Smole – adobestock.com

Kiekvienas mūsų ne kartą esame patyrę tokį nepatogumą kaip vandens dėmės ant veidrodžių. Jei pilnai nenuvalome vandens dėmių, jos palieka dar didesnę žymę ant veidrodžio. Nesvarbu kur gyvenate, tikrai susidūrėte su sunkiai nuvalomomis vandens dėmėmis ant jūsų veidrodžių vonioje, mašinoje ar namuose. Jei laiku tokių dėmių teisingai nenuvalote, vėliau jos tampa nenuvalomos ir sugadina jūsų veidrodį ar stiklą. Yra daug valiklių, kurie gali jums padėti tinkamai nuvalyti vandens dėmes ir išblizginti veidrodžius. Jei vis nerandate būdo, kaip tinkamai nuvalyti vandens paliktas žymes ant stiklo ar veidrodžio, skaitykite toliau ir sužinokite lengvus būdus, kaip tai padaryti.

Vandens dėmių valymas nuo veidrodžių

Virtuvės ir vonios langai ir veidrodžiai dažniausiai išsitepa vandeniu dėl iš kriauklės lašančio vandens.  Yra daug būdų, kaip galima atsikratyti šių nemalonių dėmių, tačiau, deja, jei jūsų vanduo yra kietas, ne visi būdai tam tiks. Tuomet reikia valyti paviršius kiekvieną kartą, kai tik užlaša vanduo, bet niekas šiais laikais neturi tam laiko. Žemiau keletas patarimų, kaip valyti vandens dėmes nuo veidrodžių ir langų, kad jie spindėtų kaip nauji.

1. Sumaišykite baltą actą ir vandenį lygiomis dalimis. Geriausia rinktis kuo mažiau mineralų turintį vandenį.

2. Paimkite rankšluostį, įmerkite jį į mišinį ir valykite juo dėmes. Įsitikinkite, kad visą valymo laiką rankšluostis išliktų drėgnas.

3. Sunkiau nuvalomas dėmes stipriau patrinkite keletą minučių prispaudę rankšluostį. Acte esančios rūgštys suminkštins kieto vandens mineralus, dėl to dėmės lengviau pasišalins. Taip pat galite drėgną rankšluostį tiesiog užmesti ant veidrodžio ar stiklo ir palikti, kol išnyks vandens dėmės.

Jei nenorite naudotis aukščiau pateiktais patarimais, galite valymui naudoti WD-40 produktą, nes jis lengvai pašalina vandens dėmes nuo stiklų ir veidrodžių. Tai labai efektyvus purškalas veidrodžiams ir vandens dėmėms valyti, todėl jūsų veidrodžiai ir stiklai atrodys kaip nauji.

Vandens dėmių valymas nuo didelių stiklų ir langų

Yra ir kitų vietų, kur lengvai formuojasi vandens dėmės. Pavyzdžiui, dušo kabina. Tokiems dideliems plotams valyti per ilgai užtruktų naudotis aukščiau minėtu patarimu valyti dėmes sudrėkintu rankšluosčiu. Galite pasinaudoti žemiau pateiktu metodu kaip patogiai valyti didesnes zonas.

1. Sumaišykite vandenį ir actą vienodomis proporcijomis. Įsipilkite šį vandens mišinį į plastikinį buteliuką su purkštuku.

2. Užpurkškite šio mišinio ant dėmių. Su rankšluosčiu įtrinkite dėmes, kad jų mineralai pilnai ištirptų ir lengvai nusivalytų.

3. Kruopščiai nuskalaukite ir sugerkite vandens perteklių kempinėle. Sausai išblizginkite su sausu skudurėliu.

4. Jei yra užsisenėjusių ir sunkiai išvalomų dėmių, pabandykite jas valyti senu dantų šepetėliu. Kruopščiai trinkite dėmę, kol panaikinsite prikibusius vandens mineralus.

Daugiau naudingų patarimų

Žemiau sąrašas išbandytų metodų, kaip valyti vandens dėmes nuo stiklų ir veidrodžių. Šie valikliai padeda suminkštinti vandens dėmių mineralus ir lengvai juos nuvalyti, kad jūsų stiklai ir veidrodžiai vėl blizgėtų kaip nauji.

WD-40:

WD-40 valiklis blizgina  veidrodžius ir valo vandens dėmes. Jį labai paprasta naudoti – tereikia užpurkšti produkto ant nešvarios vietos ir sausai nuvalyti su skudurėliu. Jūsų langai ir veidrodžiai blizgės ir atrodys kaip nauji. Šis produktas lengvai nuvalo vandens dėmes greitai suminkštindamas ir atpalaiduodamas vandens dėmių mineralus, todėl vandens dėmės tampa lengviau nuvalomos.

Grynas baltas actas:

Jei ant jūsų veidrodžio yra sunkiai įveikiamų dėmių, jas valyti galite su grynu baltu actu. Užpurkškite acto ant veidrodžio ar pamerkite į actą rankšluostį ir nuvalykite dėmes. Kad apsaugotumėte rankas nuo acte esančių rūgščių, būtinai dėvėkite gumines pirštines.

Citrinos sultys:

Citrinos sultys taip pat yra labai naudingos valant vandens dėmes nuo veidrodžių, nes jose taip pat yra rūgščių. Sumaišykite citrinos sultis su vandeniu ir naudokite šį mišinį vandens dėmių valymui nuo veidrodžių ir stiklų.

Soda:

Soda yra puiki valymo priemonė. Iš sodos ir vandens pasidarykite pastą ir užtepkite ją ant stiklo ar veidrodžio dėmių. Palikite pusvalandį veikti, o tada švariai nuvalykite drėgnu rankšluosčiu ir gerai nuskalaukite. Veidrodis atrodys kaip naujas.

Alkoholis:

Norint nuvalyti vandens dėmes nuo veidrodžių ar stiklų, į pagalbą galima pasitelkti ir alkoholį. Sumaišykite alkoholį su vandenių, proporcijomis 1/4. Šiuo mišiniu valykite  vandens dėmes. Šis valiklis padės nuvalyti vidutinio sunkumo dėmes, jį galima naudoti langams ir veidrodžiams.

Indų plovimo milteliai:

Sumaišykite indų plovimo miltelius su vandeniu ir valykite mišiniu vandens dėmes.

Amoniakas:

Sumaišykite amoniaką su vandeniu, pamirkykite mišinyje rankšluostį ir juo valykite vandens dėmes nuo veidrodžių ir stiklų. Būtinai dėvėkite apsaugančias pirštines, nes amoniakas gali stipriai pažeisti odą. Amoniakas taip pat gali sudirginti odą, todėl su juo elkitės atsargiai.

Šie patarimai gali jums padėti lengviau nuvalyti vandens dėmes nuo veidrodžių. Mūsų mėgstamiausias produktas veidrodžių ir vandens dėmių valymui yra WD-40 valiklis. Šį valikį lengva naudoti ir rezultatai visada puikūs.