Paprasta garažo vartų priežiūra. Pasinaudokite šiais paprastais garažo vartų priežiūros patarimais, kad jūsų garažo vartai išliktų puikios būklės

Pasinaudokite šiais patarimais, kad jūsų garažo vartai išliktų puikios būklės

Jūsų garažo vartai yra didžiausia judanti dalis jūsų namuose. Tai paskutinis dalykas, kurį matote išvykdami iš namų, ir pirmasis, kai grįžtate. Garažo vartai  dėvisi greičiau nei bet kuri kita jūsų namo dalis. Per metus jie pakyla ir nusileidžia maždaug 1000 kartų. Gerai prižiūrimi garažo vartai veiks saugiai ir patogiai, o neprižiūrėti gali trukdyti ir kelti rimtą pavojų jūsų saugumui.

Rinkitės kokybiškus garažo vartus ir tinkamai juos prižiūrėkite, kad jie kuo ilgiau jums tarnautų ir išliktų puikios būklės. Kad garažo vartai veiktų sklandžiai ir saugiai, būtina jiems skirti laiko ir tinkamai prižiūrėti. Pateikiame keletą paprastų garažo vartų priežiūros patarimų. Pasinaudokite jais ir įsitikinsite, kad jūsų garažo vartai išliks funkcionalūs, veiks saugiai ir be girgždesio, o jūs galėsite jaustis ramūs.

Garažo vartų priežiūra

Šiame straipsnyje pateikti garažo vartų priežiūros patarimai padės jums tinkamai prižiūrėti savo garažo vartus ir užtikrins, kad jie išliktų puikios būklės visus metus.

1 veiksmas. Nuvalykite garažo vartus

Pirmasis garažo vartų priežiūros veiksmas – jų valymas. Juos turėtumėte valyti bent kartą per metus. Vartus plaukite minkšta šluoste ar kempine, suvilgyta atitinkamu valikliu. Švelniai trindami nuvalykite visus susikaupusius nešvarumus ir dulkes, tada kruopščiai nuplaukite vandeniu. Jei jūsų garažo vartai mediniai, juos galite valyti minkštu, švariu ir sausu skudurėliu.

Atsižvelgiant į jų būklę, medinius garažo vartus gali tekti nudažyti arba perdažyti. Bent kartą per metus atidžiai apžiūrėkite vartų būklę ir įvertinkite ar juos reikia perdažyti. Vartams įtakos turi vietovės, kurioje gyvenate, klimato ypatybės ir vartų gamybai naudojamos medienos kokybė. Kad vartai funkcionuotų ir atrodytų kuo geriau, juos valykite iš vidaus ir iš išorės.

2 veiksmas. Patikrinkite, ar garažo vartai veikia saugiai

Kitas garažo vartų priežiūros veiksmas – patikrinti, ar jie saugūs. Atlikite išsamų vyrių, laikiklių, kabelių, bėgelių ir ritinėlių būklės patikrinimą. Vartus tikrinkite kas tris mėnesius ir, jei reikia, atlikite korekcinius veiksmus. Taip pat įsitikinkite, kad varžtai ir sraigtai tinkamai priveržti. Patikrinkite ar nėra nudilusių ir nusidėvėjusių dalių, ir kuo greičiau jas pakeiskite, kad neįvyktų nelaimingas atsitikimas. Taip pat svarbu patikrinti, ar vartai subalansuoti ir stabilūs. Tai galima padaryti atlikus šiuos paprastus veiksmus:

  • Vartus atjunkite nuo maitinimo šaltinio.
  • Atblokuokite reduktorių (atblokavimo būdas priklauso nuo vartų pavaros kuri yra pas jus sumontuota).
  • Rankiniu būdu pakelkite vartus iki juosmens ir lėtai paleiskite. Jei vartai kyla ar krenta, jie išsibalansavę  ir juos turėtų sureguliuoti ekspertas technikas. Jei vartai lieka savo vietoje, reiškia jie puikiai sureguliuoti ir galite pereiti prie kito veiksmo.

3 veiksmas. Sutepkite garažo vartus

Garažo vartų sutepimas yra vienas iš svarbiausių veiksmų, nuo kurio priklauso jų būklė. Kad vartai veiktų nepriekaištingai, pasirinkite tinkamą tepalą ir kruopščiai sutepkite savo garažo vartus.

Jei norite, kad jūsų garažo vartai išliktų puikios būklės, juos reguliariai sutepkite. Šis veiksmas užtikrins, kad vartai funkcionuotų puikiai ir negirgždėtų. Visiems garažo vartų varžtams, vyriams ir spyruoklėms reikia skirti šiek tiek dėmesio – juos patikrinkite ir sutepkite kas tris mėnesius. Svarbu visas garažo vartų spyruokles, guolius ir vyrius sutepti tinkamu garažo vartų tepalu, pavyzdžiui WD-40.

WD-40 tepalas

Visas pasaulis daugiau nei 60 metų garažo vartams tepti renkasi WD-40 tepalą. Juo galite sutepti vyrius, spyruokles ir kitas garažo vartų dalis. Vartus ir jų dalis būtina reguliariai sutepti tinkamu tepalu, kad jie jums nepriekaištingai ir ilgai tarnautų. Garažo vartų tepalas WD-40 puikiai tinka metaliniams vartams sutepti.  Ypač svarbu tai, kad, naudodami WD-40 tepalą, ne tik sutepsite garažo vartus, bet ir padengsite juos prevencine danga, apsaugančia nuo rūdžių. Apsauginė danga nuo drėgmės padės išvengti bet kokio garažo vartų pažeidimo. Galite lengvai patys supurkšti savo garažo vartus WD-40 tepalu arba paprašyti specialisto pagalbos.

  • Garažo vartus WD-40 tepalu tepti pradėkite nuo bėgelių. Nuvalykite juos bet kokiu skudurėliu ir purkškite WD-40.
  • Kitas veiksmas – spyruoklių sutepimas. Prieš jas tepant WD-40 tepalu, nuvalykite.
  • Vyrius tepkite jų judėjimo taškuose. Netepkite plastikinių vyrių, plastikinius vyrius tepalas gali sugadinti.
  • Taip pat sutepkite guolius ir ritinėlius. Tik būkite atsargūs ir nenaudokite per daug tepalo, kad jo neprivarvėtų ant automobilio.
  • Garažo vartų užraktus taip pat galite sutepti garažo tepalu. Sutepus spynas WD-40 tepalu, jos nestrigs.

Tinkamai prižiūrėkite savo garažo vartus ne tik tam, kad jie puikai veiktų, bet ir kad apsaugotumėte save ir savo šeimą. Svarbu bent kartą per metus skirti tam dėmesio ir atlikti būtinus priežiūros veiksmus. Pasinaudoję šiame straipsnyje nurodytais paprastais garažo vartų priežiūros patarimais, galėsite būti ramūs – garažo vartai ilgai ir puikiai jums tarnaus.

Daugiau informacijos apie WD-40 produktus galite rasti čia:

https://wd40.lt/produktai/