Kas yra WD-40?

Kas gi yra WD-40? WD-40 yra registruotas purškiamas tepalas, turintis vandenį išstumiančių savybių. Purškalas buvo išrastas San Diego kompanijoje, pavadintoje “Rocket Chemical Company” (pervadinta “WD-40 Company”).

16 neįtikėtinų WD-40 panaudojimo būdų

Po išradimo, WD-40 tepalas buvo naudojamas nesuskaičiuojamą daugybę kartų. Patys vartotojai vis atranda naujų panaudojimo būdų. Pateikiami šešiolika WD-40 panaudojimo būdų.

1.       Apsaugo paukščių lesyklėlę

Vaišėmis lesyklėlėje vis vaišinasi voverės? Lesyklėlės viršų gausiai papurkškite WD-40. Voverės negalės sugriebti patepto paviršiaus ir nuslys. Taip apsaugosite lesyklėlę nuo nekviestų svečių.

2.       Nusiimti žiedą

Negalite nusiimti užstrigusio ant piršto žiedo? Nesibaiminkite, jei turite WD-40. Lengvai papurkškite ir lengvai numausite žiedą. Nepamirškite nusiplauti rankas!

3.       Įstrigę stiklinės

Dvi stiklinės sudėtos viena į kitą ir negalite jų atskirti? Traukimas gali būti rizikingu. Vis dėlto, jei turite WD-40 skardinę, tuomet nėra priežasties nerimauti. Tiesiog truputį papurkškite WD-40 ant stiklinių. Jis sudarys ploną plėvelę tarp stiklinių ir vualia! Nepamirškite išplauti stiklines!

4.       Kramtomosios gumos pašalinimas iš plaukų

Neįtikėtina, bet tai vis aktuali problema! Ir ją galima išspręsti su WD-40! Galite paklausti “Kas yra WD-40?”, į kurį atsakymas yra “daugelio problemų sprendimas!”. Tiesiog papurkškite WD-40 ant plaukų, kuriuose yra guma ir ji lengvai išsiims šukų pagalba. Po to būtinai išsiplaukite plaukus.

5.       Vabzdžių repelentas ir naikintuvas

Kas yra WD-40? Tai vandenį išstumiantis purškiamas tepalas ir…vabzdžių repelentas taip pat? Tikrai taip! Jei tiesiai ant tarakono užpurkšite WD-40, galite iš karto jį nužudyti! Be to, galite apipurkšti langų rėmus, palanges, duris ir tinklelius, taip sutrukdydami vabzdžiams pateikti į namus. Neįkvėpkite purškalo garų.

6.       Batų žymių pašalinimas

Negalite pašalinti batų žymių, paliktų ant virtuvės grindų? Nepasiduokite ir įsigykite WD-40! WD-40 yra puiki batų žymių šalinimo nuo visų grindų paviršių. Paviršius nebus pažeistas ir nuvalysite itin greitai. Atminkite, kad patalpa turi būti gerai vėdinama, jei planuojate išvalyti daug paliktų batų žymių, o po valymo darbo, būtinai išplaukite grindų paviršių, kad šis nebūtų slidžiu.

7.       Klozetų valymas

Jei įgriso kalkių dėmės klozete, WD-40 yra tai, ko jums reikia!  Jums net nereikia klozeto valiklio, jei turite WD-40. Tiesiog apipurkškite klozeto paviršių, palikite kelioms sekundėms ir šepečiu pašveiskite. Nešvarumai ir kalkių dėmės bus nuvalytos.

8.       Arbatos dėmių pašalinimas

Jei ant stalviršio yra įkyrių nenusivalančių arbatos dėmių, tiesiog užpurkškite WD-40 ant paviršiaus ir nuvalykite šluoste. Po to būtinai paviršių nuvalykite plovikliu.

9.       Žieminių batų apsaugojimas

Jūs galite savo žieminius batus padaryti nelaidžiais vandeniui, tiesiog užpurkškite WD-40. Mat WD-40 turi vandenį atstumiančių savybių, todėl kurį laiką neleis drėgmei įsiskverbti į vandenį. O gal batai ‚papuošti‘ druskos žymėmis? WD-40 tepalas pašalins ir jas!

10.    Sustabdyti sniego kaupimąsi ant langų

Tuoj užklups pūga? Įtakos artėjančiai pūgai padaryti negalime, bet galite pasirūpinti, jog sniegas neliptų ir nesikauptų ant langų. Prieš pradedant snigti, iš lauko pusės lango stiklą papurkškite WD-40 ir stebėkite kaip sniegas nuslysta stiklu.

11.    Transporto priemonės numerio ženklų valymas

Norint išsaugoti pradėjusią rūdyti numerio ženklus, tereikia užpurkšti šiek tiek WD-40 ir nušluostyti švaria šluoste WD-40 padeda pašalinti paviršutines rūdis ir apsaugo nuo korozijos.

12.    Vapsvų lizdų statymo sustabdymas

Vapsvos lizdus paprastai stato pastogėse, įvairiuose plyšiuose. Siekiant to išvengti, papurkškite WD-40 toje vietoje, kur jos pradėjo statyti lizdą.

13.    Poliuretano (PU) dangos blizgesio sumažinimas

Kartais medinių grindų padengimas poliuretanu gali pernelyg blizgėti. Norint to išvengti, reikėtų šluostę papurkšti WD-40 ir ja pavalyti grindis. Įsitikinkite, kad nuvalėte bet kokį WD-40 perteklių, kad grindys netaptų slidžiomis.

14.    Užtrauktukų atlaisvinimas

Striukių, kelnių, kuprinių ir kiti užtrauktukai gali ‚užsispirti‘ ar tiesiog užstrigti. Šios problemos sprendimui puikiai tik WD-40. Tereikia papurkšti ant užtrauktuko, ir kelis kartus užsegti bei atsegti jį, kad WD-40 pasiskirstytų tolygiai. Jei baiminatės, kad WD-40 pateks ant audinio, purkškite ant plastikinės užtrauktuko dalies arba priemonę denkite mažu teptuku. Nepatartina WD-40 naudoti vaikiškų rūbų užtrauktukuose.

15.    Pašalinti stiprius klijus

Turbūt buvo atvejis, kai naudodami itin stiprius klijus, nedėvėjote apsauginių pirštinių ir klijų pateko ant odos ir ji sulipo? Nereikia pergyventi, jei turite po ranka turite WD-40! Tiesiog užpurkškite šiek tiek WD-40 ant sulipusių pirštų ir trinkite, kol jie atsilaisvins! Taip pat galite naudoti WD-40 šalindami klijų likučius nuo kitų paviršių. Po panaudojimo, būtinai kruopščiai nusiplaukite rankas.

16.    Gitaros stygų valymas ir tepimas

Kaskart pagroję gitara, pavalykite ir sutepkite stygas su WD-40. Jis taip pat apsaugo stygas nuo rūdijimo. Tiesiog papurkškite WD-40 ant skudurėlio ir nuvalykite stygas.

Daugiau panaudojimo būdų rasite https://wd40.lt/blogas/ ir 2000+ panaudojimo būdų.