Įdėjus naują apsauginę gumą, naudokite silikono tepalą WD-40 Specialist, tam kad apsaugotumėte gumą nuo dulkių ir drėgmės.

Automobilio gumų aplink stiklą keitimo instukcija

 

Senesniuose automobiliuose su laiku sandarinimo guma aplink langus ir duris pasižeidžia. Kai sandarinimo guma atsilaisvina oras pradeda patenkti į vidų.  Laikui bėgant guma atsiklijuoja ir pradeda kristi, ko pasekoje jūsų atomobiliui suteikia netinkamą išvaizdą, į vidų patenka triukšmas, vanduo ir dulkės. Tai yra priežastis, kodėl automobilyje nuolat jaučiate diskomfortą girdite pernelyg didelį triukšmą.

Žmonės dažnai su klijais bando priklijuoti šią gumą tiesiai prie rėmo. Tačiau problemos sprendimas yra ne klijai, o pati atsiklijavusi guma. Guminę tarpinę galite pritvirtinti naudodami nedidelį kiekį klijų. Problema atsiranda tuomet, kai guminė tarpinė praranda savo formą. Laikui bėgant ji sumažėja ir pradeda trauktis. Dėl šios priežasties tarpinės negalėsite pritvirtinti klijais. Tačiau yra dar vienas būdas, tai patiems pritvirtinti naują automobilio lango tarpinę. Savarankiškai galite ją pakeisti naudodami WD-40 Specialist silikono tepalą, kad užtikrintumėte, jog guma ilgai tarnautų.

Toliau pateikiama nuosekli instrukcija, kaip nuimti automobilio lango guminę tarpinę ir pakeisti ją nauja:

1 Etapas:

Nuimkite gumą plokščiu atsuktuvu

Pradėkite keitimą nuo langų, atidarykite automobilio duris, kad turėtumėte daugiau vietos judėti.  Plokščiu atsuktuvu pradėkite nuimti gumą nuo vietos, kurioje ji yra pasižeidusi. Švelniai atlaisvinkite gumą ir ištraukite ją rankomis. Jei guma yra per minkšta, ji rankose sutrupės į gabaliukus, todėl iš karto valykite. Įsitikinkite, kad visa gumą tinkamai pašalinote ir pasiruošėte kitam etapui.

2 Etapas:

Nuvalykite klijus naudodami daugiafunkcinį WD-40 tepalą

Tarpuose vis dar gali būti likę klijų likučių, todėl pirmiausia pradėkite juos valyti. Norėdami pašalinti klijų likučius naudokite daugiafunkcinį tepalą WD-40. Šis tepalas buvo specialiai sukurtas visų tipų paviršiams valyti, bei apsaugoti paviršius nuo drėgmės. Užtepus paviršių patrinkite skudurėliu. Dar kartą užtepkite tepalą ir intensyviai trinkite, kol pajusite, kad metalas yra pakankamai švarus. Likusius likučius nuvalykite popieriniu rankšluosčiu.

3 Etapas:

Nupoliruokite metalines dalis

Klijuojamas paviršius turi būti švarus ir lygus tam kad guma tinkamai priliptų. Sekantis žingsnis tai kruopščiai nušveisti metalą. Naudokite smulkų švitrinį popierių, trinkite sukamaisiais judesiais. Stenkitės atlikti judesius tik ant reikiamo paviršiaus, nes kitaip galite sugadinti automobilio dangą. Paviršius taps pakankamai lygus, be gumuliukų ir gumą be didelio vargo įdėsite sandarinimui į tarpus.

4 Etapas:

Pritvirtinkite gumą naudodami naujus klijus

Norint kad guma geriau laikytų galima priklijuoti ją prie metalo. Prieš tepant klijus ant sandarinimo gumos, ją nupjaukite ir įdėkite. Kai guma gražiai įsitvirtina, tik tada tepkite ploną klijų sluoksnį.

5 Etapas:

Dėkite naujas sandarinimo gumas

Leiskite klijams sukietėti 5 -10 min, tik tada pradėkite dėti gumą nestipriai spaudžiant nuo vieno kampo atsargiai judant iki kito kampo. Įsitikinkite, kad nepalikote tarpų, ir netempkite gumos.

Kai guma yra reikiamoje vietoje, dar kartą paspauskite visą juostelę, kad įsitikintumėte jog guma tvirtai prilipo prie metalo.

6 Etapas:

 Sandarinimo gumos apsaugai naudokite WD-40 silikono tepalą

Sandarinimo gumai apsaugoti naudokite WD-40 silikono tepalą, kuris apsaugo gumines dalis. Tepalas gali atlaikyti nuo -35 ° C iki + 200 ° C temperatūrą, apsaugo gumines dalis nuo dulkių pritraukimo ir  drėgmės.

Leiskite sandarinimo gumoms bent valandą prisiklijuoti, kad jos tinkamai priliptų tik tada tepkite tepalą. Naudokite lankstų vamzdelį, kad užpildytumėte kampus ir siūles, leiskite giliai įsiskverbti. Vienas sluoksnis šio silikono tepalo užtikrins, kad ilgą laiką jūsų automobilio lango sandarinimo gumos būtų minkštos ir tvirtos.

 

Klaidos, kurių reiktų vengti keičiant langų sandarinimo gumas:

  • Kai kurių automobilių durelių gumos yra su kaiščiais. Nesutepus šių kaiščių jie pradeda rūdyti dėl šios priežasties guma atsilaisvina. Nepamirškite pakeisti šių kaiščių.
  • Dauguma guminių tarpinių yra L formos ir jas reikia dėti nukreipiant didesnę pusę į vidų (tai neleidžia vandeniui patekti į automobilio vidų).
  • Uždėję sandarinimo gumas, neuždarykite durų iškart. Leiskite bent valandą prieš važiuojant sutvirtėti.
  • Nenaudokite atsuktuvo, kad įdėtumėte gumą. Priekinio stiklo montavimo įrankis padarys daug geresnį darbą, nes smailas galas lengvai telpa tarp gumos ir lango rėmo.

Atlikus šiuos šešis veiksmus, patys lengvai pakeisite automobilio langų ir durų sandarinimo gumas, nemokėdami daug pinigų arba šimtus eurų. WD-40 Specialist silikono tepalas išlaikys sandarinimo gumą savo vietoje ir apsaugos ją nuo dulkių. Užtepus vieną sluoksnį šio tepalo, šešis mėnesius nereikės jaudintis dėl neigiamo poveikio.