Sodo įrankiams reikia nuolatinės priežiūros, reguliaraus valymo, geriausia po kiekvieno naudojimo. Vis dėlto, jie turėtų būti kruopščiai išvalyti po sezono, prieš paliekant juos iki kitų metų. Sodo darbai atliekami greičiau ir kokybiškiau, kai įrankiai yra švarūs. Be to, tinkamai juos prižiūrint, jie tarnaus ne tik veiksmingiau, bet ir ilgiau. Tad kyla klausimai, kaip valyti sodo įrankius ir ar visus? Atsakymas paprastas, kiekvienam įrankiui, turinčiam varžtus, veržles, grandines, mentes ar judančias dalis, yra reikalinga reguliari priežiūra ir valymas. Tai apima, bet neapsiriboja gyvatvorės žirklėmis, vejapjovėmis, genėjimo įrankiais, kirviais ir kitais.

Žemiau pateikti keli paprasti žingsniai kaip tinkamai prižiūrėti sodo įrankius, kad šie tarnautų ilgai.

Surinkite savo sodo ‘ginklus’

Priemonės reikalingos sodo įrankių valymui.

Valymo reikmenys: Sodo žarna, ploviklis, seni kilimėliai ar rankšluosčiai, kempinė, purkštuvas.

Valymo įrankiai: Šveitimo šepetys, plieninė vilna, vielinis šepetys, šveitiklis, šlifavimo popierius.

Tepimas: Tepalas nuvalytų įrankių apsaugai nuo drėgmės, rūdžių ir korozijos.

Saugos priemonės: Apsauginiai akiniai, pirštinės ir respiratorius.

 

1 žingsnis – Nuvalykite įrankius

Pirmas įrankių valymo proceso žingsnis yra nuvalyti susikaupusį, galbūt jau spėjusį pridžiūti purvą. Dirvožemio ir žolių likučiai palikti ant sodo įrankių, gali net prisidėti prie jų pernešimo iš vienos vietos į kitą. Prisidėti prie piktžolių plitimo savam sode juk nenorime Maža to, purvas pritraukia drėgmę, kuri anksčiau ar vėliau virsta rūdimis. Jei turimi sodo įrankiai turi judančių dalių, prieš jas valydami, pasistenkite išardyti. Vieliniu šepečiu nuvalykite nešvarumus ir rūdis nuo metalinio paviršiaus. Užsispyrusioms rūdims pašalinti, naudokite plieninę vilną. Dideliems įrankiams galite naudoti šlifavimo popierių. Baigę šveitimą, nepamirškite visiškai išdžiovinti valytus įrankius, priešingu atveju, neišvengsite drėgmės kaupimosi.

2 žingsnis – Šlifavimo popierius

Antrasis žingsnis yra nulyginti, sušvelninti medinius sodo įrankių kotus. Tam geriausia priemonė – šlifavimo popierius. Nauda, ne tik nugludinsite pašinus, bet ir pagerinsite savo įrankių išvaizdą. Šlifavimo popierius taip pat pašalins susiformavusias rūdis ir šiek tiek nupoliruos metalą. Baigę šlifavimo procesą, nuvalykite įrankius taip pašalindami medžio ar metalo likučius.

3 žingsnis– Pagaląskite ašmenis

Kitas žingsnis po valymo yra įrankių ašmenų galandimas. Įrankius, pavyzdžiui genėjimo, galąskite galąstuvu, kitus kaip kastuvai, galite galąsti ir šlifavimo popieriumi. Galąskite išlaikydami originalų geležtės kampą. Siekiant ilgesnio įrankių tarnavimo, galąsti rekomenduojama po kiekvieno sezono.

4 žingsnis – Sutepkite įrankius

Kalbant apie sodo įrankių priežiūrą ir apsaugą nuo purvo, rūdžių ir korozijos, visų svarbiausias žingsnis yra jų sutepimas. Tinkamiausia tepimo priemonė sodo įrankiams yra WD-40. Jo naudojimas prailgins įrankių gyvavimo laiką ir užtikrins nepriekaištingą jų veikimą kaskart juos naudojant. WD-40 apsaugo sodo įrankius nuo korozijos ištisus metus.

Reguliariai valyti sodo įrankius verta, nes taip palengvinsite sodo darbus ir jie Jums teiks džiaugsmo.