Jei mėgstate važinėtis dviračiu, suprantate, kaip svarbu, kad dviratis būtų geriausioje savo būklėje. Kad pasivažinėjimas būtų malonus, dviratį reikia reguliariai valyti ir prižiūrėti dviračio grandinę.

Svarbu pasirūpinti viskuo, pradedant reguliariu valymu ir baigiant teisingu padangų pripūtimu. Išlaikyti tvarkingą dviratį nėra sudėtinga. Visgi, jei paklaustumėte, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį prižiūrint dviratį, atsakymas būtų – dviračio grandinė.

Grandinė yra viena svarbiausių dviračio dalių. Ją sudaro šimtai žiedų, žvaigždučių ir plokštelių. Kai kurios grandinės dalys juda ir, jei yra gerai prižiūrėtos, būtent jų dėka dviratis važiuoja lengvai. Dėl to labai svarbu reguliariai prižiūrėti dviračio grandinę, kad dviračiu važiuoti būtų lengva ir patikima. Svarbu grandinę gerai nuvalyti ir sutepti. Žemiau keletas vertingų patarimų, kaip lengvai rūpintis savo dviračio priežiūra.

1. Greitas ir paprastas valymas

Grandinėje užsilieka daugiausia riebalų, purvo ir kitų šiukšlių. Štai paprastas būdas prižiūrėti dviračio grandinę:

Atremkite dviratį į sieną ar spintą taip, kad galėtumėte laisvai sukti pedalus į abi puses. Paimkite skudurėlį ir kelis kartus jį perlenkite. Gausiai užpurkškite nuriebalintojo ant skudurėlio. Apvyniokite skudurėliu visą apatinę dviračio grandinės dalį ir prilaikykite skudurėlį kaire ranka. Tuo pačiu metu dešine ranka sukite pedalą atbuline eiga. Jei laikysite skudurėlį tvirtai, visi riebalai ir purvas nuo grandinės nusivalys. Tik nelaikykite per stipriai, kad grandinė galėtų judėti.

Svarbu pakaitomis stipriau paspausti tai grandinės viršuje, tai apačioje ar šonuose. Atitraukite skudurėlį nuo grandinės ir vėl dėkite jį atgal švaria puse. Kartokite šį procesą tol, kol grandinė bus gerai nuvalyta. Grandinės mažuose tarpeliuose gali likti šiek tiek purvo ir smėlio.

Jei norite išvalyti grandinę dar kruopščiau, geriausia naudoti grandinės valymui skirtą prietaisą. Jis yra pripildytas skysto nuriebalintojo, o grandinė judinant pedalus yra įsukama į prietaisą. Prietaise yra keletas skirtingų šepečių rinkinių, kurių dėka išvalomi visi grandinės tarpeliai, nuvalomas purvas ir riebalai. Išvalius grandinę gerai ją nušluostykite ir važiuokite dviračiu tik kai ji pilnai išdžius.

2. Gerai sutepkite grandinę

Jei gerai sutepsite savo dviračio grandinę, ji tarnaus jums ilgą laiką, o jūsų dviratis lengvai judės. Jei reguliariai nesutepsite grandinės, negalėsite lengvai važiuoti dviračiu. Norėdami sutepti grandinę, įjunkite vidutinį dviračio bėgį ir purkškite priemonę ant grandinės. Geriausia priemonė yra vandens pagrindo dviračio grandinės purškalas, nes jis ne tik sutepa grandinę, bet ir apsaugo ją nuo rūdžių. Rūdys ir korozija gadina dviračio grandinę ir trumpina jos tarnavimo laiką, todėl svarbu investuoti į gerą purškalą jos sutepimui.

Yra daugybė dviračio grandinės purškalų pasirinkimų. Galite naudoti WD-40 daugiafunkcinę priemonę. Tai yra vandens pagrindo priemonė, kuri puikiai sutepa grandinę. Dviratininkai šią priemonę renkasi bene dažniausiai jau daugelį metų. WD-40 – tai puiki dviračio grandinės sutepimo priemonė. Ji yra sukurta vandens pagrindu ir ne tik sutepa grandinę, bet taip pat apsaugo ir nuo rūdžių. Taip pat ją naudojant ant grandinės mažiau kaupiasi purvas ir ji ne taip greitai susidėvi. Ši priemonė ilgai išlieka, todėl galite mėgautis geriausiomis važinėjimosi akimirkomis.

3. Šiek tiek yra geriau nei nieko

Yra žmonių, kurie mėnesių mėnesiais ar net metais nevalo ir nesutepa savo dviračio grandinės. Arba tam neranda laiko, arba tiesiog nežino, kaip tą padaryti. Kai kurie netgi galvoja, kad nesugebės to kruopščiai padaryti ir net nepabando.

Labai svarbu prieš sutepant grandinę pirmiausia ją gerai išvalyti. Bet jei draugai jau laukia jūsų, o jūsų dviračio grandinė yra purvina ir valymui laiko nėra, geriau bent užpurkškite WD-40 priemonės. Aišku, geriau pilnai ją išvalyti, tačiau greitas pravalymas ir sutepimas yra geriau nei jokio valymo.

4. Reguliariai patikrinkite, ar grandinė nėra susidėvėjusi ir ar neatsirado rūdžių

Žvaigždutės ir kitos smulkios dviračio grandinės detalės nuolat juda, todėl greičiau dėvisi ir gali kaupti rūdis. Labai svarbu nuolat apžiūrėti grandinę, kad ji kuo ilgiau išliktų geros būklės. Per daug įtempta grandinė gali gadinti pavaras. Jei grandinė nepataisoma, geriau ją pakeisti nauja, nes grandinę pakeisti yra pigiau nei pavaras. Jei nuolat tikrinsite grandinės susidėvėjimą, rūdis ir įtempimą, galėsite imtis atitinkamų veiksmų tai sutvarkyti.

Jei norite ilgai važinėtis dviračiu, labai svarbu jį tinkamai prižiūrėti. Svarbiausia dviračio dalis, kurią reikia nuolat tikrinti – jo grandinė. Naudodamiesi aukščiau išvardintais patarimais gali išlaikyti gerą savo dviračio grandinės būklę ir važinėtis saugiai ir patikimai.

Pažiūrėkite šį video: