Rūdžių šalinimas. Ar žinojote, kad rūdis šalinti galima daugybe paprastų liaudiškų priemonių? Skaitykite toliau ir sužinosite daugiau.

Lengvas rūdžių šalinimas, naudojant geriausius komponentus ir produktus

Nėra nieko bjauresnio už geltonas rūdžių žymes ant Jūsų metalinių daiktų. Skausminga yra žiūrėti į tokius metalinius daiktus po to, kai juos galutinai sugadino rūdys. Tačiau yra būdas visa tai pakeisti. Čia išvardinsime keletą produktų, komponentų ir liaudiškų priemonių, kurias galite panaudoti rūdžių naikinimui:

Baltasis actas

Vienas iš pirmųjų komponentų, kurį Jūs galite panaudoti rūdimis atsikratyti yra baltasis actas. Actas yra kur kas daugiau, ne tik maisto gamyboje.

Jei Jums reikia atsikratyti šiek tiek rūdžių, o Jūs turite tik acto, pamerkite daiktą (surūdijusį plotą) į baltuojį actą. Pasirūpinkite, kad baltasis actas būtų neskiestas, tada jis veiks veiksmingai. Jei surūdijęs plotas yra didelis, panaudokite daugiau acto. Maždaug po 30 minučių, rūdys turėtų atmirkti, tačiau kartais Jums gali tekti palikti tai kelioms valandoms. Mirkymo trukmė priklauso nuo to, kiek rūdžių ten yra susikaupę.

Actas turėtų pakankamai suminkštinti rūdis taip, kad jas būtų galima lengvai pašalinti šepečiu. Kruopščiai pašalinkite rūdis, pavyzdžiui, dantų šepetuku ir palikite, kad daiktas išdžiūtų. Jei rūdžių pėdsakų dar liko ant Jūsų daikto, kartokite procesą tol, kol bus pašalintos visos rūdys.

Citrinos rūgštis ir boraksas

Citrinos rūgštyje yra vitamino C, ji puikiai susidoroja su rūdžių sukeltais iššūkiais.

Į mišinį Jums reikės įdėti boraksą ir sumaišyti su citrinos rūgštimi, kad susidarytų pasta. Jūsų sumaišytą pastą reikia užtepti ant rūdžių ir palikti maždaug trisdešimčiai minučių arba panašiam laikui.

Jei rūdys smarkiai paveikę paviršių, gali prireikti daugiau laiko. Jei pasta pradės džiūti, reikia užpurkšti ant jos vandens, įsitikinkite, kad jo pakaks, kad pasta sudrėktų.

Kai suveikė pasta, Jums laikas paimti dantų šepetuką ir nugremžti rūdis nuo Jūsų metalinio daikto paviršiaus. Kruopščiai nuskalaukite daiktą, kad nuo jo būtų pilnai pašalintos ir rūdys, ir pasta. Palikite daiktą džiūti. Jums gali tekti tai pakartoti, kol ant paviršiaus visai neliks rūdžių.

Bulvės ir kepimo soda

Kalbant apie liaudiškas priemones, kepimo soda yra vienas universaliausių ir naudingiausių komponentų. Kepimo soda gali pasirūpinti ne tik dėmėmis bet ir rūdžių šalinimu. Kalbant apie rūdžių šalinimą, kepimo sodos panaudojimas kartu su bulvės griežinėliu daro stebuklus. Gali skambėti keistai, tačiau tai suveikia.

Jums tereikia perpjauti bulvę per pusę ir užberti šiek tiek kepimo sodos ant nupjautos bulvės puselės. Pjauta bulvės pusele reikia trinti surūdijusį plotą, kad būtų pašalintos rūdys. Kadangi bulvės turi rūgštinių savybių, jos padės atskirti visas rūdis.

Bulvių naudojimas ideliai tinka rūdims nuo surūdijusių virtuvinių peilių šalinti. Jums tereikia tik įsmeigti surūdijusį virtuvinį peilį į bulvę ir palikti jį ten visai parai. Pasibaigus parai, ištraukite peilį iš bulvės ir yra didelė tikimybė, kad nerasite ant jo jokių rūdžių.

WD-40

Be abejonės, visų aukščiau minėtų komponentų ir produktų naudojimas yra puikus, tačiau mūsų numylėtinis yra WD-40. WD-40 siūlo tokį veiksmingą rūdžių šalinimą, kuris privers Jus pajusti šiai priemonei pagarbą.

Jums tereikia pamerkti surūdijusį daiktą į WD-40 maždaug dešimčiai minučių, o po to nugramdyti suminkštėjusias rūdis šepetuku.

Be viso to ne taip, kaip kiti rūdžių šalintojai, WD-40 dar ir apsaugos daiktą nuo rūdijimo. Tai reiškia ne tik, kad  WD-40 pasirūpins rūdimis, kai jos susidarė ir jau pakenkė daiktui, bet taip pat atliks išskirtinį darbą, kalbant apie rūdžių apsaugą. Atrodys, kad su WD-40 nereikia įdėti jokių pastangų, taigi Jūs liksite labai patenkintas.

Rūdžių šalinimas. Daugiau informacijos apie WD-40 produktus galite rasti čia:

https://wd40.lt/produktai/