Pateikiame kelis paprastus būdus kaip išvalyti vejapjovę, kad ji jums tarnautų ilgesnį laiką.

Kaip valyti ir prižiūrėti vejapjovę ir jos peilius

Kad veja būtų tvarkinga, būtina gerai prižiūrėti ir valyti savo sodo įrangą, nes tik taip ji tarnaus ilgiau. Tai taip pat apsaugos jus nuo galimų nelaimingų atsitikimų. Vejapjovė yra viena iš svarbiausių sodo kraštovaizdžio formavimui naudojamų įrenginių. Ji pjauna žolę, todėl jūsų sodas ir veja atrodo tvarkingai. Svarbu gerai išvalyti ir prižiūrėti vejapjovės peilius, nes to reikia tolygiam vejos pjovimui. Peilių priežiūra užkerta kelią ligų plitimui per žolę. To pasiekti galite naudodami vejapjovei valyti skirtą valymo priemonę.

Nors visą dieną pradirbę sode tikriausiai norite atsisėsti ir pailsėti, tačiau vejapjovę reikia išvalyti ilgai nelaukiant, kol nesudžiūvo ir nesukietėjo ant peilių ir korpuso esanti žolė. Valyti ir prižiūrėti vejapjovės peilius nėra sudėtinga. Štai keli paprasti būdai, kaip išvalyti ir apsaugoti vejapjovės peilius:

Žingsnis # 1

Pirmasis žingsnis – tvarkydami ir dirbdami su labai aštriais peiliais turite pasirūpinti savo saugumu, todėl prieš pereidami prie kitų žingsnių privalote užsimauti tvirtas darbo pirštines, kad išvengtumėte rimtų sužeidimų.

Žingsnis # 2

Kitas žingsnis – ištuštinti vejapjovės kuro baką. Norint pasiekti peilius ir tinkamai juos išvalyti, vejapjovę reikia apversti aukštyn kojomis. Kuro baką svarbu ištuštinti dėl to, kad to nepadarius kuras gali išsipilti iš bako. Visą kurą iš bako galite ištraukti naudodami rankinį sifonų siurblį arba prieš pradėdami valymo procesą paprasčiausiai išnaudokite visą kurą ir palikite baką tuščią.

Žingsnis # 3

Vejapjovę reikės nuplauti, todėl svarbu įsitikinti, kad pro ją nepraeina elektros srovė. Tam jūs turite atjungti uždegimo žvakės laidą. Tai padarius nereiks rūpintis, kad vejapjovė netikėtai įsijungs jums valant peilius. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai patraukti uždegimo žvakės laidą aukštyn. Kai kurioms vejapjovėms uždegimo žvakės laidą gali tekti pašalinti veržliarakčio pagalba.

Žingsnis # 4

Paimkite vandens žarną ir nuplaukite vejapjovės peilius ir korpusą. Taip nuo vejapjovės peilių ir korpuso pašalinsite visas šiukšles ir prilipusius žolės likučius. Patariame naudoti žarną su gana aukšto slėgio srove, nes taip greičiau pašalinsite visą susikaupusią žolę. Paguldykite vejapjovę ant šono ir plaukite ją vandeniu tol, kol išsiplaus didžioji dalis nešvarumų ir žolė.

Žingsnis # 5

Paimkite šepetį ir juo nuvalykite peilius ir korpusą. Naudojant šepetį su šereliais greičiau atsikratysite visų nešvarumų, kurių nepavyko pašalinti iš vejapjovės plaunant vandeniu.

Žingsnis # 6

Pilnai nuvalę peilius nuimkite juos nuo vejapjovės naudodami raktų rinkinį. Tiesa, tam prireiks šiek tiek jėgos, todėl siūlome naudoti veržliaraktį su ilgą rankeną.

Žingsnis # 7

Gerai nušluostykite ašmenis iš abiejų pusių. Peilius galite galąsti net ir tada, kai jie nuimti nuo vejapjovės. Tai galite lengvai padaryti ir patys naudodami akmeninį galandimo įrankį, tačiau būkite ypač atsargūs, nes peiliai yra tikrai aštrūs.

Žingsnis # 8

Nuvalius ir pagalandus peilius bei korpusą pereikite prie sekančio žingsnio, t.y., priežiūros, kuriai puikiai tiks WD-40. Tai – labai geras vejapjovės valiklis. Naudojant WD-40 jis apsaugos peilius ir korpusą, neleis prie jų prilipti žolei. Tereikia papurkšti! Jis taip pat apsaugos korpusą ir peilius nuo rūdžių, prailgins vejapjovės tarnavimo laiką. Tai ne tik gera vejapjovės valymo priemonė, bet ir vienas geriausių tepalų skirtų sodo įrangai, užtikrinančiai, kad įranga ilgą laiką bus idealios būklės. WD-40 taip pat palengvins ir pagreitins vejapjovių valymą ir priežiūrą ateityje.

Žingsnis # 9

Sutepus vejapjovės peilius ir korpusą tepalu pats laikas iš naujo ją surinkti. Vėl pritvirtinkite peilius. Įsitikinkite, kad gerai juos priveržėte. Kai peiliai bus tinkamai priveržti, pastatykite vejapjovę tieisiai. Dabar pritvirtinkite kištuko laidą į uždegimo žvakę. Pripilkite kuro į baką ir taip vejapjovė bus paruošta naudojimui.

Vejapjovės peilių valymas nereikalauja daug laiko. Maža to, jei skirsite šiek tiek laiko ir tai darysite teisingai bei reguliariai, pailgės ne tik vejapjovės tarnavimo laikas, bet ir jos efektyvumas, nes peiliai bus aštrūs ir nupjaus žolę tinkamu lygiu. Naudodami WD-40 užkirsite kelią rūdžių atsiradimui ir nešvarumų kaupimuisi.