetrant“. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai užpurkšti priemonės ant varžto ir palikti apytiksliai penkiolikai minučių. „WD-40 Specialist Penetrant“ atlaisvins varžtą, kad galėtumėte lengvai jį atsukti atsuktuvo ar veržliarakčio pagalba. Tai taip paprasta!

Dar vienas varžtų atsukimo būdas

Jei varžto galvutė pažeista, dėl to gali nebūti gero sukibimo su atsuktuvu ar veržliarakčiu ir negalėsite lengvai atsukti varžto. Tuomet ant varžto galvutės uždėkite audinio kad būtų tvirtesnis sukibimas. Galite naudoti virtuvėje naudojamą nerūdijančio plieno šveistuką ar viršutinę virtuvinės kempinėlės dalį. Taip priklauso nuo situacijos.

Varžtų atsukimas naudojant plaktuką

Jei daiktas yra užsuktas tvirtai gali prireikti plaktuko tam, kad atlaisvintumėte varžtą. Jūs netgi galite naudoti plaktuką kartu su atsuktuvu, kad atsuktumėte varžtą iš savo vietos. Kaip tai padaryti? Viskas, ką jums reikia padaryti, tai tiesiog švelniai plaktuku stuktelti per atsuktuvą. Tai leis atsuktuvui geriau sukibti su varžto galvute. Tačiau turite būti atsargūs! Nes galite lengvai sulaužyti varžtą, jei panaudosite per daug jėgos. Be to, jei dirbate su trapiu daiktu, rekomenduojama nenaudoti šios technikos, nes plaktukas gali sugadinti aplink varžtą esantį paviršių.

 Varžtų atsukimas naudojant šilumą

Norėdami atsukti varžtus, taip pat galite naudoti šilumą. Kaip? Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pašildyti varžtą, kad jo sujungimai atsilaisvintų. Naudodami šią techniką, turite būti atsargūs. Pvz., turite įsitikinti, kad šildote tik varžtą, kad nepažeisti paviršiaus. Jei paviršiui kenkia šiluma, turėtumėte šio metodo nenaudoti.